Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Переважна більшість видань упродовж тижня основну увагу зосереджували на висвітленні з’їздів провідних партій і блоків, відстеженні формування партійних списків та висунення кандидатів по мажоритарних округах. Друга половина тижня значна увага була акцентована на візиті до Кіровограда віце-прем’єр-міністра – Міністра соціальної політики Сергія Тігіпка.
Преса
Подібна до обласного телебачення тенденція спостерігалася і в періодиці. Визначальними темами був візит Сергія Тігіпка та з’їзди провідних партій, причому і «Україна центр» (1 – 2 стор.), і «Народне слово» (1 стор.) дали розгорнутий виступ губернатора області Сергія Ларіна на з’їзді Партії регіонів у Києві, а щодо інших партій (Об’єднана опозиція, КПУ, УДАР, «Україна – вперед»), то обмежилися виключно нейтральною констатацією про зазначені заходи. У негативному аспекті було згадано місцевих представників партій Об’єднаної опозиції, УДАРу і «Свободи» (до речі, єдина згадка про цю політсилу у ЗМІ регіону!!!) щодо прийняття Верховною Радою і підписання Володимиром Литвином «Закону про мову в Україні» («Народне слово», №31). Також в «Україні центр» (№31) було опубліковано матеріал про непрозору політику щодо добору кандидатів у депутати від Об’єднаної опозиції з відчутною негативною тональністю та іронічно-саркастичну замітку про наявність Андрія Шевченка в першій п’ятірці «Україна – вперед». Загалом чітко відстежується превалювання нейтрально-позитивних матеріалів про діяльність Партії регіонів у відсотковому відношенні щодо всіх інших політсил близько 80% на 20%.
Підсумовуючи, варто зазначити, що представленість провідних політичних сил у ЗМІ регіону досить далека від паритетності. Беззаперечним лідером за кількістю публікацій і згадок є провладна партія та її представники, далі – Об’єднана опозиція, УДАР, «Україна – вперед», КПУ і «Свобода». Щодо маніпуляцій них технологій насамперед варто зазначити відверто замовні матеріали на телебаченні та в інтернет-виданні щодо діяльності провладного кандидата Віталія Грушевського.