Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу чернівецького телебачення за період 1-30.09.2014
З 1 по 14 вересня електроні ЗМІ Буковини активно висвітлювали події суспільно-політичного життя держави та області. Найбільше уваги привернули події на Сході країни, АТО, забезпечення військових волонтерами, проблеми біженців. Парламентські вибори та політичні партії не згадувались у випусках новин.
З 15 по 30 вересня чернівецькі телеканали висвітлювали тему парламентських виборів відносно активно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 10-15% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у негативній.
Головні політичні гравці були представлені не збалансовано, телеканали не забезпечили їм рівний доступ, глядачі не змогли отримати достатньої інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. Телеканали не аналізували хід виборчої кампанії, а переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, інформаційні приводи, створені партійцями різних політичних сил.
Президент Петро Порошенко, прем’єр-міністр та члени Уряду частіше найзгадувався у нейтральній тональності як виконавці своїх посадових обов’язків.
Найактивніше на телеканалах були представлені: Батьківщина та Народний фронт. Натомість виборці отримали мінімум інформації про Радикальну партію та Сильну Україну.
Про такі політичні сили, як Опозиційний блок та КПУ телеканали взагалі не інформували глядачів.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Блок Петра Порошенко та Громадянська позиція. Критикували переважно дії Уряду.
Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Батьківщина, Народний фронт та президент Петро Порошенко як виконавець своїх обов’язків.
Сюжети про вибори не потрапляли у перші сюжети випусків новин та з’являлись в середині випусків. На початку випуску з’являлись новини про дії Уряду та президента Петра Порошенко на державному телебаченні (ЧДТРК).
Партії Самопоміч, Свобода, Народний фронт, Блок Петра Порошенко, Батьківщина, Громадянська позиція були представлені у сюжетах, присвячених висвітленню прес-конференцій та заяв цих партій, візитів до міста представників політичних сил. Також кандидати-мажоритарники партії Народний фронт з’являлись у новинах в контексті висвітлення сесії обласної ради (партійна приналежність виступаючих не зазначалась. Також до партійних справ були віднесені представлення Петром Порошенко програми реформ та коментарі І.Рибака (кандидат по мажоритарному округу) до громадського обговорення змін до Конституції.
Партії Блок Петра Порошенко та Народний фронт отримали найбільше прямої мови.
Спікерами були:
Блок Петра Порошенко – П.Порошенко, І.Рибак, Н.Якимчук, ВКуліш.
Народний фронт – О.Каспрук, М.Бурбак, О.Фищук,М.Федорук.
Батьківщина – Ю.Тимошенко, Ю.Бурега, Г.Філіпчук, І.Паламар
Свобода – В.Мельничук, Р.Поклітар, М.Собко, Н.Моклович
Сильна Україна – Ф.Федорович
Самопоміч – П.Кішкар, О.Сироїд, І.Суслова
Громадянська позиція – В.Філіпчук
Зберігається тенденція не зазначати до яких політичних сил належить виступаючий у сюжеті спікер (Сильна Україна – Ф.Федорович – ЧДТРК, Блок Петра Порошенко – В.Куліш – ЧДТРК, Народний фронт – М.Бурбак, О.Фищук, Я.Курко – ТРК «Чернівці»), також виникає ситуація «прихованої реклами» політичної сили коли посадовець і партієць – одна особа (П.Порошенко, І.Рибак, О.Каспрук - Блок Петра Порошенко).
Наприкінці місяця у випусках ТРК Чернівці з’явились сюжети, які мали ознаки замовних («джинса») партій Сильна Укарїна та Батьківщина.
Також жоден телеканал не повідомив, що міністр М.Бурбак і депутат О.Фищук (Народний фронт) не просто «критикували місцеву владу» на сесії обласної ради, а фактично піддали критиці своїх конкурентів по мажоритарним округам.
ЧДТРК з 1 по 15 вересня основну увагу приділяла висвітленню роботи місцевих органів влади, участі військових області в АТО та роботі волонтерів . У випусках новин з’являлась інформація про роботу президента Порошенко (переговори у Мінську, переговори щодо ратифікації угоди про асоціацію з ЄС, візит в зону АТО), роботу Уряду України
З 15 по 30 вересня ЧДТРК висвітлювала тему парламентських виборів відносно активно та збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 15% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у позитивній.
Головні політичні гравці були представлені відносно збалансовано, ЧДТРК забезпечило їм відносно рівний доступ, глядачі частково змогли отримати інформацію про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. У випусках новин не аналізували хід виборчої кампанії, переважно висвітлювали дії та заяви політиків, іноді без зазначення партійної приналежності героїв інформаційних сюжетів.
Президент Петро Порошенко та урядовці згадувалися у нейтральній тональності як виконавці своїх посадових обов’язків. В позитивній тональності розповідали про програму реформ, запропоновану президентом Петром Порошенко.
Найактивніше на телеканалах були представлені: Батьківщина, Блок Петра Порошенко, Народний фронт. Натомість виборці отримали мінімум інформації про Радикальну партія, Сильну Україну, Громадянську позицію.
Про такі політичні сили, як Опозиційний блок та КПУ телеканал взагалі не інформував глядачів.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримав Блок Петра Порошенко.
Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Батьківщина, Блок Петра Порошенко, Народний фронт.
Партія Самопоміч отримала найбільше прямої мови.
У перших сюжетах випусків новин повідомляли про роботу Уряду та президента Петра Порошенко.
Партії Самопоміч, Свобода, Народний фронт, Блок Петра Порошенко, Батьківщина, Громадянська позиція були представлені у сюжетах, присвячених висвітленню прес-конференцій та заяв цих партій, візитів до міста представників політичних сил. Також кандидати-мажоритарники партії Народний фронт з’являлись у новинах в контексті висвітлення сесії обласної ради (партійна приналежність виступаючих не зазначалась. Також до партійних справ були віднесені представлення Петром Порошенко програми реформ та коментарі І.Рибака (кандидат по мажоритарному округу) до громадського обговорення змін до Конституції.
Партії Блок Петра Порошенко, Свобода та Народний фронт отримали найбільше прямої мови.
Спікерами були:
Блок Петра Порошенко – П.Порошенко, І.Рибак, Н.Якимчук, ВКуліш.
Народний фронт – О.Каспрук, М.Бурбак, О.Фищук,М.Федорук.
Батьківщина – Ю.Тимошенко, Ю.Бурега, Г.Філіпчук, І.Паламар
Свобода – В.Мельничук, Р.Поклітар, М.Собко, Н.Моклович
Сильна Україна – Ф.Федорович
Самопоміч – П.Кішкар, О.Сироїд, І.Суслова
Громадянська позиція – В.Філіпчук
Зберігалася тенденція не зазначати до яких політичних сил належить виступаючий у сюжеті спікер (Сильна Україна – Ф.Федорович, Громадянська позиція – В.Філіпчук), також виникає ситуація «прихованої реклами» політичної сили коли посадовець і партієць – одна особа (Блок Петра Порошенко - П.Порошенко, І.Рибак, В.Куліш).
ТРК «Чернівці» не згадувала вибори до парламенту та політичні партії з 1 по 14 вересня. Більшість сюжетів були присвячені місцевим подіям, роботі волонтерів, військовим, які воюють в зоні АТО
З 15 по 30 вересня ТРК висвітлювала тему парламентських виборів відносно пасивно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 10-15%. Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у негативній.
Головні політичні гравці були представлені не збалансовано, ТРК «Чернівці» не забезпечило їм рівний доступ, глядачі не змогли отримати достатньої інформації про частину політичних сил для прийняття усвідомленого рішення. У випусках новин не аналізували хід виборчої кампанії, переважно висвітлювали прес-конференції та заяви політиків, інформаційні приводи, створені партійцями, іноді без зазначення партійної приналежності героїв інформаційних сюжетів.
Президент Петро Порошенко, згадувався у нейтральній тональності як виконавець своїх посадових обов’язків. Роботу Уряду переважно критикували.
Найактивніше на телеканалі були представлені: Батьківщина та Народний фронт. Мало інформації виборці отримали про Блок Петра Порошенко та Радикальну партію.
Про такі політичні сили, як Опозиційний блок, Сильна Україна, Свобода, КПУ, Самопоміч телеканал взагалі не інформував глядачів.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримала Громадянська позиція та Народний фронт. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені президент Батьківщина та Народний фронт. В негативній тональності згадувалась робота Уряду.
Сюжети про вибори не потрапляли у перші сюжети випусків новин та з’являлись в середині випусків.
Партія Народний фронт була представлена у контексті висвітлення сесії обласної ради (партійна приналежність виступаючих не зазначалась) та заяви мера О.Каспрука про участь у виборах по списку партії. Телеканал висвітлював реальні інформаційні приводи: прес-конференцію Батьківщини та візит до Чернівців Ю.Тимошенко. Також з’явився сюжет з ознаками замовного («джинса») про досягнення кандидата-мажоритарника від Батьківщини В.Добровольського (позитивна тональність).
Сильна Україна з’являлась у сюжеті з ознаками замовного («джинса»), де йшлося про ініціативу партії «Голос на виборах – право кожного».
Партія Громадянська позиція була представлена у сюжеті, присвяченому прес-конференції дипломата В.Філіпчука, але не була зазначена партійна приналежність спікера і те, що він балотується як кандидат-мажоритарник.
Найбільше прямої мови отримали партії Народний фронт та Батьківщина.
Спікерами були:
Народний фронт – О.Каспрук, М.Бурбак, О.Фищук, Я.Курко.
Батьківщина – Ю.Тимошенко, Г.Філіпчук, І,Паламар, Ю.Бурега, В.Добровольський.
Блок Петра Порошенко – І.Рибак, Н.Якимчук
Громадянська позиція – В. Філіпчук
Зберігається тенденція не зазначати до яких політичних сил належить виступаючий у сюжеті спікер (Народний фронт – М.Бурбак, О.Фищук, Я.Курко), також виникає ситуація «прихованої реклами» політичної сили коли посадовець і партієць – одна особа (І.Рибак, О.Каспрук - Блок Петра Порошенко).