укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ 29.09 – 5.10.14


З 29.09.2014 по 05.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Волинська область

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ  29.09 – 5.10.14

В Інтернет виданнях кількість матеріалів виборчого спрямування постійно збільшується, щоправда завдяки рекламі, яка, у переважній більшості має спеціальне маркування.

Найбільше цього тижня увага Інтернет простору була прикута до діяльності кандидатів мажоритарників, найменше – до «Опозиційного блоку».

         Особливістю Інтернет ЗМІ є майже повна  відсутність позитивних згадок про кандидатів в нардепи, якщо не враховувати політичної реклами. Цього тижня єдина згадка позитивного змісту стосувалася діяльності Президента України Петра Порошенка в контексті звільнення військовослужбовців з російського полону.

          Найактивніше Президент України Петро Порошенко згадувався і в нейтральній тональності, найпасивніше – «Опозиційний блок».

Кандидатам мажоритарникам цього тижня дісталося найбільше інформації негативного змісту, найменше критики отримав Президент України Петро Порошенко.  

Варто зауважити, що посадові особи згадувалися лише як виконавці своїх прямих обов’язків.

Найбільше інформації, як на «Волинь Пості», так і в «Волинських новинах» присвячено темі бойових дій на сході України, проблемі з забезпеченням військовим спорядженням українських солдатів, готовності області до роботи в осінньо-зимовий період, проведення акцій за мир, умови проживання на Волині переселенців зі Сходу та Криму. Чимало інформації стосувалося діяльності Уряду та Президента України. Щодо виборів, то інформація носила переважно інформативний характер, зокрема, йшлося про те, хто вже зареєстрований у ЦВК, хто з кандидатів уже розпочав політичну агітацію. Найбільша кількість інформації негативного змісту стосовно кандидатів по мажоритарних округах Волині пов’язана з тим, що частина з них, будучи народними депутатами проголосували за «диктаторські закони 16 січня» (серед них Ігор Єремеєв, Степан Івахів та Сергій Мартиняк). Саме ця тема є «найгарячішою» упродовж останніх кількох тижнів, адже нардепи це спростовують, натомість політичні опоненти активно спекулюють на цій темі, закликаючи не голосувати за  вказаних політиків. Не забувають про це і громадські активісти, які  влаштовують різноманітні акції, зокрема «бракований депутат» (наклеювання інформаційних листівок на дверях громадської приймальні кандидатів, рознесення агітаційних матеріалів з закликами не продавати свій голос). Частина матеріалів негативного змісту стосовно мажоритарників пов’язана також з уже зафіксованими кількома випадками непрямого підкупу виборців у різних округах Волині. Матеріали ж позитивного змісту позначені як політична реклама.

Щоправда, в Інтернет виданнях починає  з’являтися «чорний піар».  Зокрема, у «Волинських новинах»  опубліковано статтю:  «Хто є хто на виборчому окрузі №22: Борис Загрева». У ній автор аналізує навіщо кандидату знадобилося депутатське крісло. Щоправда, кандидата тут в основному критикують, це помітна навіть у самих підзаголовках статті: «Фарбований лис або навіщо Загреві велюрове крісло нардепа», «Політична казочка, або бубликів в’язочка», «Депутатський мандат, який каскадом «несе золоті яйця». Матеріал побудований на не завжди перевірених чутках та поданий односторонньо. В статті часто використовуються риторичні запитання, інтерпретація фактів у вигідному світлі. Попередня діяльність кандидата аналізується односторонньо та в деякій мірі саркастично:  «Ба навіть і після революції «героя нашого часу», який активно агітував за Ющенка, так і не вписали в лави партії «Наша Україна». І навіть у 2012 році Борис Загрева відмовився йти на вибори під їхніми прапорами. Серед його нових політичних вподобань – Юлія Тимошенко зі своїми біло-сердечними. Принаймні, йдучи на вибори, він пристрасно обіцяв потрапивши до парламенту одразу взятись її визволяти з ув’язнення. Бо вже й забув як у 2005 році називав Тимошенко зрадницею і запевняв, що ні в якому разі не буде об’єднуватись з її політичною силою. Та не судилось йому вдруге потрапити у велюрове крісло народного депутата».

Вкінці ж автор робить акцент на зацікавленості здобуття мандату Борисом Загревою задля вирішення  особистих бізнесових інтересів та інтересів його сім’ї. Назвати матеріал аналітичним складно, оскільки він має на меті не охарактеризувати діяльність кандидата, виявити його слабкі чи сильні сторони, а, очевидно, «очорнити», не виключено, на замовлення якоїсь політичної сили.  Інших маніпуляцій серед інформації, поданої у ЗМІ, не зафіксовано. Що стосується політичної реклами, яка позначена зірочкою, то її кількість з кожним днем зростає. В переважній більшості це стосується мажоритарників, хоча з’являються агітаційні матеріали політичних партій, зокрема, «Блоку Петра Порошенка», «Батьківщини».