укр eng

Звіт за результатами моніторингу загальнонаціональних інтернет-сайтів (15-21 вересня 2014 р.)


З 15.09.2014 по 21.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

Звіт за результатами моніторингу загальнонаціональних інтернет-сайтів за період 15-21.09.2014

 

  1. Загальні тенденції.

Загальнонаціональні інтернет-сайти в першу половину тижня висвітлювали вибори активно, що було пов’язано з остаточним формуванням партійних списків. Висвітлення інформації про вибори було не збалансованим – більшість партій згадувались лише декілька разів в статтях про соціологічні опитування. Другу половину тижня новини  на інтернет-сайтах, що увійшли до вибірки знов стали активніше висвітлювати події на сході країни ніж виборчий процес. В середньому, протягом звітного тижня, частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила менше половини. Найбільше матеріалів було представлено в нейтральній тональності.

Незбалансованість представлення політичних гравців дає змогу зробити висновок, що інтернет-сайти забезпечили їм недостатній доступ до медіа.

Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення завдяки тому, що медіа приділяли більше уваги аналізу 100-денного строку правління нових Президента країни та мера Києва,  ніж аналізу виборчих програм кандидатів.

Протягом тижня в інформповідомленнях всіх інтернет-сайтів посадові особи були представлені в основному як виконавці своїх посадових обов’язків.

Хоча всі партії, що увійшли до вибірки, згадувалися інтернет-виданнями, проте найбільше висвітлювалась діяльність партій Блоку Петра Порошенка та ВО «Батьківщина». Натомість виборці отримали мінімум інформації про партії Самопоміч, Громадська позиція та Опозиційний блок.

Найбільше позитивної тональності на свою адресу отримав Петро Порошенко, як виконавець обов’язків Президента. Найактивніше з-поміж партій у негативній тональності був представлений Блок Петра Порошенка.

Партія ВО «Батьківщина» найчастіше була представлена в контексті критики, щодо Закону про особливий статус Донбасу.

Здебільшого спікерами всіх партій були їх лідери.

 

2. По кожному окремому ЗМІ

 

«Українська правда»

«Українська Правда» висвітлювала вибори відносно пасивно – хоча медіа і розглядали списки кандидатів в парламент, проте більшість згадувань про політичні сили були пов’язані з повідомленнями про їх дії та заяви.

Лідерами з висвітлення матеріалів стали партій Блок Петра Порошенка та ВО «Батьківщина», решта партій була представлена приблизно рівною кількістю інформації. Найменше інформації виборці отримали про партії Народний Фронт та Сильна Україна. Самопоміч взагалі не згадувалась виданням. Цьоготижневі лідери з подання інформації представлені в достатній мірі збалансовано.

Більшість інформації наведеної виданням подана в нейтральній тональності. Частіше в негативній тональності згадувався Блок Петра Порошенка.

Серед посадових осіб лише Президент виступав як агітатор, решта посадовців були представлені лише як виконавці своїх обов’язків.

        До маніпуляцій та медіаефектів можна віднести невідповідність тональності заголовку статті та основного тексту    (17.09.2014р. «Блок Порошенка веде в Раду тушок, регіоналів та людей "Сім'ї"»).

«Лівий Берег»

Інтернет-видання висвітлювало вибори відносно пасивно, а також не збалансовано, оскільки деякі партії висвітлювались лише негативною тональністю, а про деякі взагалі не згадувалось. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була меншою ніж половина. Найбільше інформації було в негативній тональності, а найменше у позитивній.

Завдяки незбалансованості представлення політичних гравців можна зробити висновок, що сайт не забезпечив їм достатній доступ до медіа.

Також виборці не мали змоги прийняти усвідомлене рішення в зв’язку з відсутністю інформації про партії Громадська позиція та Самопоміч.

Серед посадових осіб найбільше інформації було зафіксовано про Президента в усіх тональностях. Решта урядовців окрім Петра Порошенка були представлені лише як виконавці своїх обов’язків.

Найактивніше інтернет-виданням були представлені блок Петра Порошенка, ВО «Батьківщина» та Сильна Україна. Мінімум інформації виборці отримали про партії КПУ та Радикальна партія.

Слід зазначити, що Опозиційний блок та Радикальна партія згадуються виданням лише у негативній тональності.

«Корреспондент.net»

Інтернет-сайт висвітлював події на сході країни активніше ніж політичні перегони, проте це не завадило «Кореспонденту» подати найбільшу кількість, з поміж інших сайтів що увійшли до вибірки, матеріалів стосовно виборчих перегонів.

Як і на решті сайтів інформація нейтральної тональності переважає інформацію інших тональностей.

Всі посадові особи, на чолі з Президентом були представлені лише як виконавці своїх обов’язків.

Діяльність партій Блоку Петра Порошенка та ВО «Батьківщина» висвітлювалась сайтом більше ніж інші. Найменше інформації подано про партії Громадська позиція, КПУ та Народний фронт. Про партію Самопоміч взагалі не згадувалось виданням.

На сайті взагалі відсутня позитивна тональність матеріалів про учасників політичних перегонів. В негативній тональності більш за інших згадувалась партія Петра Порошенка.

«Цензор.нет»

Передвиборчий процес сайтом висвітлювався пасивно, а також не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні половини. Найбільше інформації подано в нейтральній тональності, а найменше - в позитивній.

Виборчі програми кандидатів не аналізувалися, що приводить до висновку, що виборці не мали змоги прийняти усвідомлене рішення.

Представники уряду та Президент були представлені сайтом безпосередньо як виконавці своїх обов’язків.

Найактивніше сайтом представлена діяльність партій ВО «Батьківщина» та Блок Петра Порошенка. Найменше інформацій отримано на рахунок Самопомочі та Народного фронту. Про партію Громадська позиція взагалі не згадувалось виданням. Негативно забарвлені матеріали про КПУ та Радикальну партію переважають нейтральні.