укр eng

Звіт за результатами моніторингу рівненських Інтернет-порталів (за період 15-21 вересня 2014 року)


З 15.09.2014 по 21.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Рівненська область

Звіт за результатами моніторингу рівненських Інтернет-порталів (за період 15-21 вересня 2014 року)

 

Рівненські Інтернет сайти (4 влада та ВСЕ) активно писали про перебіг виборчої кампанії. Матеріали подані відносно збалансовано, але багато із них в негативній тональності. Випадає з загальної картини блог, в якому автор багато і позитивно пише про Опозиційний блок та критикує КПУ та Сильну Україну.

 

Частка виборчого контенту в загальному об’ємі матеріалів на сайтах, що моніторяться становить близько 25-30% від загального обсягу.

 

Більшість матеріалів реакційних, присвячених подіям що відбулися, зокрема висуненням кандидатів, прийняттям закону про особливості самоврядування на Донбасі та різну реакцію на нього. Критики також піддалася діяльність міністра оборони.

 

Інформація, яку отримують виборці з рівненських сайтів дає можливість скласти уявлення про основні політичні сили, які беруть участь у виборах.

 

Посадові особи представлені досить широко, переважно в контексті виконання ними своїх обов’язків. Це стосується як місцевої влади, так і центральної

 

Найактивніше на рівненських сайтах писали про Батьківщину, Блок Петра Порошенка та Народний фронт. Найменше – Опозиційний блок, Радикальна партія та Самопоміч

 

В позитивній тональності найбільше писали про Батьківщину і зовсім не згадували Блок Петра Порошенка, КПУ, Радикальну партію, Самопоміч.

Негативу ж найбільше стосувалося Блоку Петра Порошенка та Батьківщині. Зовсім не критикували Громадянську позицію та Самопоміч.

В нейтральній тональності найбільше писали про Батьківщину, Блок
Петра Порошенка та Громадянську позицію, найменше – Опозиційний блок, КПУ та Самопоміч.

 

Основні теми для висвітлення: висунення кандидатів від партій, місцеві рівненські кандидати, діяльність уряду, зокрема помилки Міноборони, прийняття законів (про особливості самоврядування на Донбасі, підписання угоди про асоціацію, про очищення влади) тощо

 

Медіаефектів, маніпуляцій чи рейкових новин не було.

 

На сайті 4 влада активно писали про виборчу кампанію. Варто відзначити, що журналісти сайту досить критичну ставляться до усіх політичних сил, тому більшість матеріалів написані в нейтральній чи негативній тональності. Найбільше дісталося уваги уряду Арсенія Яценюка та партії Батьківщина. Найменше писали про Самопоміч, і зовсім проігнорували Сильну Україну.

В позитивній тональності найбільше писали про Батьківщину та урядовців, мало про Свободу та спікера Олександра Турчинова, а про інших зовсім не згадували.

В нейтральній найоб’ємніші матеріали були про Батьківщину та Народний фронт, найменші – Опозиційний блок, і зовсім нічого про Сильну Україну.

Критичних матеріалів було найбільше. Найактивніше в негативній тональності журналісти порталу писали про виконання своїх обов’язків урядовцями Арсенія Яценюка, Блок Петра Порошенка, КПУ та Батьківщину, трішки про Свободу та Радикальну партії, і зовсім не критикували Самопоміч, Громадянську позицію та Сильну Україну.

 

На сайті ВСЕ активно писали про політичні сили, які беруть участь у виборах. Найактивніше писали про Батьківщину, Блок Петра Порошенка та Народний фронт, найменше – КПУ, Опозиційний блок та Самопоміч.

 

В позитивній тональності найбільше писали про Батьківщину та Опозиційний блок. При чому велика кількість останньої політсили в позитиві за рахунок блогу представника блоку. Найменше «хвалили» Громадянську позицію, і зовсім не було в цій тональності про Блок Петра Порошенка, КПУ, Народний фронт, Радикальну партію,  та Самопоміч.

В негативній тональності найоб’ємніші матеріали були про Блок Петра Порошенка, Народний Фронт та Батьківщину, і зовсім не було про Громадянську позицію, КПУ, Опозиційний блок, Радикальну партію та Самопоміч.

 

В нейтральній тональності найбільше писали про Блок Петра Порошенка, Батьківщину та Громадянську позицію, найменше – КПУ та Свободу і зовсім нічого – Опозиційний блок.