Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Описовий звіт моніторингу преси Івано-Франківської області з 30 липня по 19 серпня 2012 року
В період між 13 та 19 серпням найчастіше газети Івано-Франківщини згадували про ВО «Батьківщину» та Партію Регіонів. Найменше інформації подали про КПУ.
Найбільше позитиву друковані ЗМІ адресували об’єднаній опозиції. Взагалі не було позитивних згадок на шпальтах місцевих газет про КПУ. Лідером за кількістю нейтральної інформації стало ВО «Свобода». Знову таки про комуністичну партію було найменше інформації в нейтральній тональності. Найбільше негативу газети подали про Партію Регіонів. Взагалі не було критики на адресу самовисуванців.
Серед тем, які піднімалися в газетах домінували численні прес-конференції: об’єднаної опозиції, ВО «Свобода», руху «Відсіч», самовисуванця Юрія Дерев’янка. Було чимало офіціозу про діяльність уряду та Президента, знову піднімалася тема мовного закону. Значна кількість згадок в пресі Прикарпаття було про аварію, спричинену депутатом Івано-Франківської міської ради від Партії Регіонів Ігорем Халамендою.
Зі спікерів політичних сил згадувалися голова обласної ради «свободівець» Олександр Сич, народний депутат від ВО «Батьківщина» Дмитро Шлемко, Юрій Луценко.
Серед самовисуванців цього тижня був особливо помітний Микола Круць (кандидат по виборчому округу № 84), про поширення фальшивок щодо якого інформував рух «Відсіч». Також серед самовисуванців газетярі активно інформували про Юрія Дерев’янка.
Характерною рисою цього тижня є поява в газетах рубрики «політична реклама» чи схожих рубрик, які в технічній інформації видань значаться як рекламні. Матеріали такого характеру з’явилися в газеті «Галицький кореспондент»: «Інтриги довкола мажоритарних кандидатів» (про самовисуванця по округу № 86 Володимира Грабовецького), «Юрій Дерев’янко: «Люди повинні відчути, що у них є депутат, за якого вони віддали свої голоси» (про самовисуванця по округу № 87 Юрія Дерев’янка), «Дмитро Шлемко: «Кандидати від об’єднаної опозиції ніколи не стануть тушками».
У газеті «Репортер» за 9 серпня впали в око діаметрально протилежні за тональністю матеріали про Віталія Кличка та його партійний список «Що пов’язує Кличка з Фірташем та Ахметовим» (авторства – Максима Семиволоса з нейтрально-негативними акцентами) та «Чи стане українська політика європейською?» (без авторства з нейтрально-позитивною тональністю). В цій газеті за 16 серпня можна помітити маніпуляцію версткою, коли в підвалі заверстаний матеріал «Опозиціонери присягли народу», а над ним під рекламною рубрикою – відверто «антисвободівська» стаття, скерована проти лідера партії в області і кандидата в депутати по округу № 83 О.Сича - «Вінтоняк викликає Сича на публічні дебати».
В «Галичині» за 16 серпня з рекламних матеріалів помітними були «В. Грабовецький: Україна котиться до диктатури» (про самовисуванця по округу № 86 Володимира Грабовецького) та «ПРИВАТ»изація Прикарпаття» - в якому йшлося, що кандидати від групи «Приват» висунуті спеціально для боротьби з опозиційними силами.
На цілу шпальту газети «Галичина» від 9 серпня помістили агітпроп від Наталії Королевської «Нові лідери» йдуть у Верховну Раду» з трьома світлинами – Наталії Королевської, Андрія Шевченка та Остапа Ступки. За тиждень те ж видання надрукувало статтю «До Ради йде команда нових політиків» - знову таки про політичну силу Наталії Королевської з використанням світлин лідера, Андрія Шевченка та Остапа Ступки.