Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Висвітлення перебігу виборчої кампанії кіровоградською пресою останнього тижня, як і очікувалося, перевершив всі попередні періоди і фактично частка виборчого контенту в загальному обсязі була понад 85% в обох виданнях. Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у позитивній. З наближенням дня виборів ці видання все більше стають репрезентантами програм місцевих кандидатів-мажоритарників, які надзвичайно активізували свою діяльність, хоч здебільшого це доречно кваліфікувати як джинсу.
Варто відзначити, що не відстежується збалансованості представлення головних політичних гравців оскільки «Опозиційний блок» знаходиться далеко попереду Блоку Петра Порошенка і тим паче Народного фронту і Батьківщини, що і засвідчує нерівномірний доступ до цього типу медіа на теренах Кіровоградщини випереджаючи навіть мажоритарників.
Негативну тональність подибуємо виключно стосовно Петра Порошенка як Президента в контексті критики одним із представників Опозиційного блоку про недолугість нинішньої влади.
Найактивніше в пресі були представлені «Опозиційний блок» – 40,6%, кандидати в депутати за мажоритарними округами – 32,3% та Блок Петра Порошенка – 14,4%, більшість інших політичних силмають у межах 7,5% політичного контенту видань, хоч варто зазначити, що в «Україні-центр» наявний значний масив чітко окресленої політичної реклами.
Найбільше симпатій, і як наслідок позитивної тональності (з явними ознаками джинси), отримали кандидати в депутати по мажоритарним округам та «Опозиційний блок». Вони ж мали й найактивніше представлення у нейтральній тональності.
На перших та останніх шпальтах кіровоградських видань газет найчастіше траплялися кандидати в депутати по мажоритарним округам, хоч подекуди й подибувався лідер Опозиційного блоку Сергій Ларін.
Газета «Кіровоградська правда» всі резонансні події на теренах регіону подавала здебільшого в нейтральній тональності, хоч на цьому тижні маємо значну кількість позитивного контенту на відміну від попередніх зі явними ознаками джинси без будь-яких позначок про це. Загалом цей ресурс виглядає досить опозиційно до сьогоднішньої влади, чітко виражаючи свої пріоритети на шпальтах:мажоритарники – 41%, «Опозиційний блок» – 38,9% і «Блок Петра Порошенка» – 18,6% і плюс 1,5% Президента. Всі інші політичні гравці не знайшли свого представлення на шпальтах цього видання.
«Україна-центр» більш активно висвітлює перебіг перегонів, чітко виокремлюючи політичну рекламу хоч і в цьому випадку маємо значну перевагу у контенті того ж таки «Опозиційного блоку» – 46%.
Найбільше позитивної тональності отримали Арсеній Яценюк в якості партійця, Петро Порошенко в якості Президента та «Опозиційний блок». Негативну тональність зафіксовано передусім щодо діяльності Президента України в контексті висвітлення програми діяльності Опозиційного блоку та аналізі помилок представників Адміністрації.