укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернівецької преси за період 15-21.09.2014


З 15.09.2014 по 21.09.2014
Медiа: Преса
Регiон: Чернівецька область

Звіт за результатами моніторингу чернівецької преси за період 15-21.09.2014

 

    Чернівецькі друковані ЗМІ висвітлювали вибори відносно активно та не завжди збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 20%. Найбільше інформації було у нейтральній тональності. Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та  за тональністю, зокрема, дає можливість зробити попередній висновок про те, що деякі газети забезпечили відносно рівний доступ і виборці отримали інформацію для прийняття усвідомленого рішення, варто відзначити, що КПУ згадувалась тільки у негативній тональності. Газети висвітлювали виборчу кампанію реактивно, а не аналітично: друкували партійні списки, інформували про партійні новини. Також були наявні матеріали замовного характеру («джинса»)  опубліковані без маркування «реклама» або «агітація».

  Президент Петро Порошенко був представлений як виконавець своїх посадових обов’язків.

    Найактивніше на  шпальтах газет були представлені  Батьківщина, Громадянська позиція та Сильна Україна.

    Натомість виборці отримали мінімум інформації про КПУ, Блок Петра Порошенко, Свобода.

    Про партію Самопоміч газети взагалі не інформували читачів протягом тижня.

    Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Батьківщина, Громадянська позиція та  Народний фронт. Натомість КПУ та президента Петра Порошенко, як виконувача обов’язків переважно критикували. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Батьківщина, Сильна Україна та Громадянська позиція.

   На перших шпальтах були представлені Громадянська позиція, Народний фронт, Блок Петра Порошенка, Радикальна партія, Батьківщина.

  Більшість партій згадувались в контексті проведення з’їздів, форумів, оприлюднення партійних та мажоритарних списків.

 

 

На шпальтах газети «Чернівці» з 15 по 21 вересня на згадувалась виборча тематика.

 

Газета «Погляд» висвітлювала вибори пасивно. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 5%. Інформація подавалась у нейтральній тональності. Газета публікувала думки місцевих експертів  щодо виборчої кампанії. Були згадані прізвища буковинців, які попали до партійних списків та балотуються на мажоритарних округах у вигляді таблички без коментарів. На сторінках видання не було інформаційних та аналітичних матеріалів про політичні сили.  

 

    Найактивніше на  шпальтах газет був представлений  Петро Порошенко, як виконувач обов’язків президента.  Натомість виборці отримали мінімум інформації про партії Блок Петра Порошенко, Свобода, Громадянська позиція, Батьківщина, Радикальна партія, Народний фронт, Сильна Україна.

    Про партії КПУ, Опозиційний блок та Самопоміч газета взагалі не інформувала читачів протягом тижня.

    Критикували переважно президента Петра Порошенко, як виконувача обов’язків (прийняття закону про статус Донбасу). Найактивніше у нейтральній тональності були представлені президент Петро Порошенко, як виконувач обов’язків, Блок Петра Порошенка та Народний фронт.

     

 

Газета «Буковина» висвітлювали вибори відносно активно та не збалансовано (тональність). Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 10%. Найбільше інформації було у нейтральній тональності. Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та  за тональністю, зокрема, дає можливість зробити попередній висновок про те, що газета не забезпечила  рівний доступ і виборці не отримали збалансовану інформацію для прийняття усвідомленого рішення, варто відзначити, що Радикальна партія згадувалась тільки у негативній тональності, Громадянська позиція – тільки в позитивній. Газета висвітлювала виборчу кампанію реактивно, а не аналітично: друкували партійні списки, інформували про партійні новини. Також були наявні матеріали замовного характеру («джинса»)  опубліковані без маркування «реклама» або «агітація».

  Президент Петро Порошенко був представлений як виконавець своїх посадових обов’язків.

    Найактивніше на  шпальтах газет були представлені  Батьківщина, Громадянська позиція та Сильна Україна.

    Натомість виборці отримали мінімум інформації про Радикальну партію, Блок Петра Порошенко, Свобода.

    Про партії КПУ, Самопоміч газета взагалі не інформувала читачів протягом тижня.

    Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримала Громадянська позиція. Натомість Радикальну партію переважно критикували. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Батьківщина, Сильна Україна та Опозиційний блок.

     Більшість партій згадувались в контексті проведення з’їздів, форумів, оприлюднення партійних та мажоритарних списків.

  Матеріали, які були присвячені діяльності Сильної України, Опозиційного блоку, Батьківщини мали ознаки замовних («джинса») і не були марковані як рекламні. В матеріалі, присвяченому прес-конференції дипломата В.Філіпчука (Громадянська позиція, мажоритарник) не була зазначена партійна приналежність виступаючого та його наміри балотуватись бо мажоритарному округу.   

 

 

Газета «Час» висвітлювала вибори відносно активно та  не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 50%. Найбільше інформації було у позитивній тональності. Головні політичні гравці представлені загалом та  за тональністю не збалансовано, зокрема, дає можливість зробити попередній висновок про те, що газета не забезпечили відносно рівний доступ і виборці не отримали достатньо нейтральної інформації для прийняття усвідомленого рішення. Політичні сили представляли або виключно в негативі, або в позитиві. Газета висвітлювали виборчу кампанію реактивно, а не аналітично: друкувались партійні списки, інформували про партійні новини. Також були наявні матеріали замовного характеру («джинса»)  опубліковані без маркування «реклама» або «агітація».

      Найактивніше на  шпальтах газет були представлені  Батьківщина, Громадянська позиція та Народний фронт.

    Натомість виборці отримали мінімум інформації про КПУ.

    Про партії Самопоміч, Блок Петра Порошенко,  Опозиційний блок, Свобода газета взагалі не інформувала читачів протягом тижня.

    Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Батьківщина, Громадянська позиція та  Народний фронт. Натомість КПУ переважно критикували. Найактивніше у нейтральній тональності були представлена Батьківщина.

   На перших шпальтах були представлені Громадянська позиція, Народний фронт, Блок Петра Порошенка, Батьківщина.

  Більшість партій згадувались в контексті проведення з’їздів, форумів, оприлюднення партійних та мажоритарних списків.

   Матеріали, які були присвячені діяльності Батьківщин, Народного фронту мали ознаки замовних («джинса») і не були марковані як рекламні.

Кандидат від  «Батьківщини» Г.Філіпчук на шпальтах видання виступає як експерти у питаннях державотворення. Газета на інформує читачів про партійну приналежність експерта.

 

 

 

Газета «Молодий буковинець» висвітлювала вибори відносно активно та збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 20%. Найбільше інформації було у нейтральній тональності. Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та  за тональністю, зокрема, дає можливість зробити попередній висновок про те, що газета забезпечила відносно рівний доступ і виборці отримали деяку інформацію для прийняття усвідомленого рішенняі. Газета висвітлювали виборчу кампанію реактивно, а не аналітично: друкували партійні списки, інформували про партійні новини. Також були наявні матеріали замовного характеру («джинса»)  опубліковані без маркування «реклама» або «агітація».

  Президент Петро Порошенко був представлений як виконавець своїх посадових обов’язків.

    Найактивніше на  шпальтах газет були представлені  Батьківщина, Громадянська позиція та Блок Петра Порошенко.

    Натомість виборці отримали мінімум інформації про Радикальну партію, Сильну Україна та Народний фронт.

    Про діяльність партій КПУ, Самопоміч, Свобода, Опозиційний блок газет взагалі не інформувала читачів протягом тижня.

    Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Батьківщина.

    Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Батьківщина, Громадянська позиція, Блок Петра Порошенко.

   На перших шпальтах були представлені Громадянська позиція, Народний фронт, Блок Петра Порошенка, Радикальна партія, Батьківщина.

  Більшість партій згадувались в контексті проведення з’їздів, форумів, оприлюднення партійних та мажоритарних списків.

   Матеріали, які були присвячені діяльності Батьківщини мали ознаки замовних («джинса») і не були марковані як рекламні. В матеріалі, присвяченому прес-конференції дипломата В.Філіпчука (Громадянська позиція, мажоритарник) не була зазначена партійна приналежність виступаючого та його наміри балотуватись бо мажоритарному округу. Кандидат від Громадянської позиції  В.Філіпчук та кандидат від «Батьківщини» Г.Філіпчук на шпальтах видання виступають як експерти у питаннях євроінтеграції та державотворення. Газета на інформує читачів про партійну приналежність експертів.