укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів за період 22-28.09.2014


З 22.09.2014 по 28.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернівецька область

Звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів за період 22-28.09.2014

 

   Чернівецькі інтернет-сайти висвітлювали тему парламентських виборів відносно активно та  збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 30%-40% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у негативній.

    Головні політичні гравці були представлені відносно збалансовано, інтернет-видання  забезпечили їм відносно рівний доступ, читачі отримати певну інформацію про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. Але, здебільшого, інтернет-видання  не аналізували хід виборчої кампанії, а переважно висвітлювали дії та заяви політиків та інформаційні приводи, створені партіями та кандидатами – мажоритарниками.

   Посадові особи в більшості випадків виступали як виконавці своїх посадових обов’язків.

Міністр М.Бурбак перебуваючи у відпустці робив заяви в Чернівцях як кандидат-мажоритарник, але найчастіше   в матеріалах про нього пишуть як про міністра.

    Найактивніше на  інтернет-сайтах були представлені: Народний фронт, Батьківщина та Блок Петра Порошенко. Натомість виборці отримали мінімум інформації про Опозиційний блок, Самопоміч,  КПУ.

       Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Народний Фронт, Батьківщина, Громадянська позиція. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Народний фронт, Батьківщина, Блок Петра Порошенко. В негативі згадували Народний фронт та діяльність Уряду та президента Петра Порошенко.

  Політичні сили Опозиційний блок, Свобода , Сильна Україна, Громадянська позиція, Народний фронт найчастіше згадувались у повідомленнях про оголошення партійних списків та кандидатів по мажоритарним округам та повідомленнях Опори .

  Експерт від Радикальної партії висловлювався про ситуацію на валютному ринку.
Батьківщина згадувалась в контексті візиту до Чернівців Ю.Тимошенко.

   Представники Народного фронту  кандидати-мажоритарники М.Бурбак (міністр інфраструктури) та О.Фищук (народний депутат) використали сесію обласної ради для самореклами та критики опонентів (спостереження Опори). Видання докладно розглянуло ситуацію, опублікувало відповіді опонентів та зауваження  від Опори.

Інтернет-видання розмістилиі  статті про М.Бурбака (Народний фронт) та В.Філіпчука (Громадянська позиція), які мали ознаки замовних  («джинса»).  

 

  

 

 

Інтернет-сайт Букінфо висвітлювалв тему парламентських виборів достатньо активно та  збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила близько 30% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у негативній.

    Головні політичні гравці були представлені відносно збалансовано,яз загалот, так і за тональністю.Іінтернет-видання  забезпечило їм відносно рівний доступ, читачі отримати певний обсяг інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. Але, на сторінках інтернет-видання  не аналізували хід виборчої кампанії, а переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, інформаційні приводи, створені партійцями.

   Посадові особи в більшості випадків виступали як виконавці своїх посадових обов’язків, матеріали витримані у нейтральній тональності. Міністр М.Бурбак перебуваючи у відпустці робив заяви в Чернівцях як кандидат-мажоритарник, але найчастіше   в матеріалах про нього пишуть як про міністра.

    Найактивніше на  інтернет-сайті були представлені: Народний фронт, президент Петро Порошенко як виконавець своїх обов’язків, Громадянська позиція. Натомість виборці отримали мінімум інформації про КПУ, Опозиційний блок, Самопоміч

    Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Народний фронт, Батьківщина. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені президент Петро Порошенко як виконавець своїх обов’язків, Громадянська позиція та Свобода. В негативі згадували Народний фронт та роботу Уряду та президента Петра Порошенко.

    Політичні сили Опозиційний блок, Свобода , Сильна Україна, Громадянська позиція найчастіше згадувались у повідомленнях про оголошення партійних списків та кандидатів по мажоритарним округам та повідомленнях Опори .

  Експерт від Радикальної партії висловлювався про ситуацію на валютному ринку.
Батьківщина згадувалась в контексті візиту до Чернівців Ю.Тимошенко.

   Представники Народного фронту, кандидати-мажоритарники М.Бурбак (міністр інфраструктури) та О.Фищук (народний депутат) використали сесію обласної ради для самореклами та критики опонентів (спостереження Опори). Видання докладно розглянуло ситуацію, опублікувало відповіді опонентів та зауваження  від Опори. Разом з тим були розміщена стаття статті про М.Бурбака, яка мали ознаки замовних  («джинса»)  

  Також видання розмістило статтю про кандидата В.Філіпчука (Громадянська позиція), яка має ознаки замовної («джинса»).

 

 

Інтернет-сайт BukNews висвітлював тему парламенстких виборів достатньо активно та відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила близько 40% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у негативній.

    Головні політичні гравці були представлені відносно збалансовано, інтернет-видання  забезпечило їм відносно рівний доступ, читачі отримати певний обсяг інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. На сторінках інтернет-видання  публікували міркування експерта (аналіз ходу виборчої кампанії), але більшість опублікованих матеріалів висвітлювали дії та заяви політиків та інформаційні приводи, створені кандидатами.

    Найактивніше на  інтернет-сайті були представлені: Народний фронт, Батьківщина, Блок Петра Порошенко. Натомість виборці отримали мінімум інформації про Свободу, Опозиційний блок, Самопоміч.

   Про такі політичні сили, як КПУ  інтернет-видання не згадувало протягом тижня.

    Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Громадянська позиція та Народний фронт. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Народний фронт, Батьківщина, Блок Петра Порошенко. В негативі згадували Народний фронт та Радикальну партію.

    Політичні сили найчастіше згадувались в повідомленнях про склад партійних списків або балотування на мажоритарних округах, а також в інформації про порушення правил агітації від «Опори» (Радикальна партія, Опозиційний блок, Сильна Україна, Народний фронт).

  Батьківщина згадувалась у контексті візиту до Чернівців Ю.Тимошенко.

Зміщення акцентів відбулося при висвітленні заходу руху «Чесно» в Чернівцях:власне подія стала тлом для агітації кандидата В.Філіпчука (Громадянська позиція), матеріал має ознаки замовного («джинса»).

   Представники Народного фронту, кандидати-мажоритарники М.Бурбак (міністр інфраструктури) та О.Фищук (народний депутат) використали сесію обласної ради для самореклами та критики опонентів (спостереження Опори). Видання докладно розглянуло ситуацію, опублікувало відповіді опонентів та зауваження  від Опори. Разом з тим були розміщені дві статті про М.Бурбака, які мали ознаки замовних  («джинса»)