Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів за період 1-30.09.2014
Інтернет-видання Буковини з 1 по 14 вересня у висвітленні парламентських виборів орієнтувались на реальні інформаційні приводи, створені політичними партіями (місцевими осередками та заявами лідерів). Інформували про утворення списків партійців та мажоритарників, особливу увагу приділяли буковинцям, які будуть брати участь у перегонах.
З 15 по 30 вересня чернівецькі інтернет-сайти висвітлювали тему парламентських виборів відносно активно та частково збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 30-40% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у негативній.
Головні політичні гравці були представлені відносно збалансовано, інтернет-видання забезпечили їм відносно рівний доступ, читачі отримати певну інформацію про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. Але, здебільшого, інтернет-видання не аналізували хід виборчої кампанії, а переважно висвітлювали дії та заяви політиків місяці, інформаційні приводи, створені партіями. В останніх числах на сторінках Букінфо місцевий політолог аналізував шанси кандидатів на перемогу у 204 виборчому окрузі.
Найактивніше згадувався у нейтральній тональності як виконавець своїх посадових обов’язків президент Петро Порошенко. Посадові особи в більшості випадків виступали як виконавці своїх посадових обов’язків. Міністр М.Бурбак перебуваючи у відпустці робив заяви в Чернівцях як кандидат-мажоритарник, але найчастіше в матеріалах про нього пишуть як про міністра.
Найактивніше на інтернет-сайтах були представлені: Батьківщина, Громадянська позиція та Народний фронт. Натомість виборці отримали мінімум інформації про Сильну Україну, Опозиційний блок, КПУ, Самопоміч.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Громдянська позиція, Народний фронт. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Народний фронт, Батьківщина та Громадянська позиція. В негативі згадували Блок Петра Порошенка та Народний фронт.
Політичні сили Опозиційний блок, Свобода , Сильна Україна, Громадянська позиція, Народний фронт, Батьківщина, Радикальна партія найчастіше згадувались у повідомленнях про прес-конференції, оголошення партійних списків та кандидатів по мажоритарним округам, повідомленнях Опори.
Батьківщина також згадувалась в контексті візиту до Чернівців Ю.Тимошенко.Експерт від Радикальної партії висловлювався про ситуацію на валютному ринку.
Представники Народного фронту кандидати-мажоритарники М.Бурбак (міністр інфраструктури) та О.Фищук (народний депутат) використали сесію обласної ради для самореклами та критики опонентів (спостереження Опори). Видання Букінфо докладно розглянуло ситуацію, опублікувало відповіді опонентів та зауваження від Опори.
Інтернет-видання розмістили статті про М.Бурбака (Народний фронт) та В.Філіпчука (Громадянська позиція), які мали ознаки замовних («джинса»).
Інтернет-видання Букінфо з 1 по 14 вересня достатньо активно зверталось до теми парламентських перегонів. Більшість матеріалів витримані у нейтральній тональності. Публікувались матеріали присвячені роботі Уряду та президента Петра Порошенко.
Видання публікувало матеріали про створення обласної виборчої комісії, спроби домовитись про коаліцію Блоку Порошенка та Народного фронту, вихід з Батьківщини Народного фронту (4 статті), партійні з’їзди та списки Блоку Петра Порошенко, Свободи, Радикальної партії, Опозиційного блоку, Батьківщини, Народного фронту, Сильної України. Видання інформувало про інформаційні приводи, створені Батьківщиною (подарунки школярам, позиція щодо виборів, підписання у Мінську протоколу, допомога бійцям АТО ), Радикальною партією (подарунок О.Ляшка учаснику АТО), Свободою (ініціативи щодо забезпечення бійців АТО). Також видання розмістило статтю С.Лещенко присвячену діяльності Опозиційного блоку.
З 15 по 30 вересня інтернет-сайт Букінфо висвітлював тему парламентських виборів відносно активно та збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила близько 30% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у позитивній.
Головні політичні гравці були представлені відносно збалансовано, інтернет-видання забезпечило їм відносно рівний доступ, читачі отримати певний обсяг інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. На сторінках переважно висвітлювали дії та заяви політиків, списки партійців та мажоритарників, спроби аналізу виборчої кампанії з’явились в кінці вересня (місцевий політолог аналізував шанси кандидатів на перемогу у 204 виборчому окрузі).
Найактивніше згадувався у нейтральній тональності як виконавець своїх посадових обов’язків президент Петро Порошенко. Посадові особи в більшості випадків виступали як виконавці своїх посадових обов’язків, матеріали витримані у нейтральній тональності. Міністр М.Бурбак перебуваючи у відпустці робив заяви в Чернівцях як кандидат-мажоритарник, але найчастіше в матеріалах про нього пишуть як про міністра.
Найактивніше на інтернет-сайті були представлені: Батьківщина, Народний фронт та Свобода. Натомість виборці отримали мінімум інформації про Опозиційний блок, Самопоміч, КПУ.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримала Батьківщина та Народний фронт. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені президент Петро.Порошенко як виконувач своїх обов’язків, Громадянська позиція та Свобода. В негативі найактивніше згадували Блок Петра Порошенка та Народний фронт, роботу Уряду.
Політичні сили Опозиційний блок, Свобода , Сильна Україна, Громадянська позиція найчастіше згадувались у повідомленнях про оголошення партійних списків та кандидатів по мажоритарним округам та повідомленнях Опори про порушення правил агітації. Представники Батьківщини та Радикальної партії висловлювали позиції щодо закону про статус Донбасу.
Свобода згадувалась в контексті допомоги бійцям АТО та бойкоту російських товарів.
Експерт від Радикальної партії висловлювався про ситуацію на валютному ринку.
Батьківщина згадувалась в контексті візиту до Чернівців Ю.Тимошенко.
Представники Народного фронту, кандидати-мажоритарники М.Бурбак (міністр інфраструктури) та О.Фищук (народний депутат) використали сесію обласної ради для самореклами та критики опонентів (спостереження Опори). Видання докладно розглянуло ситуацію, опублікувало відповіді опонентів та зауваження від Опори. Разом з тим були розміщені статті статті про М.Бурбака, яка мали ознаки замовних («джинса»)
Також видання розмістило статтю про кандидата В.Філіпчука (Громадянська позиція), яка має ознаки замовної («джинса»).
З 15 по 30 вересня інтернет-сайт BukNews висвітлював тему парламентських виборів відносно активно та відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила близько 30-40% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у негативній.
Головні політичні гравці були представлені відносно збалансовано, інтернет-видання забезпечило їм відносно рівний доступ, читачі отримати певний обсяг інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. На сторінках інтернет-видання публікували міркування експерта (аналіз ходу виборчої кампанії), але більшість опублікованих матеріалів висвітлювали дії та заяви політиків та інформаційні приводи, створені кандидатами, прес-конференції.
Видання не згадує роботу Урядовців та президента Петра Порошенко.
Найактивніше на інтернет-сайтах були представлені: Батьківщина, Громадянська позиція та Народний фронт. Натомість виборці отримали мінімум інформації про Опозиційний блок,Свободу, Самопоміч.
Про КПУ інтернет-видання не згадувало протягом місяця.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримала Громадянська позиція. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Батьківщина, Громадянська позиція та Народний фронт. В негативі згадували Блок Петра Порошенка та Народний фронт.
Політичні сили найчастіше згадувались в повідомленнях про склад партійних списків або балотування на мажоритарних округах, а також в інформації про порушення правил агітації від «Опори» (Радикальна партія, Опозиційний блок, Сильна Україна, Народний фронт).
Батьківщина згадувалась у контексті візиту до Чернівців Ю.Тимошенко.
Інтернет-видання публікувало інтерв’ю дипломата В.Філіпчука, який іде на вибори по мажоритарному округу від Громадянської позиції, але видання не проінформувало читача про наміри дипломата. Зміщення акцентів відбулося при висвітленні заходу руху «Чесно» в Чернівцях:власне подія стала тлом для агітації кандидата В.Філіпчука (Громадянська позиція), матеріал має ознаки замовного («джинса»).
Представники Народного фронту, кандидати-мажоритарники М.Бурбак (міністр інфраструктури) та О.Фищук (народний депутат) використали сесію обласної ради для самореклами та критики опонентів (спостереження Опори). Видання докладно розглянуло ситуацію, опублікувало відповіді опонентів та зауваження від Опори. Разом з тим були розміщені дві статті про М.Бурбака, які мали ознаки замовних («джинса»).