укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет- ЗМІ (15 - 21 вересня 2014)


З 15.09.2014 по 21.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Волинська область

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ за період 15-21.09.2014

Волинські Інтернет ЗМІ не надто активно висвітлювали вибори.  Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 25-30 %. Переважна більшість інформації подана в нейтральній тональності, удвічі менше – в позитивній, лише одна згадка носила негативний характер.  

Інформація подавалася відносно збалансовано, а тому можна зробити висновок про те, що Інтернет видання намагалися забезпечити рівний доступ політичним силам до медіа.

Виборці частково змогли отримати інформацію про політичні сили, які балотуватимуть до парламенту, проте для повної картини та прийняття ними рішень цього поки не достатньо. В основному матеріали носили інформативний характер, йшлося про те, хто уже зареєструвався в ЦВК, які політичні сили розпочали агітацію та хто має шанс потрапити до Верховної ради. Проте  аналізу програм політичних партій кандидатів в нардепи та  політичних партій не було. Переважна більшість інформації стосувалася подій на Сході України, економічного та фінансового становища держави, діяльності в напрямку євроінтеграції, та безумовно, на першому місці – діяльність місцевої влади та ситуації  в області.

Посадові особи були представлені як виконавці своїх посадових обов’язків.

Найактивніше в Інтернет виданнях були представлені Президент України Петро Порошенко,  «Батьківщина», та «Сильна Україна». Натомість виборці отримали мінімум інформації про діяльність спікера Олександра Турчинова, «Свободу» та «громадянську позицію». Натомість про діяльність КПУ взагалі не згадувалося. Так само не йшлося про посадових осіб у якості агітаторів.

Найбільше симпатій цього тижня у ЗМІ отримав Президент України Петро Порошенко, значно менше «Сильна Україна», ще менше прем’єр міністр Арсеній Яценюк.

Також Президент України Петро Порошенко отримав найбільше критики.

Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Президент України Петро Порошенко, втричі менше «Батьківщина», ще менше – «Опозиційний блок».

Значна частина інформації стосувалася діяльності кандидатів по мажоритарних округах, зокрема, на «Волинських новинах». Це пояснюється насамперед тим, що видання підконтрольне голові Одеської ОДА Ігорю Палиці. Заступник голови правління його благодійного фонду балотується по цьому округу, тому її інформаційна підтримка вказаним виданням досить висока.

На «Волинь Пості» найбільше інформації подано про діяльність Петра Порошенка. Таку значну кількість інформації можна пояснити знаковою подією для України – виступом президента на конгресі США. Досить суперечливим було голосування за «Про особливий порядок місцевого самоврядування Донецької і Луганської області» авторства Петра Порошенка, а тому ця тема викликала широке обговорення як серед громадськості, так і ЗМІ, зокрема, найчастіше на цьому питанні впродовж тижня спекулювала «Батьківщина». Згадувався Президент і в контексті визволення полонених волинських військовослужбовців з російського полону. Загалом, інформація була позитивного або ж нейтрального характеру. Йшлося у виданні про діяльність політичних партій – «Батьківщини», «Громадянської позиції», Радикальної партії та інших політичних сил, хоч і не надто активно висвітлювалася їх діяльність.

Подібна ситуація і на «Волинських новинах». Більшість інформації стосувалося діяльності Президента України Петра Порошенка. Значну кількість інформації у виданні приділили «Батьківщині» та «Сильній Україні». Проте найактивніше в обох  виданнях висвітлювалася діяльність кандидатів в народні депутати по мажоритарних округах. Інформація подана переважно в нейтральній тональності, рідше – позитивній.