Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальнонаціональне радіомовлення протягом зазначеного періоду висвітлювало вибори відносно пасивно. Надана інформація мала переважно реактивною характер і була недостатньо збалансованою. Тому можна зробити попередній висновок, що виборці не отримали достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення. Варто відзначити, що найчастіше говорили не про партії, які балатуються до парламенту, а про власне підготовку до виборів.
Найактивніше були представлені партія «Батьківщина», ВО «Свобода» та «Радикальна партія Олега Ляшка». Представникам цих партій було надано й найбільше прямої мови. Найменше уваги на радіо приділили «Громадянській позиції», КПУ, Опозиційному блоку та «Об'єднанню «Cамопоміч».
Про більшість партій говорили в контексті представлених ними виборчих списків та медійних осіб, які до них ввійшли. «Батьківщина» та ВО «Свобода» неодноразово були згадані як члени діючого парламенту, оскільки протягом тижня активно обговорювались прийняті законопроекти.
Лідером за використаними медіа-ефектами та маніпуляціями стало радіо «Вести». Вони використовували техніку замовчування, гумор, плекання негативного та позитивного образу, що дозволяло інтерпретувати інформацію у вигідному для них світлі. На радіо «Ера» були використані повтори інформації та плекання позитивного образу. Найменше маніпулювали слухачами на УР1. При оприлюдненні соціологічних даних усі медіа не дотримувались професійних стандартів та не вказували, наприклад, кількість опитаних чи статистичну похибку.