укр eng

Звіт за результатами моніторингу рівненських Інтернет-порталів (за період 29 по 5 жовтня 2014 року)


З 29.09.2014 по 05.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Рівненська область

Звіт за результатами моніторингу рівненських Інтернет-порталів (за період 29 по 5 жовтня 2014 року)

Рівненські Інтернет сайти (4 влада та ВСЕ) активно писали про перебіг виборчої кампанії. Матеріали подані найбільш збалансовано серед трьох видів медіа, але ще не достатньо аби можна було стверджувати, що усі політичні сили мають рівність можливостей доступу. Частка виборчого контенту в загальному об’ємі матеріалів на сайтах, що моніторяться становить близько 15-20% від загального обсягу.

Більшість матеріалів це огляд подій, що відбувають в Україні та на Рівненщині, і лише невеличку частку займає аналіз різних кандидатів у депутати.

Найактивніше на рівненських сайтах писали про Батьківщину, Народний фронт та Радикальну партію, найменше – Громадянську позицію, КПУ, Опозиційний блок, самопоміч та Сильну Україну. Більшість матеріалів написані в нейтральній тональності.

В позитивній тональності найбільше писали про Блок Петра Порошенка, найменше – Свободу та Радикальну партію, і зовсім нічого про КПУ, Опозиційний блок Самопоміч та Сильну Україну.

Негативу ж найбільше стосувалося Батьківщини, і зовсім не було щодо Громадянської позиції, КПУ, Самопомочі та Сильної України.

В нейтральній тональності найбільше писали про Радикальну партію, Народний фронт Батьківщину, найменше – Громадянську позицію.

Серед основних тем – ситуація на сході, реєстрація кандидатів від рівненських округів, перебіг виборчої кампанії очима спостерігачів ГМ «ОПОРА».

На сайті 4 влада досить активно писали про виборчу кампанію, переважно в нейтральній тональності.

Найбільше в цій тональності журналісти видання присвятили уваги Народному фронту та Радикальній партії, найменше – Опозиційному блоку, КПУ та Громадянській позиції.

В негативній тональності найбільші за обсягом матеріали присвячені Батьківщині, інші (Блок Петра Порошенка, Народний фронт) помітно відстають. Зовсім не критикували – Громадянську позицію, КПУ, Самопоміч та Сильну Україну.

В позитивній тональності писали лише про Блок Петра Порошенка та Народний фронт.

Пріоритетності в черговості подачі тієї чи іншої політичної сили не було.

Маніпуляцій чи фейкових новин не помічено.

На сайті ВСЕ теж активно писали про політичні сили, які беруть участь у виборах, і як і в їх колег з 4 влади тональність більшості матеріалів була нейтральна. Найбільше в нейтральній тональності присвятили уваги Радикальній партії Батьківщині та Блоку Петра Порошенка, найменше – Громадянській позиції та Свободі.

В негативній тональності найоб’ємніші матеріали були про Опозиційний блок, Батьківщину та Свободу, і зовсім не критикували – Громадянську позицію, КПУ, Самопоміч та Сильну Україну.

В позитивній тональності писали не дуже активно. Між тим, найбільше в цій тональності писали про Батьківщину, Блок Петра Порошенка та Громадянську позицію, найменше - Свободу, і зовсім нічого – КПУ, Самопоміч та Сильну Україну.

Пріоритетності в черговості подачі тієї чи іншої політичної сили не помічено.

Маніпуляцій чи фейкових новин не було.