укр eng

Звіт за результатами моніторингу вінницької преси (15-21 вересня 2014р.)


З 15.09.2014 по 21.09.2014
Медiа: Преса
Регiон: Вінницька область

Звіт за результатами моніторингу вінницьких друкованих ЗМІ  за період 15-21.09.2014

 

                                    Загальні тенденції.

 

    Загалом вінницькі друковані ЗМІ  у перший тиждень офіційного старту виборчої кампанії висвітлювали вибори відносно активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 30%. Здебільшого інформацію було подано у нейтральній тональності. Поодинокі випадки негативної тональності, що свідчить про елементи війни компроматів.

   Відносна збалансованість  представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній  висновок про те, що газети  («33 канал», «Вінницькі реалії», “Ria”) забезпечили їм також відносно рівний  доступ до медіа.

 

   Також можна зробити попередній  висновок, що виборці отримали часткову кількість інформації на старті кампанії для прийняття усвідомленого рішення за рахунок того, що майже  в усіх  газетах, окрім комунального видання «Вінниччина» аналізувались кандидати по мажоритарних округах з їх попередньою діяльністю, як депутатською ( в кого був такий досвід), так і громадською, професійною та бізнесовою. Не отримали необхідної інформації для усвідомленого вибору  на цьому тижні виборці щодо політичних партій та блоків: не було аналізу рівня популізму та реалістичності програм, загалом не було аналізу програм.

 

    Посадові особи - президент Петро Порошенко, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова обласної ради Сергій Свитко, голова вінницької ОДА Анатолій Олійник  були представлені тільки, як виконавці своїх посадових обов’язків.

  Найактивніше в газетах  були представлені Радикальна партія, «Батьківщина», блок Петра Порошенка.

Натомість виборці отримали мінімум інформації про ВО «Свобода», Громадянська позиція, «Самопоміч».

Про таких, як Народний фронт, Опозиційний блок, Сильна Україна, КПУ друковані ЗМІ  взагалі не інформували

Усі партії були представлені в нейтральній тональності і в одному випадку  партія «Батьківщина» була представлена в негативній тональності.

 На перші шпальти за оглядовий тиждень не виносились ні політ партії, ні окремі кандидати окрім анонсу матеріалів про майбутніх учасників перегонів

  Майже усі партії не використовувались у контекстах певних тем, окрім ВО»Батьківщина», де її лідер критикує дії нинішнього президента.

 Отже спікерами партій були їх лідери: Радикальної партії – Олег Ляшко, «Сильної України» - Сергій Тігіпко, ВО «Свободи» - Олег Тягнибок, ВО»Батьківщина» - Юлія Тимошенко, «Громадянської позиції» - Анатолій  Гриценко.

На висвітлення виборчої кампанії суттєвий вплив справляє підпорядкованість декотрих ЗМІ провладним партіям: усі, хто в опозиції подекуди подаються дещо викривлено і з сумнівами, що певні місцеві лідери осередків пройдуть до ВР, це при тому, що займають не погані місця.

 Також перші місця надаються матеріалам, що стосуються війни.  

 

                           По кожному окремому ЗМІ

Газета «33канал» у перший тиждень офіційного старту виборчої кампанії висвітлювала вибори відносно активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 40%. Здебільшого інформацію було подано у нейтральній тональності. У негативній тональності було подано матеріал про діяльність президента Петра Порошенка устами лідера Соціалістичної партії Миколи Рудьковського.

   Відносна збалансованість  представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній  висновок про те, що газета забезпечила  їм також відносно рівний  доступ до медіа.

 

   Також можна зробити попередній  висновок, що виборці отримали часткову кількість інформації на старті кампанії для прийняття усвідомленого рішення за рахунок представлення в газеті лідерів чималої кількості політ сил, котрі йдуть на вибори. Однак, не було аналізу програм.

 

    Посадові особи - прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова обласної ради Сергій Свитко, голова вінницької ОДА Анатолій Олійник  були представлені тільки, як виконавці своїх посадових обов’язків.

  Найактивніше в газеті  були представлені Радикальна партія, «Батьківщина», «Сильна Україна».

Натомість  виборці, орієнтовні на «33 канал»  отримали мінімум інформації про , Громадянську позицію, «Самопоміч», Опозиційний блок.

Про таких, як Народний фронт,  КПУ видання минулого тижня   взагалі не інформувало.  

Усі партії були представлені в нейтральній тональності і в одному випадку  блок Петра Порошенка  був представлений у негативній тональності устами голови соціалістичної партії Миколи Рудьковського.

 На перші шпальти за оглядовий тиждень не виносились ні політ партії, ні окремі кандидати – лише проблеми солдат у зоні АТО та скандали в нетрях  місцевої влади.  

Отже спікерами партій здебільшого були їх лідери: Радикальної партії – Олег Ляшко, «Сильної України» - Сергій Тігіпко, ВО «Свободи» - Олег Тягнибок, ВО»Батьківщина» - Юлія Тимошенко, «Громадянської позиції» - Анатолій  Гриценко, «Самопомочі» - Андрій Садовий, Опозиційного блоку – Вадим Рабінович.

 

Газета Ria перший тиждень виборчої кампанії висвітлювала вибори достатньо активно і  відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 40%. Здебільшого інформацію було подано у нейтральній тональності. У негативній тональності було подано матеріал про представників депутатів ВР забіяк, котрих виборець буде асоціювати  з певними партіями й на наступних  виборах.  

    Збалансованість  представлення головних політичних гравців-мажоритарників та політичних сил, загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній  висновок про те, що газета забезпечила  їм також відносно рівний  доступ до медіа.

 

   Також можна зробити попередній  висновок, що виборці отримали часткову кількість інформації на старті кампанії для прийняття усвідомленого рішення за рахунок широкого  представлення в газеті попередньої вибірки претендентів на мажоритарні округи. Однак, поки що відсутній  аналіз програм.

 

    Посадові особи – президент Петро Порошенко,голова вінницької обласної Ради Сергій Свитко,  голова вінницької ОДА Анатолій Олійник  були представлені тільки, як виконавці своїх посадових обов’язків.

  Найактивніше в газеті  були представлені блок Петра Порошенка ,Радикальна партія, «Батьківщина»,

Натомість  виборці  отримали менше інформації про «Сильну Україну», Громадянську позицію, Народний фронт.

Про таких, як «Самопоміч», Опозиційний блок,  КПУ видання оглядового  тижня   взагалі не інформувало.

Єдина газета, що дала цього тижня інформацію про комбатів, котрі йдуть  у депутати – це командир «Айдару» Сергій Мельничук, він іде за списком   Радикальної партії та командир «Миротворця» Андрій Тететрук – у списку Народного фронту.

  Усі партії були представлені в нейтральній тональності. Лише у випадку характеристики забіяк у парламенті негативна тональність найбільше дісталась «Свободі». Тут  було використано маніпуляцію «звинувачення за асоціаціями». Тобто постійна «прив'язка» тієї чи іншої політичної сили або політика до негативних уявлень та стереотипів.

 На першій шпальті цього номера давався загальний анонс огляду бажаючих піти за мандатами.

     

Отже спікерами партій здебільшого були місцеві політологи та журналісти із узагальненнями особливостей виборчої гонки.

 Газета «Вінницькі реалії» у перший тиждень офіційного старту виборчої кампанії висвітлювала вибори не достатньо активно, хоча  відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 20%.

   Відносна збалансованість  представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній  висновок про те, що газета забезпечила  їм також відносно рівний  доступ до медіа.

 

   Також можна зробити попередній  висновок, що виборці отримали часткову кількість інформації на старті кампанії для прийняття усвідомленого рішення за рахунок представлення в газеті більшої частини політсил, котрі йдуть на вибори. А також їх висуванців по мажоритарних округах. Аналізу програм, або ж діяльності претендентів  в округах на політичній, чи професійній ниві не було.

 

    Посадові особи - прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова обласної ради Сергій Свитко  були представлені тільки, як виконавці своїх посадових обов’язків.

  Найактивніше в газеті  були представлені Опозиційний блок, Блок Петра Порошенка,   «Батьківщина».

Натомість  виборці  отримали мінімум інформації про  Громадянську позицію, , Радикальна партія, Народний фронт, «Свобода», «Сильна Україна».

Про таких, як  КПУ», «Самопоміч».  видання минулого тижня   взагалі не інформувало.  

Здебільшого інформацію було подано у нейтральній тональності. Лише лідера «Батьківщини» Юлію Тимошенко щотижневик звинуватив у тому, що вона безпідставно критикує президента Порошенка, «граючи на почуттях українців», котрі бажають якнайшвидше влитись у європейську родину». 

  На перші шпальти за оглядовий тиждень не виносились ні політпартії, ні окремі кандидати – лише проблеми солдат у зоні АТО та скандали кадрових перепризначень екскурсії вінницьких активістів до власників від учорашньої влади «вінницьких межигір’їв».    

Отже спікерами партій здебільшого були їх лідери: Радикальної партії – Олег Ляшко,  ВО «Свободи» - Олег Тягнибок, ВО»Батьківщина» - Юлія Тимошенко, Опозиційного блоку – Вадим Рабінович. У інших випадках партії чи їх представники подавались редакційними аналітиками.

Газета «Місто» у перший тиждень  старту виборчої кампанії висвітлювала вибори не активно, хоча й  відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 15%. Здебільшого інформацію було подано у нейтральній тональності.

   Відносна збалансованість  представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній  висновок про те, що газета забезпечила  їм хоч і не повний, але  відносно рівний  доступ до медіа.

 

   Також можна зробити попередній  висновок, що виборці отримали часткову кількість інформації на старті кампанії для прийняття усвідомленого рішення за рахунок представлення в газеті політсил, котрі йдуть на вибори. Однак, не було аналізу програм.

 

    Посадові особи - прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова вінницької ОДА Анатолій Олійник, в.о. мера Сергій Моргунов  були представлені тільки, як виконавці своїх посадових обов’язків.

  Найактивніше в газеті  були представлені Радикальна партія, «Батьківщина», блок Петра Порошенка,  Народний фронт.

Натомість  виборці отримали мінімум інформації про «Сильну Україну», Опозиційний блок.

Про таких, як, Громадянська позиція,  КПУ, «Самопоміч» видання минулого тижня   взагалі не інформувало.  

Усі партії були представлені в нейтральній тональності.

 На перші шпальти за оглядовий тиждень не виносились ні політпартії, ні окремі кандидати.  

Отже спікерами партій здебільшого були політологи.

Обласна комунальна газета «Вінниччина» висвітлювала вибори пасивно, не  збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 20%. Здебільшого інформацію було подано у нейтральній тональності. У негативній тональності було подано матеріал про діяльність президента Петра Порошенка устами лідера Соціалістичної партії Миколи Рудьковського.  Цей матеріал з ознаками джинси.

   Не збалансованість  представлення головних політичних гравців цього тижня дає змогу зробити попередній  висновок про те, що газета  не забезпечила  їм також відносно рівний  доступ до медіа.

 

   Виборці отримали часткову кількість інформації на старті кампанії для прийняття усвідомленого рішення за рахунок матеріалів під ситуацію. Без аналізу програм.

    Посадові особи - прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова обласної ради Сергій Свитко, голова вінницької ОДА Анатолій Олійник  були представлені тільки, як виконавці своїх посадових обов’язків.

  Найактивніше в газеті  були представлені Радикальна партія, «Сильна Україна», блок Петра Порошенка.

Натомість  виборці, не  отримали  інформації про  Громадянську позицію, «Самопоміч», Опозиційний блок, «Батьківщину», Народний фронт,  КПУ.

   На перші шпальти за оглядовий тиждень не виносились ні політпартії, ні окремі кандидати – лише проблеми солдат у зоні АТО та скандали в нетрях  місцевої влади.  

Отже спікерами партій здебільшого були їх лідери: Радикальної партії – Олег Ляшко, «Сильної України» - Сергій Тігіпко, блоку Порошенка – політолог та лідер соцпартії Микола Рудьковський.