укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ за період 1-30.09.2014


З 01.09.2014 по 30.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Волинська область

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ  за період 1-30.09.2014

 

Волинські Інтернет ЗМІ впродовж звітного періоду висвітлювали вибори не надто активно, щоправда, увага до теми  зростала з кожним тижнем наближення  виборів. Зокрема,  впродовж першої половини місяця згадки про вибори були поодинокими, проте уже вкінці місяця ЗМІ значно активізувалися у даному напрямку. Все ж частка виборчого   контенту в загальному обсязі новин була на рівні 20% Найбільше інформації подано в нейтральній тональності,  найменше  - в негативній.

 

Відносна збалансованість представлення головних політичних гравців дає змогу зробити попередній висновок про те, що Інтернет видання намагалися забезпечити рівний доступу усіх політичних сил до медіа, проте, зважаючи на незначну кількість поданої інформації,  можна припустити, що політичні гравці самі  не були активними у цьому напрямку.

 

 Варто також зауважити, що поданої впродовж звітного періоду інформації було вкрай недостатньо, аби читачі вказаних видань змогли оцінити ситуацію та прийняти усвідомлене, виважене рішення. В основному матеріали носили інформативний характер, йшлося про те, хто уже зареєструвався в ЦВК, які політичні сили розпочали агітацію та хто має шанс потрапити до Верховної ради. Проте  аналізу програм кандидатів в нардепи та  політичних партій не було. Переважна більшість інформації стосувалася подій на Сході України, економічного та фінансового становища держави, діяльності в напрямку євроінтеграції, та безумовно, на першому місці була діяльність місцевої влади та ситуації  в області.

Посадові особи прем’єр міністр Арсеній Яценюк та Президент України Петро Порошенко були представлені лише виконавці своїх посадових обов’язків.

 

Найактивніше у ЗМІ були представлені Президент України Петро Порошенко, прем’єр міністр Арсеній Яценюк та «Народний фронт». Натомість виборці отримали мінімум інформації про «Громадянську позицію», «Радикальну партію» та «Опозиційний блок».

Про діяльність спікера ВР Олександра Турчинова ЗМІ взагалі не інформували.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Президент України Петро Порошенко, прем’єр міністр Арсеній Яценюк та партія «Сильна Україна». Найбільше критикували партію «Батьківщина», Президента України Петра Порошенка та «Народний фронт». Натомість в нейтральній тональності найчастіше згадувалися партія «Батьківщина», знову ж таки Президент України Петро Порошенко та прем’єр міністр Арсеній Яценюк.

 

Пріоритетності представлення політичних сил у вказаних ЗМІ не спостерігалося. Такі політичні сили як «Батьківщина», «Народний Фронт», «Блок Петра Порошенка» та Радикальна партія найчастіше згадувалися в інформаційних повідомленнях про з’їзди партії, прес-конференції, заяви політичних лідерів. Натомість про Президента України Петра Порошенка та прем’єр міністра Арсенія Яценюка найчастіше йшлося в контексті подій на Сході України, соціально-економічного становища країни. Багато інформації стосувалося закордонних візитів посадовців. Оскільки на Волині дислокується 51-ша окрема механізована бригада, багато солдатів якої постраждало під Волновахою та в Іловайському котлі, чимало з них було взято в полон, то досить часто саме в контексті цієї теми згадувався Президент України, аналізувалося його ставлення до подій,які розгорнулися навколо бійців бригади, ЗМІ пильно стежили за звільненням солдатів з полону.

 

Інтернет видання «Волинь пост» найбільше увагу зосередило на висвітленні діяльності Президента України Петра Порошенка в контексті виконання ним своїх посадових обов’язків. Інформація подавалася переважно у нейтральній тональності, значно рідше в позитивній. Частими були згадки про прем’єр міністра Арсенія Яценюка.  Щодо політичних партій – їм дісталася приблизно однакова кількість інформації. Йшлося переважно про те, хто візьме участь у дострокових парламентських виборах, хто уже зареєструвався у ЦВК. Чимало інформації стосувалося   закону про особливий статус Донецької та Луганської областей. На цьому активно спекулювала політична партія «Батьківщина». Зокрема, було опубліковано звернення депутатів Фракції Юлії Тимошенко в Луцькій міській раді стосовно недопустимості введення в дію законів. Вкінці вересня у виданні активніше з’являється політична реклама, зокрема, в кількох матеріалах позитивно висвітлювалася діяльність нинішніх нардепів та заодно кандидатів – само висуванців по мажоритарних округах до ВР нового скликання Сергія Мартиняка та Ігоря Єремеєва. Йшлося у виданні про діяльність політичних партій – «Батьківщини», «Громадянської позиції», Радикальної партії та інших політичних сил.

 

Видання «Волинські новини» у висвітленні інформації серед суб’єктів моніторингу найбільшу увагу також приділили діяльності Президента України Петра Порошенка та прем’єр міністра Арсенія Яценюка. Значна частина інформації стосувалася діяльності кандидатів по мажоритарних округах, найбільше інформації присвятили кандидату по ВО № 22 Ірині Констанкевич. Так само, як і на «Волинь пості», у «Волинських новинах» кількість матеріалів виборчої тематики зростає з наближенням дня виборів. Починають з’являтися агітаційні матеріали, зокрема, і негативного змісту. Чи не найбільше негативу впродовж звітного періоду видання присвятило очільнику обласного осередку «Народного Фронту» Ігорю Гузю. Йшлося про порушення ним виборчого законодавства, як зрештою і іншими політичними силами.  В одній зі статей йому пропонувалося « зняти свою кандидатуру на користь волонтера». Зокрема, зазначається, що Ігор Гузь, який у 2012-му році балотувався по виборчому округу № 21 та програв нинішньому нардепу Степану Івахіву кількістю в 500 голосів, чомусь вирішив цього року спробувати свої сили в окрузі № 19:  «Рішення Ігоря Гузя для багатьох учасників дискусії є нічим іншим як зрадою виборців Ковельщини». Натомість кандидату протиставляють волонтера Костянтина Зінкевича: «заслуга Костянтина Зінкевича в тому, що він одним із перших почав опікуватися 51-ою бригадою, задовго до того, як влада спромоглася виділити хоч якісь кошти на її потреби». Це можна сприйняти як натяк на бездіяльність в тому числі Ігоря Гузя, адже він має пряме відношення до влади, оскільки є заступником голови обласної ради. Аналізуючи опубліковані матеріали, можна говорити про появу «джинси», хоча її відсоток поки ще значно низький.