Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Протягом звітного тижня тенденції щодо висвітлення ходу президентської кампанії збереглися. Так, у виданні “Високий замок” висвітлення подій на сході та півдні країни займає основну частину контенту газети, а повідомлення про вибори (1-2 вдень) доповнені великим інтерв"ю з кандидатом Ю. Тимошенко. Представлення претендентів на пост президента у відсотках Ю. Тимошенко - 42, П. Порошенко - 34, М. Добкін, С. Тігіпко, П. Симоненко - по 8. Тональність інформаційних повідомлень нейтральна, окрім, наприклад інтерв'ю Ю. Тимошенко — очевидно позитивного характеру. Також, про посилену увагу до кандидата Ю. Тимошенко у “Високу замку” говорять такі факти: одна з кандидатів про кого було повідомлення, що вже проголосувала і на якій дільниці (при тому, що інші інформаційні ресурси таку інформацію подавали й про інших політиків), а також багато фотографій.
Газета «Експрес» у останній передвиборчий тиждень зосередила увагу читачів не на кандидатах на посаду президента, а все таки на більш актуальних новинах – подіях на Сході. Представлення у відсотках кандидатів та суб’єктів політичного процесу: 30% - П. Порошенко, 25% - Ю. Тимошенко, 10% - А. Яценюк, 5% - О. Турчинов, 10% - інші кандидати. Переважає нейтральна тональність повідомлень.
Спікери цього тижня.
П. Порошенко: ''Президентські вибори не означають відставки уряду, і я готовий співпрацювати з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком'', ''Я вважаю, що перші кроки, які стосуються переговорів як щодо залучення міжнародної допомоги, так і організації кроків, які дозволять підписати угоду про асоціацію, сьогодні є тою запорукою і створює той базис, який дає мені підстави бути впевненим у тому, що ця співпраця може бути ефективною з Арсенієм Яценюком'', ''Значна частина (нинішньої) урядової команди потребує змін, бо уряд був сформований на базі партійних квот. Я не приймаю цей принцип. Я не приймаю, що якщо партія десь брала участь, то обов’язково має як подяку за свою участь отримати ту чи іншу квоту. Я не пов'язаний з жодною партією…'', ''Петро Порошенко – самовисуванець на виборах і йде самостійно, за підтримки людей. Партії на сьогоднішній день у мене немає. Але вона буде''. ''Після перемоги на президентських виборах у владній команді має знайтися місце – в разі моєї перемоги – і Гриценку, і Богомолець й іншим кандидатам, які захочуть взяти участь в розбудові єдиної держави'', "У нас існує визначений формат для переговорів із Росією. Це Женевський формат. Є дві принципові позиції для України. Перше - Україна інколи не визнає анексії Криму. Друге - тільки український народ буде самостійно визначати стратегічні напрямки розвитку".
Ю. Тимошенко: "Я переконана в тому, що президент, якого українці оберуть на цих президентських виборах, має всі можливості і всі важелі впливу, всі інструменти влади для того, щоб невідкладно зупинити війну, щоб невідкладно задовольнити всі очікування українців, які у них були під час цих виборів. І я переконана, що наша команда, і я особисто зробимо все можливе, щоб допомогти всім гілкам влади в Україні будувати європейську, сильну Україну, щоб, нарешті, провести референдум щодо членства України в НАТО і захистити Україну саме повноправним членством в ЄС і колективних системах безпеки і оборони глобального світу".
Синхрон Порошенка приблизно однаковий з синхроном Тимошенко.
У перших новинах головні суперники за президентське крісло – Порошенко і Тимошенко, далі йдуть Турчинов і Яценюк, в міру обійманої посади.