Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Упродовж 22-28 вересня 2014 року Запорізькі Інтернет видання висвітлювали вибори відносно активно відносно не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні приблизно 30%. Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше - у позитивній.
Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю дає змогу зробити попередній висновок, що Інтернет видання не змогли забезпечити рівний доступ до медіа всім політичним силам та не надали виборцям можливості отримати достатньо об’єктивної інформації для прийняття рішення.
Статті Інтернет видань переважно висвітлювали дії та заяви політиків, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінності між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили.
Найактивніше в статтях були представлені Петро Порошенко як Президент, «Сильна Україна», «Опозиційний блок», Арсеній Яценюк як Прем’єр-міністр. Мінімум інформації в Інтернет виданнях приділялось партіям «Громадянська позиція», КПУ.
Не було згадано про такі партії, як «Свобода», «Самопоміч» та «Радикальна партія»
В позитивної тональності були представлені партії «Сильна Україна» (на сайті 061.ua) та «Опозиційний блок» (переважно на сайтах golos.zp.ua та 061.ua). В негативній тональності була представлені партія КПУ (на сайті golos.zp.ua), а також «Опозиційний блок» (на сайті zabor.zp.uа) та «Сильна Україна» (на сайті golos.zp.ua). Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Петро Порошенко як виконавець своїх обов’язків Президента (на всіх сайтах) та Арсеній Яценюк як Прем’єр міністр (на сайті golos.zp.ua)
На першому плані були представлені лідер партії «Сильна Україна» та Петро Порошенко як Президент
Найпоширенішими темами Інтернет видань були прес-конференція Петра Порошенка, візит до Запоріжжя Сергія Тігипка, мітинг 27 вересня,організований «Опозиційним блоком».
Петро Порошенко як Президент, Арсеній Яценюк як Прем’єр Міністр, Сергій Тігіпко як лідер партії «Сильна Україна», Олександр Вілкул – представник партії «Опозиційний блок».
Недостовірна інформація та «напівправда» - різна інтерпретація мітингу за участю «Опозиційного блоку», який пройшов а Запоріжжі 27 вересня.
На сайті zabor.zp.uа сам захід називається «мітинг проти АТО» із приблизною кількістю учасників 500 осіб, та розповідається про те, що людям за участь у заході платили гроші. Подія висвітлюється в негативній тональності.
Натомість цей же захід на сайті golos.zp.uа називають «мітинг на підтримку миру» та повідомляється, що учасників було близько 1500, про гроші за участь мова не йдеться та в цілому про мітинг розповідається в позитивній тональності.
На сайті 061.ua постійно з’являються статті про Сергія Тігипко із цитатами із соціальної мережі Фейсбук та його інтерв’ю із суб’єктивними думками та критикою влади. Ця інформація подається в позитивній тональності та не маркується як рекламний матеріал.
Недостовірні факти представлені на сайті 061.ua в статті «Двое запорожцев идут в нардепі от партии «Відродження», де ця партія називається партією Анатолія Гриценко.
На цьому ж сайті був помічений медіа ефект «анонімний авторитет». В статті, присвяченій Стратегії-2020 Петра Порошенка, аналіз стратегії здійснюється на основі думок російських експертів та українського аналітика із журналу «Вести».