укр eng

Звіт за результатами моніторингу центрального телебачення за період 22-28.09.2014


З 22.09.2014 по 28.09.2014
Медiа: ТБ
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

Головними політичними темами тижня стали:

- Прес-конференція Петра Порошенка. Президент представив план реформ "Стратегія 2020".

- Прем’єр Арсеній Яценюк взяв участь у засіданні Генасамблеї ООН.

- Спікер Олександр Турчинов підписав закон про люстрацію і передав на підпис президенту. Обговорення закону, як він діятиме.

- Стрімке падіння гривні. Президент та прем’єр провели в НБУ засідання із керівниками банків.

- Газові переговори в Берліні у форматі Україна – Росія - ЄС.

- Режим перемир’я на Донбасі. Бойовики продовжують обстрілювати райони Донбасу. Почалися переговори з урегулювання ситуації за участі російських віськових. Створення буферної зони.

 

 

ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ ПЕРЕДВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ НА ТЕЛЕБАЧЕННІ

Діяльність уряду та президента висвітлювалася активно – про них найбільше інформації у телевізійних медіа: уряд майже 31%, президент – 18,3%.

Масового використання посад для ведення кампанії не простежується. Однак на телебаченні є випадки, коли урядовців подають як представників політичних сил, котрі ведуть пряму або непряму агітацію за партію.    

Про спікера Олександра Турчинова – інформації небагато, 1,5%, стосується переважно його діяльності як голови Верховної Ради.

У межах певних груп телебачення достатньо збалансовано представляє позиції партій. Цього тижня означилися ці групи.

Перша - до якої прикута найбільша увага медіа і увага є постійною (ця тенденція зберігається другий тиждень): "Батьківщина" (6,8%), "Блок Петра Порошенка" (7,1%), "Народний фронт" (8,2%) та "Опозиційний блок" (8,6%)/

 Друга група  - на телебаченні з’являється менш активно, "світиться" час від часу:  КПУ (4,1%), "Свобода" (3,7%), "Сильна Україна" (3,1%) та "Радикальна партія" (2,2%).

 Третя – дуже пасивно представлені політичні сили: "Самопоміч", "Громадянська позиція" -  в обох партій показник 1,1%.

Найбільше негативної інформації – про діяльність уряду. Серед партій найбільше критики про КПУ, "Радикальну партію" та "Народний фронт".

Позитивних повідомлень найбільше про "Опозиційний блок" – щоправда увесь  позитив містився на двох каналах – Інтер та ТРК "Україна". Багато повідомлень із позитивним забарвленням телебачення подавало про президента та пропрезидентську партію – "Блок Петра Порошенка".

 

ПРО ПРЕДСТАВЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ НА КАНАЛАХ

 

ТРК "Україна", програми "Події" та "Події тижня"

Канал  висвітлював вибори відносно активно і порівняно збалансовано.

Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 35%. Політичної інформації порівняно з минулим тижнем збільшилося на 13% - у підсумковому випуску стартував спецпроект "Дебати".    

ТРК "Україна" забезпечив  відносно рівний доступ партій до медіа -  у новинах містилися згадки про всі політичні сили, що включені в моніторинг.

Найактивніше представлені "Опозиційний блок", "Народний фронт" та "Блок Петра Порошенка". Мінімум інформації про "Сильну Україну", "Радикальну партію" та "Громадянську позицію".

Найбільше  позитивної тональності – про "Опозиційний блок". Уряд та партію "Свобода" переважно критикували.

Партія "Опозиційний блок" отримала найбільше прямої мови. Досить активно також виступали представники "Народного фронту" та "Блоку Петра Порошенка". Не отримала можливості висловитися в ефірі лише "Громадянська позиція" та "Сильна Україна". Тільки ТРК "Україна" з усіх каналів надала слово представникам "Самопомочі".

Більшість випусків починалися із новин про ситуацію на Донбасі.

Інформаційна політика каналу у висвітленні виборів достатньо виважена. Не зловживає негативною інформацією, практично не використовує оціночних суджень та грубих маніпуляцій.

У "Подіях" більше за інші політичні сили представлений "Опозиційний блок". Протягом тижня  гостями студії були 4 представники цією партії – Олександр Вілкул (22.09), Юрій Бойко (24.09), Нестор Шуфрич (27.09) та у підсумковому випуску Вадим Рабінович (28.09). Крім цього подавали коротку інформацію про Наталію Королевську  - представницю цієї ж партії. Тому ця політична сила має і найбільшу кількість прямої мови. Її представники активно критикують нинішню владу:

Нестор Шуфрич про ініціативу прем’єра Арсенія Яценюка побудувати фортифікаційну споруду на кордоні з Росією "Стіна":

"Неужели премьеру не дает спокойствия величие Великой китайской стены. Он что, хочет у нас учредить династию Яц-инь?" (ТРК "Україна", "Події" 27.09.14).

Попри перевагу "Опозиційного блоку" в ефірному часі, не можна сказати про очевидну симпатію каналу до цієї партії. Питання ведучих  - актуальні, іноді навіть жорсткі у формулюваннях:

"К "Оппозиционному блоку" примыкают все желающие от оппозиционных сил. Почему такая конфигурация? Сколько вы собираетесь набрать на выборах?" або "Вы критикуете власть, но что бы вы сделали на месте власти?" (ТРК "Україна", "Події" 22.09.14).

У власних інформаціях ТРК "Україна" діяльність уряду та президента подає нейтрально, іноді в тональності близькій до позитивної:

"Громкими аплодисментами, радостно и с распростертыми объятьями встретили премьера Яценюка на Генасамблее ООН. Чтобы выслушать месседжи нынешней украинской власти, многие делегаты прождали до позднего вечера" (ТРК "Україна", "Події" 25.09.14).

До студії запрошували  представників інших політичних сил: віце-прем’єра Володимира Гройсмана (балотується від "Блоку Петра Порошенка"), народного депутата В’ячеслава Кириленка ("Народний фронт").

Канал у більшості випадків повідомляє, з якою партією політик іде на вибори, якщо він балотується. У віце-прем’єра Володимира Гройсмана брали коментарі як у посадовця. Чиновник проявляв явну прихильність до президента, а не до уряду. За час міні-інтерв’ю він 4 рази послався на ініціативи, рішення та доручення президента, і один раз під час розмови згадав про уряд.

Тривалість підсумкового випуску "Події тижня" 28 вересня збільшилася на годину – тривала майже 2,5 год. Окремою частиною програми стартував проект "Дебати". Її формат – запланований як політичний, але не виборчий. У студію для дискусії запрошують двох політиків. Вони обговорюють одну тему. У програмі були дві пари опонентів. Тему "Для чого потрібна люстрація?" обговорювали міністр юстиції, кандидат у депутати від партії "Народний фронт" Павло Петренко та комуніст Спірідон Кілінкаров. Оскільки ведучий озвучив партійну приналежність міністра юстиції – то у цій програмі урядовець фігурував як чиновник, який представляє позицію партії – тобто урядовець-агітатор. 

 У другій частині на тему "Як зберегти єдність країни?" дискутували "свободівець" Олександр Мирний та Вадим Рабінович із "Опозиційного блоку".

У кожному випуску "Подій" міститься сюжет про гуманітарний штаб фонду Ріната Ахметова "Поможем".

 

TVi, програми "Сьогодні" та "Сьогодні. Тиждень"

Канал  висвітлював вибори достатньо активно, але незбалансовано.

Частка виборчого контенту становила 22%.

Найбільше інформації у трьох тональностях – про діяльність уряду.  З політичних сил – лідирує "Народний фронт" (15,2%).

TVi  не забезпечив партіям рівний доступ до медіа -  про "Свободу" не було жодної інформації, про "Громадянську позицію", КПУ, "Опозиційний блок", "Сильну Україну" – менше 1%.

Найбільше  позитивної тональності – про діяльність уряду та президента. Але уряд активно й критикували – про нього найбільше негативу. 

Партія "Народний фронт" та урядовці мали найбільше прямої мови.

Не отримали можливості висловитися в ефірі представники 6 партій: «Опозиційний блок», «Громадянська позиція», «Свобода», КПУ, «Самопоміч», «Сильна Україна».

На каналі помітна певна симпатія до уряду та партії прем’єра "Народний фронт". Це видно за загальною кількістю інформації: уряд – майже 44%, "Народний фронт" – 15,2%. За кількістю повідомлень найближчий конкурент – партія "Батьківщина" з 6,4%. 

На каналі подавали слова 5-6 урядовців. Тричі за тиждень говорили про реформу міліції – це була практично той самий відеоролик, який представив міністр МВС Арсен Аваков. Щонайменше шість разів звучала позиція радника міністра МВС і кандидата від "Народного фронту" Антона Геращенка. Він був і гостем студії 24 вересня.

Кілька разів у репортажах з передової подавали коментарі Андрія Парубія, колишнього секретаря РНБО, а нині кандидата від партії прем’єра.

На  TVi продовжується тенденція минулого тижня – яку партію представляють політики глядач не розуміє, програма не надає йому чіткої інформації. Політиків представляють за посадами або професійною діяльністю – експерти, радники, лідери громадських організацій, волонтери. Наприклад, Оксану Білозір, яка брала участь в обміні полоненими біля Донецька  - представили як співачку і волонтерку. Вона балотується за списком партії "Блок Петра Порошенка".

 

Інтер, програми «Подробиці» та «Подробиці тижня»

Канал висвітлює виборчу кампанію досить активно та кількісно збалансовано. За показником представлень канал забезпечив основним політичним силам передвиборчої кампанії відносно рівний доступ до медіа.

Частка виборчого контенту становила 21%.

Президент Петро Порошенко та прем’єр-міністр Арсеній Яценюк були представлені виключно як чиновники.

Найактивніше на Інтері представлені ВО «Батьківщина», «Опозиційний блок», «Свобода» та «Сильна Україна».

Менш активно – КПУ, «Блок Петра Порошенка», «Радикальна партія» та «Громадянська позиція».

Про об’єднання «Самопоміч» інформації не було.

Найбільше позитиву про «Опозиційний блок», «Свободу» та «Сильну Україну». А от «Народний фронт» та КПУ переважно критикували.

Найактивніше у нейтральній тональності йшлося про «Батьківщину» та «Опозиційний блок». Остання партія отримала й найбільше прямої мови.

«Опозиційний блок», ВО «Батьківщина» та «Радикальна партія» були найчастіше представлені у щоденному короткому інформаційному блоці «Вибори».

«Радикальна партія» та «Опозиційний блок» переважно критикували владу, зокрема уряд за непрофесіоналізм. Основна тема для висвітлення ВО «Батьківщина» – це передвиборчі тури країною Юлії Тимошенко.

Основні спікери:   

«Блок Петра Порошенка» – Ігор Гринів, Віталій Кличко;

ВО «Батьківщина» – Юлія Тимошенко;

«Радикальна партія» – Олег Ляшко;

«Опозиційний блок» – Олександр Вілкул, Вадим Рабінович, Микола Скорик, Наталія Королевська, Нестор Шуфрич, Юрій Бойко;

«Громадянська позиція» – Анатолій Гриценко;

ВО «Свобода» – Олег Тягнибок;

«Сильна Україна» – Валерій Хорошковський.

 

ТЕНДЕНЦІЇ

Кількісно канал подає інформацію переважно збалансовано. Проте якість повідомлень дає підстави стверджувати про застосування маніпуляції «фальшивий нейтралітет».

На каналі відчутні симпатії та антипатії. Прихильний до «Опозиційного блоку». Цього тижня йому було приділено найбільше позитивної інформації. У інформаційному блоці «Вибори» ця політична сила представлена практично щодня. Новини у цьому форматі новин  - короткі: по кілька речень, як правило, без прямої мови. Але сюжети про «Опозиційний блок» завжди підкріплюються синхронами. І, як правило, її члени критикують урядові рішення. Критикував уряд і гість студії «Подробиці тижня»  опозиціонер Юрій Бойко. Назвав нинішній уряд «безалаберным». Переконував мешканців луганського міста Щастя, що їхня політична сила не кине жителів у біді.

В ефірі почали з’являтися позитивні сюжети-коментарі представників «Опозиційного блоку»  - вони знають, як уникнути складних ситуацій у державі. 27 вересня після сюжету про Харківський проросійський «Марш миру», подано думку колишнього губернатора Одеси та члена «Опозиційного блоку» Миколи Скорика. Він назвав дії влади «політикою подвійних стандартів». Порадив чинній владі розслідувати трагічні події в Одесі 2 травня, аби уникнути подібних ситуацій.

На Інтері відчутні відверті антипатії. Вони стосуються діяльності уряду Яценюка та його політичної сили «Народний фронт». Про них подано найбільше негативу. Як правило, критика жорстка та пряма. Уряд критикують:

- за здорожчання бензину: «Правительство спокойно за этим наблюдает. …Вслед за подорожанием бензина будет дорожать все. А слова «автомобиль» и «роскошь» для украинцев вообще могут стать синонимами». («Подробиці», 23.09.14);

- за скорочення державної допомоги дітям та сім’ям з дітьми:

«… Как только помощь урезали, мамочки буквально завалили жалобами чиновников. А толку? Здесь говорят - сочувствуем, но решение принимал Кабмин. А в Кабминовском минсоцполитике на голубом глазу отвечают: Людмила Денисова: «Если у вас есть фамилии людей, которые не получили такую помощь, надо их предоставить». Сюжет закінчується риторичним запитанням: «Как вам такая справедливость?». («Подробиці», 25.09.14);

- за проект «Стіна»:

«…Что имеем в результате: сто миллионов гривен, если их и потратят на проект «Стена», эффекта дадут минимум. Ни в одной стране, где подобные проекты реализовывали, стены не дали полной безопасности. Зато – это очень хороший способ для очередных чиновников попариться» («Подробиці», 27.09.14).

Підводка до цих сюжетів завжди закінчувалися запитаннями: «… Кто в этом заинтересован?», «Кто виноват?», «За что платим?», де глядач отримував відповідь – уряд.

Власники  Інтера Дмитро Фірташ та Сергій Льовочкін ведуть бізнес-війну проти групи «Приват» та його власника бізнесмена й нинішнього губернатора Дніпропетровщини Ігоря Коломойського. Ця війна проявляється і в інформаційній політиці. Практично щодня подають викривальні сюжети про Коломойського, який нібито причетний до рейдерських захоплень Вільногірського металургійного та Іршанського гірничо-збагачувального комбінатів. У цих репортажах згадують і уряд, що не реагує на заклики трудових колективів, які «… готовы идти на Киев, но не к Администрации президента и не к Кабмину, а к Центризбиркому. Разбивать палаточный лагерь и требовать снять с регистрации всех министров, которые идут в депутаты, виновных в разрушении целой отрасли промышленности» («Подробиці», 26.09.14).

Жорстка критика уряду спрямована й на формування негативного іміджу прем’єрської партії. Але переважна більшість негативу про «Народний фронт» – це інформація про Миколу Княжицького – 34 номер у партійному списку:

«Люди, который причастны к разгону Майдана, в январе этого года, а именно сам Сивкович, назначают своих ставленников на наивысшие должности: Госкомсвязи - Зверев, концерн РРТ - Пивнюк. Это единственная команда, которая проводит антиукраинскую политику. Пан Княжицкий - он является составляющей этой цепочки, поскольку та же самая команда занималась отжимом канала TBi» («Подробиці», 24.09.14).

 

СТБ, програма "Вікна-новини"

Канал висвітлював вибори пасивно. У незначній кількості представлена позиція лише двох політичних сил –ВО «Батьківщина» (1,3 хв) та «Народного фронту» (1,5 хв). Про решту учасників передвиборчої кампанії інформації не було.

Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 14%

Президент України Петро Порошенко представлений виключно як виконавець  посадових обов’язків.

Спікер Верховної Ради Олександр Турчинов та міністр внутрішніх справ Арсена Авакова – частково представлені як агітатори. Сюжет стосувався екстреного приїзду посадовців до Маріуполя, коли бойовики поновили обстріли околиць міста. Цей матеріал можна розцінювати як піар «Народного фронту» (ця інформація в такому ключі була на інших телеканалах). У ньому розставлені такі позитивні акценти:

- ризикуючи власним життям, відвідали два блокпости на околиці, хоч терористи активно атакували їх;

- запевнили, що «це місто є стратегічним.., а його оборона є пріоритетною»;

- Олександр Турчинов звернеться до Кабінету міністрів з пропозицією: якомога швидше відгородити технічними валами околиці міста (основний меседж проекту «Стіна», ініціатором впровадження якого є прем’єр-міністр та член партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк);

- військова міць Маріуполя тільки нарощуватиметься.

Найактивніше цього тижня на каналі критикували діяльність Кабінету міністрів, зокрема МОЗ - матері невиліковно хворих дітей пікетували Кабмін через нестачу медпрепаратів для їх дітей. Та Мінсоцполітики - не вирішуються питання з переселенцями, які потерпають у холодних приміщеннях.

Основні новини про діяльність уряду – про засідання Кабмініу, тристоронні перемовини щодо газових питань у Берліні; стабілізація курсу долара.

Редакційна політика каналу. Передвиборчі новини не є пріоритетними для каналу. Цієї інформації найменше. Переважають сюжети соціального характеру, про життя громадян. Практично у кожному випуску є матеріали про поранених бійців із зони АТО; проблеми переселенців та тяжко хворих у рубриці «Благодійність у один клік».

А у рубриці «Все буде добре» розповідають про соціальний проект медіа-групи СТБ - як кожному українцю почати будувати економічно та енергетично сильну Україну власноруч. Цього тижня героєм сюжету став інженер зі Львова, який змайстрував сонячну станцію і свою електроенергію продає державі.

 

ICTV, «Факти» та «Факти тижня з Оксаною Соколовою»

Частка виборчого контенту становить 18%.

Переважно збалансовано представлена позиція президента та уряду. Критика уряду стосувалася Міністерства охорони здоров’я (не вистачає препаратів для важкохворих), Міністерство оборони (не забезпечили теплим одягом військових у зоні АТО), заяви лідера «Батьківщини» стосовно розслідування щодо незаконного продажу української зброї посадовцями Міноборони.

Передвиборчі новини подають переважно у другій половини випуску. Майже однаково надано ефірного часу ВО «Батьківщина» та «Сильній Україні». Втричі менше інформації прозвучало про «Блок Петра Порошенка» та «Народний фронт». Жодної згадки про «Радикальну партію» та «Самопоміч».

прямої мови представників «Сильної України», зокрема її лідера Сергія Тігіпка прозвучало майже втричі більше за представників «Батьківщини». Тігіпко був гостем «Фактів тижня з Оксаною Соколовою» 28.09.14. Обговорювали питання економічної стабільності гривні, особливого статусу деяких районів Донбасу. Наголошував на помилках уряду.

Канал не зазначає приналежності політиків до партій, які йдуть на вибори.

Цього тижня стало більше сюжетів з ознаками замовних: Марія Матіос допомогла у лікуванні пораненого бійця АТО («Факти», 24.09.14), Юлія Тимошенко відвідала у Чернівцях підприємство, де на замовлення її політсили шиють теплий одяг для бійців («Факти», 24.09.14). (У той же день такий самий сюжет був на ТРК "Україна" у програмі "Події" – що є ще однією ознакою замовної інформації). Заяви Юлії Тимошенко щодо належного забезпечення ліками усіх медичних закладів, де проходять лікування бійці АТО («Факти», 25.09.14), Сергій Тігіпко відвідав у Запоріжжі «Феросплавний» завод та «Автозаз» («Факти», 26.09.14), заяви Олександра Вілкула щодо неприйнятності здорожчання газу для населення («Факти», 26.09.14), Юлія Тимошенка зустрілася з волонтерами у Чернігові («Факти», 27.09.14).

 

5 канал, "Час новин" та "Час. Підсумки тижня"

Частка виборчого контенту – 14%. Передвиборчих новин подають мало, більшість інформації стосується діяльності уряду та президента. Урядовцям надано прямої мови у 4 рази більше за президента. Основні спікери – прем’єр Арсеній Яценюк, міністр палива та енергетики Юрій Продан.

На цьому тижні спікер Олександр Турчинов в інформації фігурував як представник партії, хоч його й представляли як голову Верховної Ради. Однак ця діяльність не була напряму пов’язана із виконанням обов’язків: поїздка до Маріуполя ("Час", 22.09.14) та участь у виставці оборонної промисловості в Києві ("Час", 24.09.14).

Прихильності каналу до однієї з політичних сил не простежується.

Найбільше інформації прозвучало про «Народний фронт». Друга за кількістю повідомлень – «Батьківщина», проте з невеликим негативом, що стосувався одного з кандидатів від цієї політ сили. Андрій Сенченко на думкою руху «Чесно» пов’язаний із корупційними скандалами ("Час", 23.09.14). Комуністична партія представлена лише у негативній тональності (арешт у Харкові комуністів під час забороненої судом акції ("Час", 27.09.14).

Пряму мову надано п’ятьом з десяти досліджуваних партій: «Народний фронт», «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка», «Опозиційний блок», «Радикальна партія».

Про «Громадянську позицію», «Самопоміч», «Свободу» не було жодної згадки.

У підсумковій програмі ("Час. Підсумки тижня", 28.09.14) ведучий вдається до маніпуляцій, ставить іронічні питання щодо діяльності уряду, зокрема Міністерства оборони: «Грошей немає фізично чи паперова бюрократія Міноборони заважає їх витрачати?»; «Якщо ми говоримо про чистку Генштабу та Міноборони і залишити звідти тільки тих людей, які дружать з головою, хочуть щось робити. Скільки, який відсоток від ста?»; «Скільки треба адекватному міністру, щоб результат змін було видно?».

 

1+1, "ТСН" та "ТСН-тиждень"

Канал  висвітлював вибори активно, але незбалансовано. Частка виборчого контенту становила 13%

Найактивніше представлений президент і уряд. Президент у підсумковому випуску новин "ТСН-Тиждень" – як лідер політичної сили.

Мінімум інформації про "Опозиційний блок", "Свободу" і "КПУ".

Про "Самопоміч", "Сильна Україна", "Громадська позиція" канал не подав жодної згадки.

Найбільше  позитивної інформації  - про президента, "Блок Петра Порошенка" та діяльність уряду.  

КПУ і "Радикальну партію" програма переважно критикувала.

Найактивніше у нейтральній тональності були представлені президент, уряд і спікер.

Президент, уряд і "Блок Петра Порошенка" найчастіше мали можливість висловлювати свою думку на телебаченні  - у них найвищий показник прямої мови.

Президент і уряд найчастіше фігурували у перших сюжетах випусків.

"Народний фронт" представлений у контексті теми війна на Донбасі, "Блок Петра Порошенка" – найбільше висловлювався про реформи президента.

Спікерами "Народного фронту" найчастіше були радник міністра МВС Антон Геращенко і військовий експерт Дмитро Тимчук. "Блок Петра Порошенка" представляв мер Києва Віталій Кличко і заступник глави адміністрації президента – Ігор Гринів.

 

Перший національний, програми "Підсумки дня" та "Підсумки тижня"

Канал висвітлював вибори пасивно, незбалансовано.

Частка виборчого контенту становила 15%.

Найбільше часу приділили уряду, президенту і партії «Батьківщина». Про них у новинах говорять переважно нейтрально. Діяльність уряду один раз показали критично: пікет з приводу непроведених тендерів.

Нейтрально представили партії «Батьківщина», «Народний фронт» і «Блок Петра Порошенка». КПУ і "Опозиційний блок" згадувались двічі за тиждень, негативно. Інформації про інші політичні сили не було.

Арсеній Яценюк, Петро Порошенко представлені тільки як посадовці, без агітації.

Позицію  "Народного фронту" найчастіше озвучували військовий експерт Дмитро Тимчук та радник міністра МВС Антон Геращенко. "Блок Петра Порошенка" – радник президента Ольга Богомолець. Їхню приналежність до партій не вказували.

Мінімум інформації про спікера Олександра Турчинова, "Народний фронт" і КПУ.

Про "Сильну Україну", "Самопоміч", "Свободу", "Громадянську позицію", "Радикальну партію" телеканал не інформував. 

Найбільше позитивної тональності отримала партія «Батьківщина».

КПУ та "Опозиційний блок" лише критикували, про них немає ні нейтрально, ні позитивно забарвленої інформації. Незначна кількість негативу була про уряд та президента.

Прямої мови найбільше в уряду та президента. Перші особи держави  найчастіше представлені у перших сюжетах.

 

Частка виборчого контенту від загальної кількості інформації

(у порядку спадання)

 

ТРК "Україна"               35%

TVi                                  22%

Інтер                               21%

ICTV                               18%

Перший національний  15%

5 канал                           14%

СТБ                                14%

1+1                                13%

 

ПРЯМА МОВА:

 

 

 

 

Інтер

СТБ

Tvi

 "Україна"

1+1

Перш. нац-й

5 канал

ICTV

                 

Порошенко (президент)

258

106

242

85

191

116

114

276

Яценюк (прем’р + уряд)

115

179

311

590

428

479

505

287

Турчинов (спікер)

0

58

41

22

53

0

42

21

«Блок Петра Порошенко»

136

0

92

586

504

0

27

54

«Народний фронт»

39

54

478

729

101

15

107

76

ВО «Батьківщина»

218

0

86

67

0

10

90

122

«Радикальна партія»

171

0

6

17

18

0

16

0

«Опозиційний блок»

619

0

0

1071

0

0

19

25

«Громадянська позиція»

175

0

0

0

0

0

0

23

«Свобода»

394

0

0

385

16

0

0

25

КПУ

7

0

0

345

0

0

0

21

«Самопоміч»

0

0

0

121

0

0

0

0

«Сильна Україна»

289

0

0

0

0

0

0

355