укр eng

Звіт за результатами моніторингу запорізьких Інтернет видань з 15.09.2014-21.09.2014


З 15.09.2014 по 21.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Запорізька область

1.      Загальні тенденції

 

Запорізькі Інтернет видання висвітлювали вибори відносно активно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні  приблизно 30-35%.  Найбільше  інформації було в  нейтральній тональності, найменше  -  у негативній.

Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю дає змогу зробити попередній висновок, що Інтернет видання не забезпечили рівний доступ  до медіа всім політичним силам.  Також можна зазначити, що виборці не змогли отримати достатньої об’єктивної інформації для прийняття рішення.

Статті  Інтернет видань переважно висвітлювали дії та заяви політиків, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінності між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили. На висвітлення виборчої кампанії суттєво впливали такі фактори, як підписання асоціації України з ЕС та режим перемир’я на Сході.

 

 

2.      Коментар найбільших та найменших показників.

 

Найактивніше в Інтернеті  були представлені «Блок Петра Порошенко», «Сильна Україна», «Радикальна партія», «КПУ». Менше інформації виборці отримали про партію «Батьківщина» , про яку статті  з’явились тільки за період з  17.09 по 21.09. Мінімум інформації в Інтернет виданнях приділялось партіям  «Громадянська позиція»,  «Народний фронт» та  «Опозиційний блок».

Не було згадано про такі партії як «Свобода» та «Самопоміч».

 

3.      Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

 

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали «Сильна Україна», Петро Порошенко як Президент та «Батьківщина». В негативній тональності була представлені партія  КПУ.  Найактивніше у нейтральній тональності були представлені «Блок Петра Порошенко», «Радикальна партія» та  Петро Порошенко як виконавець своїх обов’язків президента.

4.      Пріоритетність представлення.

На першому плані були представлені  «Сильна Україна» та Петро Порошенко як Президент.

5.      Теми (без цифр). Найпоширенішими темами були списки кандидатів від різних партій, підписання асоціації України з ЕС.

  1. Спікери (без цифр)

 

Спікером партії « Сильна Україна» був Сергій Тігіпко – в статтях неодноразово цитувалися його висловлення у соціальній мережі Фейсбук, спікером партії «Батьківщина» виступав лідер обласного осередку «Батьківщини» Олександр Старух. Ім’я активіста запорізького Майдану Ігоря Артюшенко неодноразово згадувалось в контексті новин про партію «Блок Петра Порошенко», так як він балотується на вибори від цієї партіі.  Це одна  активістка запорізького Майдану Ірина  Лех згадувалась в інформації  про «Радикальну Партію», так як вона очолює обласний осередок  цієї партії.

 

 

7.      Опис маніпуляцій та медіаефектів.

 

Були помічені такі медіа ефекти як «спіраль замовчування». Так, на сайті www.061.ua  опубліковано опитування  громадської думки з суб’єктивними коментарями та навіть заголовком «Запорожцы присматриваются к «Оппозиционному блоку»». В цьому ж опитуванні присутня  «однослівна» журналістика.

 

На цьому сайті був помічений медіа ефект «анонімний авторитет». Так, дві статті буди присвячені позитивній оцінці діяльності Сергія Тігипко та його партії експертами, не відомими широкому загалу.