укр eng

Звіт за результатами моніторингу Інтернет ЗМІ за вересень


З 15.09.2014 по 05.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Луганська область

  1. Загальні тенденції.

 

За вересень у період з 15.09 по 05.10 та частково 1.09-15.09 Інтернет ЗМІ Луганської області висвітлювали вибори відносно активно та цілковито не збалансовано, надаючи пріоритет тим чи іншим політичним особам, кандидатам або партіям, або просто виконуючи замовлення. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 20-30%. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше в негативній.

 

Не збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити впевнений висновок про те, що Інтернет медіа: «0642», «ІРТА-ФАКС», «СхідІнфо», «Остров Луганськ» не забезпечили рівний доступ до медіа.

 

Також можна зробити впевнений висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення через реактивне, а не аналітичне висвітлення кампанії, коли медіа переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили».

 

Посадові особи Петро Порошенко, Олександр Турчинов, Арсеній Яценюк та переважна більшість міністрів були представлені частково як виконавці своїх посадових обов’язків, частково як опосередковані агітатори.

 

Окремо, за вересень можна виділити основною тенденцією – постійну інформаційну присутність «Сильної України» на порталах «СхідІнфо» та «0642», що дає змогу з впевненістю сказати про наміри цієї політичної сили отримати голоси в Луганській області та завоювати симпатії серед місцевого населення.

 

Протягом місяця у більшості Інтернет медіа регіону висвітлювали заяви та дії Петра Порошенко, серед яких можна виділити як виконання обов’язків, так і опосередковану агітацію. На одному з тижнів Петро Порошенко завдяки проведенню прес-конференції отримав значну інформаційну присутність. Така сама ситуація серед матеріалів про Арсенія Яценюка та міністрів (за місяць заявами відзначились більшість міністрів), оремо серед міністрів можна виділити Арсена Аракова зі значною кількістю матеріалів та прямої мови.

Невелика кількість згадувань про ВО «Батьківщина» та Радикальна партія Олега Ляшка. ВО «Свобода» на одному з тижнів мала декілька публікацій та проявила активність, інші тижні не більше однієї статті (всі на порталі «0642»).

На останньому тижні досить помітно активізувався «Оппозиційний блок» та за кількістю статей та прямої мови одразу зрівнявся з тижневим обсягом «Сильної України», тому можна сказати що в інформаційному просторі головна боротьба за думки електорату наступні тижні буде відбуватися саме серед цих двох політичних сил.

 

Найактивніше за місяць були представлені:

 

  1. «Сильна Україна».
  2. Петро Порошенко.
  3. Арсеній Яценюк та міністри.

 

Натомість виборці отримали мінімум інформації про

 

  1. ВО «Батьківщина».
  2. Радикальна партія Олега Ляшка

3. ВО «Свобода»

 

Про таких, як…взагалі не інформували

 

1. Народний фронт
2. КПУ
3. Самопоміч + Воля
4. Громадянська позиція+ДемАльянс
 

 

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали:

 

  1. «Сильна Україна».
  2. Петро Порошенко.
  3. «Опозиційний блок»

 

Переважно критикували:

 

1. ВО «Батьківщина»

2. «Опозиційний блок»

3. Арсеній Яценюк та міністри.

 

Найактивніше у нейтральній тональності були представлені:

 

1. Петро Порошенко.

2. Арсеній Яценюк та міністри.

3. «Опозиційний блок».

 

Спікери:

 

«Сильна Україна» - Микола Слюсаревський, Вадим Карасьов, Сергій Тігіпко, Світлана Фабрикант, Валерій Хорошковський.

«Блок Петра Порошенко» - Юрій Луценко, Антон Геращенко.

«Опозиційний блок» - Валерій Голенко, Юрій Бойко, Сергій Дунаєв.

ВО «Свобода» - Олег Тягнибок, Леонтій Мартинюк.

Петро Прошенко, Арсеній Яценюк, Арсен Аваков, Олександар Турчинов, Сергій Квіт, Юрій Продан, Остап Сем рак, Володимир Гройсман, Павло Клімкін, Павло Петренко.