Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу рівненських Інтернет-порталів (за період 22-28 вересня 2014 року)
Рівненські Інтернет сайти (4 влада та ВСЕ) активно писали про перебіг виборчої кампанії. Матеріали подані більш збалансовано ніж в інших видах медіа, але не достатньо аби можна було стверджувати, що усі політичні сили мають рівність можливостей доступу.
Частка виборчого контенту в загальному об’ємі матеріалів на сайтах, що моніторяться становить близько 25-30% від загального обсягу.
Більшість матеріалів реакційних, присвячених подіям що відбулися, зокрема висуненням кандидатів, перебігом сесій обласної та міської рад, а також загальноукраїнським новинам, зокрема подіям на сході, люстрації, тощо. Чималу частку внесли новини про те, що один із кандидатів мажоритарників змінив собі прізвище і йде на вибори як Олег Ляшко. Помітною подією став також приїзд до Рівного мера Львова Андрія Садового.
Найактивніше на рівненських сайтах писали про Батьківщину, Блок Петра Порошенка Громадянську позицію та Радикальну партію. Найменше – КПУ та Опозиційний блок.
В позитивній тональності найбільше писали про Блок Петра Порошенка та Громадянську позицію, трішки менше про Батьківщину, Самопоміч та Свободу, про інших зовсім нічого.
Негативу ж найбільше стосувалося Радикальної партії та Батьківщини, і зовсім не було про КПУ, Опозиційний блок, Самопоміч та Сильну Україну.
В нейтральній тональності значно більше ніж про інших писали про Батьківщину, найменше - КПУ, Опозиційний блок та Народний фронт.
Медіа-ефектів, маніпуляцій чи фейкових новин не було.
На сайті 4 влада досить активно писали про виборчу кампанію.
В негативній тональності найбільші за обсягом матеріали присвячені Радикальній партії, трішки менше – Батьківщині. Зовсім не критикували КПУ, Народний фронт, Опозиційний блок, Самопоміч та Сильну Україну.
В позитивній тональності найбільше писали про Блок Петра Порошенка та Громадянську позицію, зовсім мало – Свободу, і жодного знаку - КПУ, Опозиційний блок, Народний фронт, Радикальну партію та Сильну Україну.
В нейтральній найоб’ємніші матеріали були про Батьківщину, зовсім незначні про Громадянську позицію та Народний фронт і нічого про Опозиційний блок.
На сайті ВСЕ активно писали про політичні сили, які беруть участь у виборах. Найактивніше писали про Батьківщину, Самопоміч та Свободу. Більшість матеріалів була в нейтральній тональності, в позитивній матеріалів практично не було, лише про Батьківщину.
В негативній тональності найоб’ємніші матеріали були про Свободу, Батьківщину та Радикальну партію, КПУ, Опозиційний блок, Самопоміч та Сильну Україну не критикували.
В нейтральній тональності найбільше писали про Батьківщину, Самопоміч та Свободу, найменше – Громадянську позицію та Опозиційний блок, і зовсім нічого – КПУ.