Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Друковані ЗМІ у травні в порівнянні з квітнем активізувалися і подавали політичну рекламу кількох кандидатів. Щоправда жоден текст як політичні реклама позначених не був. Найактивніше преса висвітлювала діяльність двох кандидатів: Тимошенко і Порошенка. Лідером по площі цього разу став Порошенко: текстів про нього було у 2,5 рази більше, ніж про Тимошенко. Щоправда майже 60% матеріалів про Порошенка подавалися у негативній тональності. Негативу про Порошенка було майже у тричі більше, ніж у його суперниці. А «позитивна» площа дорівнювала тій площі Тимошенко. Де про неї писали у негативі.
Ще два кандидати, яким присвятили увагу шахти, стали Тігіпко та Добкін. Одна деталь, що відрізняли цей дует від попереднього, про Тігіпка та Добкіна не писали у негативі. Виключно у позитиві. Проте текстів про Тігіпка було удвічі більше, ніж про Добкіна. Також варто зазначити, що матеріали про Тігіпка рівномірно подавалися упродовж місяця, а про Добкіна – в останній тиждень перед голосуванням –велика розгорнута стаття.
Для висвітлення характеристик кандидатів (Порошенко та Тимошенко) використовувалися знакові особи, які коментували ті чи інші дії кандидатів, наприклад Кравчук, Луценко, Т.Чорновіл тощо. Активно використовувалася теза про «кандидата у першому турі» під якою асоціювався Порошенко (або згадувався кількома реченнями, або конкретно подавався як найбільш виграшний кандидат). Чимало публікацій (чорнухи) про Порошенко та Тимошенко (більше значно про Порошенка) були подані у вигляді псевдожурналістських розслідувань з посиланнями на маловідомі інтернет-джерела, іноді відомі.
Статті були підготовані на 80% центральними штабами, решту 20% зайняла інформація про Порошенка, який єдиний із кандидатів приїхав на Закарпаття на початку травня.
Газета «РІО» Єдина з трьох газет, яка активно подавала інформацію про всіх основних кандидатів. Проте тут було і найбільше «чорнухи» проти кандидатів, а ще видання вміло розставляло поруч тексти про одного кандидата як у позитиві, так і у негативі (Тимошенко). Наприклад, у позитиві на одній сторінці як Тимошенко має наміри розв’язати конфлікт на сході України, на іншій – що саме Тимошенко винна у «газових справах» з Росією і які втрати має держава через її причетність до газових махінацій.
Найібльше негативу у газеті дісталося Порошенку. Зокрема одна стаття на шпальту була присвячена «феномену Порошенка», в якій вміло використовували маніпулятивні технології: зазначалося, що кандидат не має бути олігархом, не займати урядові посади, не бути партійним функціонером. І зразу ж давалася відповідь: Порошенко «майже не олігарх», «майже не корупціонер», і під питанням «союзник Путіна». Ніби непоганий, але все ж на кожен запит - перелік «гріхів», з численними посиланнями на відомі і взагалі невідомі інтернет-джерела. Щодо Тимошенко та Порошенка, то позитив та негатив публікацій були підкреслені вже у заголовках. Зневажливе «шоколадний король» щодо Порошенка та політиком, якій «важливо зберегти керованість країни» (про Тимошенко).
Найменше писали тут про Тігіпка, але у позитиві.
Газета «Закарпатська правда» найбільше інформації у позитиві за цей місяць подала про Добкіна, щоправда однією публікацією в останній тиждень перед голосуванням. Про Порошенка та Тимошенко писали як у позитиві, так і у негативі майже в однаковій кількості. Щоправда негатив про Тимошенко таки переважив. Газета оминула кандидата Тігіпка, не згадувала про нього взагалі. Щодо Порошенка, то в одному з матеріалів читачів підводили до думки, що «Порошенку під силу виграти вибори в один тур» (підзаголовок статті). Сама публікація передрукована із сайту «Обозрєватєль».
Газета «Новини Закарпаття» найменше серед інших подавала виборчу агітацію. Зупинилася на Порошенку та Тігіпку. Обоє кандидатів подавалися у позитиві, щоправда Порошенко у 1,7 рази більше, ніж Тігіпко. Публікувалися коментарів відомих особистостей. Зокрема Л.Кравчука, Ю.Луценка та інших осіб, які стверджували, що обрати президента треба за 1 тур і це – Порошенко.
Закарпатські газети, які традиційно виходять у суботу, з’явилися друком заздалегідь – п’ятницю, аби використати останній шанс для політичної реклами. За цей тиждень друковані видання найчастіше згадували Порошенка та Тимошенко. При цьому про Порошенка писали всі видання, про Тимошенко. Цього разу, як виняток за всю виборчу кампанію найбільше тексту у позитиві припало на кандидата Добкіна. Менше на 30% за Добкіна згадувалася у позитиві Тимошенко.