Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Упродовж 1 квітня - 31 травня 2014 найбільшу увагу херсонська преса присвятила Ю. Тимошенко та П. Порошенко.
В час приїзду до Херсонщини Ю. Тимошенко та П. Порошенко збільшувався об’єм інформації у ЗМІ саме про цих кандидатів.
Загалом, всі кандидати мали рівний доступ до ЗМІ, пріоритетності у представлені того чи іншого кандидата помічено не було.
Ю. Тимошенко, П. Порошенко, С. Тигіпко по об’єму інформації знаходились на першому, другому та третьому місці. Проте об’єм інформації про Ю. Тимошенко, приблизно, був у 2 рази більше ніж у С. Тигіпко та у 1,5 рази більше, ніж у П. Порошенко.
В цей період використовувались медіа ефекти «Останнє слово» та «констатація факту», «супроводження матеріалу заголовком, невідповідним до змісту», створення «асоціацій шляхом приниження, заміна імен або наклеювання ярликів».
Невеликий об’єм інформації був поданий про А. Яценюка, як прем’єр міністра та про О. Турчинова, як в.о. президента України. Про О. Турчинова та А. Яценюка, як представників партій, інформації подано не було.
В газеті «Гривна» поданий об’єм інформації про Ю. Тимошенко дорівнював – 69003 (~43%) знаків, про П. Порошенко – 32687 (~20%) знаків, про С. Тігіпко – 41467 (~26,4%), про М. Добкіна – 16483 (~10%), про П. Симоненко – 754 (~0,4,3%).
В газеті «Новий день» поданий об’єм інформації про Ю. Тимошенко дорівнював – 68787 (~36,8%) знаків, про П. Порошенко – 73315 (~39,3%) знаків, про С. Тігіпко – 40748 (~21,8%), М. Добкін – 3823 (~2,2%), знаків.
В газеті «Наддніпрянська правда плюс» поданий об’єм інформації про Ю. Тимошенко , П. Порошенко, С. Тігіпко та П. Симоненко був в нейтральній тональності в статті на 456 знаків. М. Добкін – 1548 знаків.
В газеті «Гривна» максимальний позитивний показник тональності був у Ю. Тимошенко – 57012 знаків, у П. Порошенко – 20274 знаків, С. Тігіпко – 37139 знаків.
В газеті «Гривна» максимальний негативний показник тональності був у П. Порошенко – 11717 знаків, у Ю. Тимошенко – 10724 знаків, М. Добкін – 8166 знаків.
В газеті «Новий день» максимальний позитивний показник тональності був у Ю. Тимошенко – 59330 знаків, у П. Порошенко – 36890 знаків, С. Тігіпко – 37330 знаків.
В газеті «Новий день» максимальний негативний показник тональності був у Ю. Тимошенко – 8456 знаків, у П. Порошенко – 36317 знаків.
В газеті «Наддніпрянська правда плюс» були статті нейтральної тональності про Ю. Тимошенко , П. Порошенко, С. Тігіпко та П. Симоненко - на 456 знаків, а про М. Добкін – 1548 знаків.
Пріоритетність на перших шпальтах газет, за останні два тижня в газеті «Новий день» була віддана П. Порошенко.
Прийоми супроводження матеріалу заголовком, невідповідним до змісту, констатації факту та прийом "останнього слова" використовуються в, здавалось би, нейтральних статтях про П. Порошенко, де бажане видається за дійсне. Заголовок статті: «Петр Порошенко и Дарт Вейдер поборются за президентское кресло», при тому, що в статті приведена інформація о багатьох кандидатах в Президенти.
"Електронный портал Uкгаіпе-ЕІесїіопз стартовал предварительное голосование, посвященное этим выборам еще 9 декабря 2012-го года. В качестве кандидатов были отобраны наиболее популярные политические деятели и лидеры политических партий, присутствующие в большинстве современных президентских социологических опросов, а также те, кто на на тот момент, так или иначе, заявлял о своих президентских амбициях. В пятерке лидеров оказались (по ниспадающей) Петр Порошенко, Олег Ляшко, Владимир Кличко, Олег Тягнибок, замыкает эту группу лидеров Юлия Тимошенко.»
«Согласно данным негосударственного аналитического Центра Разумкова, опубликованным в марте, по результатам народного опроса лидировали Петр Порошенко, Владимир Кличко, Юлия Тимошенко, Сергей Тигипко и Михаил Добкин." «Соответственно, за президентское кресло будут бороться Петр Порошенко, Юлия Тимошенко, Петр Симоненко, Сергей Тигипко, эпатажный Олег Ляшко и герой вселенского масштаба Дарт Вейдер, взыскавший народную славу и любовь всего за несколько дней.» (це фінальні абзаци великої статті).
Прийоми створення асоціацій шляхом приниження, заміна імен або наклеювання ярликів: «Кандидат в президенты Украины Юлия Тимошенко» - сегодня это звучит неубедительно. Ей не верят люди. В ее способностях и адекватности сомневаются политические и иностранные партнеры. С ней не имеют желания работать ведущие политтехнологи Украины. Но Тимошенко не расстраивается и продолжает жать на газ, в очередной раз заявляя, что она и только она знает ключ к успеху.»