укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернігівських газет (01.04-25.05.2014)


З 01.04.2014 по 25.05.2014
Медiа: Преса
Регiон: Чернігівська область

Друковані видання, що увійшли до вибірки – комунальна газета «Деснянська правда» та приватна «Семь дней» також доволі пасивно висвітлювали виборчі перегони. Газети намагалися уникнути «джинси» і це практично вдалося виданню «Семь дней». Вона інформувала або про кількох кандидатів у одному матеріалі, або розміщувалася стаття під рубрикою «позиція».

Лідером за кількістю згадок у газеті «Семь дней» стала Ю.Тимошенко – 33,9%, на другому місці  П.Порошенко –30%, на третьому С.Тігіпко, М.Добкін та П.Симоненко – по 5,8%.

У нейтральній тональності найбільше уваги було приділено П.Порошенко та Ю.Тимошенко. У позитивній тональності видання згадувало найбільше про Ю.Тимошенко. У негативній тональності видання не згадувало про учасників виборчих перегонів..

Про С.Тігіпка, П.Симоненка та М.Добкіна видання згадувало в рівній кількості та в нейтральній тональності.

Комунальна газета «Деснянська правда» інформувала про діяльність всіх кандидатів. Цьому сприяло, по-перше, розміщення офіційних повідомлень ЦВК, по-друге, авторські матеріали журналістів про перебіг виборчого процесу, про оприлюднення результатів соціологічних досліджень та інших інформаційних приводів. Цікаво, що у «Деснянській правді» був розміщений матеріал, у якому кандидат в Президенти Ю.Тимошенко згадувалася у негативній тональності. У випуску від 15 травня отримав негативного забарвлення і кандидат в Президенти П.Порошенко. Ця стаття будувалася на протиставленні Ю.Тимошенко і П.Порошенка. Аналогічний матеріал газета "Деснянська правда" розмістила і напередодні дня виборів. У статті автор порівнював П.Порошенка і Ю.Тимошенко, особливо акцентуючи увагу на небажанні П.Порошенка брати участь у дебатах з лідером БЮТу. Матеріал був позначений як "Окрема політична думка".

Також в негативній тональності "Деснянська правда" згадувала П.Симоненка, посилаючись на лист О.Турчинова до міністра юстиції, у якому є підтвердження антиукраїнської діяльності КПУ та її лідера. Заголовок "Комуністів на чисту воду" та розміщення на першій шпалті додавав ваги цій статті.

А в основній кількості матеріалів, присвячених виборам, газета «Деснянська правда» інформувала в нейтральній тональності.

Слід відмітити, що саме в цьому виданні був зафіксовані випадки розміщення «джинси» з використанням адмінресурсу. Одна стаття стосувалася діяльності Ю.Тимошенко, про яку розповідав керівник обласного штабу В.Дубіль на зустрічі в районах. Цікаво, що рядки, де йшлося про діяльність лідерки БЮТу були виділені іншим шрифтом і розповідали про здобутки та досягнення останньої.  Другий матеріал інформував про збори представників рад різних рівнів, ініційовані Ю.Тимошенко, і про неї та її діяльність інформував голова Чернігівської обласної ради.

Лідером за кількістю згадок у газеті «Деснянська правда» стала Ю.Тимошенко – 27%, на другому місці  П.Порошенко – 22,1%, на третьому С.Тігіпко – 16,3%.

У нейтральній тональності найбільше уваги було приділено П.Порошенко, менше Ю.Тимошенко і С.Тігіпко. У позитивній тональності видання згадувало найбільше про Ю.Тимошенко.

У негативній тональності найбільше уваги було приділено П.Порошенко та П.Симоненку.

Про М.Добкіна видання згадувало лише в нейтральній тональності.

Не зважаючи на незначну кількість матеріалів присвячених виборам, можна сказати, що друковані ЗМІ принаймні інколи інформували про перебіг виборчого процесу.