Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт моніторингу преси (Високий замок, Експрес, Ратуша)
Експрес у зазначений період доволі активно висвітлювало перебіг виборчого процесу, а також відносно збалансовано. Зокрема, багато уваги приділено виборчим спискам партій, розподілу місця у виборчому бюлетені. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 15%, а оскільки Експрес - це газета для широкого кола читачів, то такий показник є доволі високим.
Найбільше матеріалу подано в нейтральній тональності, найменше в негативній.
Відносна збалансованість запропонована контенту дає змогу зробити висновок, що газета забезпечила політичним акторам рівний доступ до медіа.
Також можна зробити попередній висновок, що виборці мали змогу отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення за рахунок матеріалів, у яких наведена детальна інформація про кандидатів з партійних списків; статей, у яких проаналізовано ситуацію з мажоритарними округами; статей, про найпопулярніші виборчі технології.
Найактивніше представлені Петро Порошенко та Арсеній Яценюк, у новинах вони фігурують як виконавці посадових обов’язків.
Якщо говорити про партії, то найбільше представлені «Блок Петра Порошенка», «Батьківщина», «Свобода».
У газеті Ратуша тема «вибори» займає 1/2 газетної шпальти і повністю присвячена презентації партії «Громадянська Позиція», близько 80% тексту статті - пряма мова кандидатів від партії. Стаття написана у позитивній тональності, цілком підпадає під категорію політичної реклами.
Упродовж визначеного перiоду видання «Високий замок» серед усіх суб’єктів виборчого процесу найбільше уваги приділило Петру Порошенко, щоправда не як партійцю, а як виконавцю власне президентських обов’язків та Арсенію Яценюку спільно з іншими членами Кабміну. Якщо ж відзначати безпосередню передвиборчу риторику, то найбільше часу присвячено ВО «Батьківщина» та їх першим номерам у списку: Надії Савченко та Юлії Тимошенко. Решта політичних сил згадувалися ще скромніше. Можна відзначити, що «Партія Розвитку», «Опозиційний блок», «Сильна Україна» часто зустрічаються у статтях присвячених темам штибу «куди поділись регіонали» та не розрізнюються журналістами. «Блок Петра Порошенка», Радикальна партія Олега Ляшка, «Громадянська позиція» та інші зустрічаються ще рідше та зазвичай у соціологічних опитуваннях та аналітичних статтях та експертних оцінках.
Тональність загалом нейтральна, хоча важко не помітити прихильне ставлення до Юлії Тимошенко та відверту критику дій колишніх регіоналів або чинного Президента
На перших шпальтах можемо зауважити Петра Порошенка та Арсенія Яценюка, що беруть участь у міжнародних подіях.
Найгучнішою темою, звісно, є війна та мир. За нею енергетичне питання та Україна у світі.
Спікерами зазвичай є ті про кого йдеться в статті. Найбільш часто помічаємо таке у матеріалах про Юлію Тимошенко.
Серед усіх інформаційних повідомлень, тих, які можна трактувати як виборчо-забарвлені – до 10%.