Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Львівська преса висвітлювала вибори відносно пасивно, а також відносно незбалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 10%. З’явилися повідомлення про списки партій та було опублікувано перші пятірки політичних партій, які висуватимуть своїх кандидатів (опубліковано списки Самопоміч-Воля, Громадянська позиція-Демальянс, Радикальна партія, Народний фронт, Блоку Петра Порошенка).
Відносна незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, не дає змоги зробити попередній висновок, чи забезпечили львівські газети їм рівний доступ до медіа.
Можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення за рахунок реактивного, а не аналітичного висвітлення кампанії. Львівська преса переважно висвітлювала дії та заяви політиків, а не надавала матеріалів з аналізом виборчих програм, поведінки головних політичних гравців у передвиборний період. Основну частку матеріалів, що стосувалися виборів, становили новини про реєстрацію чи відмову в реєстрації кандидатів у ЦВК, початок виборчої кампанії та політичної реклами, інформація про кандидатів-мажоритарників та виборчі списки політичних партій.
Найчастіше на шпальтах львівських газет з високопосадовців з’являлися Петро Порошенко та Арсеній Яценюк як виконавці посадових обов’язків.
Найактивніше у газетах були представлені Петро Порошенко, Арсеній Яценюк та Юлія Тимошенко. Натомість про інших політичних гравців виборці отримали мінімум інформації, оскільки вони згадувалися лише у публікації виборчих списків партій чи підтримки певного кандидата політичною партією. Переважно інформація подається у нейтральній тональності, відверто позитивна чи негативна тональність – радше виняток. Так, зокрема, у газеті «Ратуша» є критичні матеріали, що стосуються міського голови Андрія Садового (№ 50 у списку партії «Самопоміч») та стаття про «Громадянську позицію», написана у позитивній тональності, яку можна трактувати як політичну рекламу. Також як тенденцію можна зазначити те, що новини у газеті «Експрес» подано у доволі оціночній та суб’єктивній манері, що знаходить відображення, зокрема, у заголовках: «На цих виборах Дарт Вейдер і решта клоунів тролитимуть Ляшка. Заявами, грошима та вилами».
Партії на перших шпальтах львівських газет у спостережуваний період не з’являлися. Найчастіше згадувалися партії «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Батьківщина». Спікером «Народного фронту» найчастіше був Арсеній Яценнюк, «Батьківщини» - Юлія Тимошенко. Можна зазначити, що на даному етапі у пресі партіям приділяється невеликий відсоток уваги, більшою мірою у новинах фігурують окремі представники партій.