укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинської преси за період 15-21.09.2014


З 15.09.2014 по 21.09.2014
Медiа: Преса
Регiон: Волинська область

Звіт за результатами моніторингу волинської преси за період 15-21.09.2014

 

Впродовж звітного періоду на шпальтах волинської преси вибори висвітлювалися відносно пасивно, зокрема, в друкованих виданнях частка виборчого контенту від загального обсягу інформації  на рівні 20-25%. Хоча, порівняно з попереднім тижнем, кількість матеріалів виборчого спрямування значно зросла.

Попередній аналіз матеріалів дозволяє зробити висновок про те, що волинські ЗМІ забезпечили відносно рівний доступ до медіа, а відсутність матеріалів про окремі політичні сили, свідчать швидше за все  про неактивність самих лідерів та партій.

В цілому, виборці не отримали достатньо інформації для прийняття рішення, оскільки в матеріалах увага була закцентована на висвітлення діяльності окремих політичних лідерів, їх роль у підтримці українського війська, ставлення до подій на Сході та в державі в цілому, проте майже не було інформації про програму партій та першочергові завдання, які вони планують вирішити.  Також не було інформації про те, які конкретно політичні сили йдуть на вибори, не аналізувалася їх діяльність в парламенті (якщо вони вже обиралися раніше). Були лише поодинокі згадки про з’їзди окремих партій.

Посадові особи були представлені лише  як виконавці своїх посадових обов’язків.

Максимальна кількість інформації стосувалася діяльності Опозиційного блоку, Радикальної партії та «Батьківщини»; дещо менше  - «Блоку Петра Порошенка»; найменше уваги ЗМІ присвятили  Громадянській позиції, «Свободі»,  Народному Фронту та політичній партії «Самопоміч». Взагалі не згадувалося в пресі про КПУ, Сильну Україну. Незначна кількість інформації стосувалася висвітлення діяльності Президента Петра Порошенка та глави Уряду Арсенія Яценюка, натомість про спікера ВРУ Олександра Турчинова у пресі не йшлося.

В основному вся інформація про політичні сили подавалася у позитивній, рідше  - в нейтральній тональностях. Критики на шпальтах газет практично не було, за винятком однієї статті – «Яценюк вирішив зекономити електроенергію на населенні», в котрій діяльність  прем’єр міністра оцінюється негативно в зв’язку з  прийняттям ним непопулярних рішень.

Пріоритетності представлення на шпальтах газет окремих політичних сил не помічено, на перших сторінках подана інформація про ситуацію на Сході України, діяльність місцевої влади.

Найбільше інформації про виборчі перегони було подано в газеті «Вісник+К». Більшість матеріалів можна класифікувати як політичну рекламу. Зокрема, опубліковано статтю «Три дні з Олегом Ляшком», яка тижнем раніше була розміщена в кількох інших виданнях. У ній лідер Радикальної партії висвітлюється виключно позитивно, відзначається його особлива заслуга у підтримці українського війська, при цьому використовуються такі маніпуляційні технології як «повтор» та «ствердження»: «За три дні я побачив вражаючу працездатність та жертовність Олега Валерійовича, а у відповідь – всенародну любов до нього… Ляшка любить український народ, а він йому жертовно у відповідь служить». На цьому автор у статті наголошує кілька разів, говорить про високі соціологічні рейтинги, проте звідки така інформація – не вказується. Також кілька статей стосувалося партійних з’їздів, зокрема «Батьківщини» (статті: «Тимошенко: Для мене честь бути другим номером за Надієб Савченко», «Юрій Вознюк: Нашу країну врятує тільки політичний компроміс») та «Опозиційного блоку» («До парламенту іде єдина опозиція до нинішньої влади»).  Переважна частина інформації стосувалася діяльності кандидатів по мажоритарних округах. Матеріали, котрі можна розцінити як політичну рекламу – не мають відповідних позначок.

Дещо менше інформації  про виборчі перегони було в газеті «Волинь-нова». Зокрема, в статті «Майданівці та комбати ідуть у політику» зроблено короткий аналіз хто з громадських активістів чи військових помічений у списках політичних партій. Йшлося також про особливий статус Донбасу та ратифікацію Угоди про асоціацію з ЄС. Найбільше інформації присвячено кандидатам-мажоритарникам. Інформація подається в позитивній, рідше в нейтральній тональності. Варто відзначити, що «Волинь- нова» -  чи не єдине видання, в якому політична реклама має відповідну позначку.

Пасивно висвітлювало тему виборів видання  «Віче». Цього тижня було опубліковано лише статтю про  з’їзд «Опозиційного блоку», були згадки про кандидатів по мажоритарних округах.

Не надто активно тему виборів висвітлювали і в газеті «Відомості». Тут увага зосереджена в основному на інформуванні населення про діяльність органів влади – як місцевих, так і центральних. Більше інформації подано про Уряд, Угоду про асоціацію з ЄС, щоправда йшлося про «Громадянську позицію» та з’їзд «Опозиційного блоку».

Ця ж інформація була подана і в газеті «Сім’я і дім». Традиційно, як і в інших виданнях переважна більшість матеріалів стосується аналізу діяльності нинішніх народних депутатів, які уже зареєструвалися як кандидати в нардепи ВР VIII скликання.