укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернігівських інтернет-ресурсів за період 29 вересня – 05 жовтня 2014 року


З 29.09.2014 по 05.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернігівська область

Загальні тенденції.

Чернігівські інтернет – ресурси протягом 29 вересня – 05 жовтня 2014 року висвітлювали вибори дуже активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 23 – 26 %. Найбільше інформації було подано в позитивній тональності,  найменше у негативній.

Збалансованість представлення головних політичних сил за тональністю зокрема, дає змогу зробити висновок про те, що переважно всі інтернет - ресурси (Події і коментарі, 0462.ua, Високий Вал) забезпечили відносно рівний доступ до медіа політичних сил, що є суб’єктами нашого моніторингу.

Також можна зробити висновок за підсумками проведеного спостереження, що виборці  отримували достатньої інформації для прийняття усвідомленого рішення, адже на сторінках інтернет - видань Чернігівської області переважно висвітлювалися новини щодо остаточної реєстрації у ЦВК тих чи інших кандидатів від партій, а також їх програм, аналітика місцевих журналісті та експертів, щодо кандидатів та партій, які балотуються по місцевим округам, а також щодо процесу агітації в цілому, місцеві події пов’язані з кандидатами.

При цьому слід відзначити, що рекламну інформацію сайти ПіК та Високий Вал подавали з позначкою реклама, тобто читачи чітко  могли усвідомлювати, що це позиція самої політичної сили, чи кандидата. Питома вага рекламної інформації у загальному обсязі виборчого контенту у порівнянні з минулим тижнем збільшилась, і становила близько 45 – 55 %. В той же час, сайт 0462.ua взагалі не має позначення замовлених матеріалів, хоча досить часто зустрічаються матеріали, які на інших сайтах йдуть з позначкою реклама.

Посадові особи (Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов) були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків.

Найактивніше інтернет – ресурси згадували про ВО «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка» та «Сильна Україна». Натомість читачі отримали мінімум інформації про «Громадянська позиція» та «Самопоміч».

Дуже активно висвітлювалась діяльність кандидатів – мажоритарщиків само висуванців. Найбільше згадок з поміткою реклама було про Анатолія Долеско та Валерія Давиденко.

Серед об’єктивних матеріалів (не позначених, як реклама) майже всі згадки були у нейтральній тональності. При цьому ВО «Батьківщина» згадувалась набагато більше у позитивній тональності, а також «Сильна Україна» згадувались у позитивній тональності. Натомість у негативній тональності було подано інформації про Блок Петра Порошенка, КПУ та Сильну Україну. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені «Блок  Петра Порошенка», «Сильна Україна» та «Народний фронт».

При цьому, найбільше рекламних матеріалів розміщено  від «Блоку Петра Порошенка», «Сильна Україна» та «Опозиційний блок».

Спікерами політичних сил були:

  • ВО «Батьківщина» - Юлія Тимошенко, Валерій Дубіль (19 місце в списку партії);
  • Блоку Петра Порошенка – Юрій Луценко, Валерій Куліч (кандидат по 205 округу), Владислав Атрошенко (кандидат по 206 округу),  Анатолій Євлахов (кандидат по 207 округу);
  • «Радикальна партія» – Олег Ляшко;
  • «Сильна Україна» – Сергій Тігіпко,Валерій  Хорошковський;
  •  «Громадянська позиція» – Ігор Андрійченко (чернігівський ДемАльянс, кандидат по 205 округу);
  • «Опозиційний блок» – Юрій Павленко.

Події і коментарі

Інтернет-ресурс «Події і коментарі» досить активно висвітлював виборчу кампанію, зокрема на його сторінках максимально було представлено «Блок Петра Порошенка», «Радикальна партія» та «Народний фронт», мінімально – «Самопоміч» (нейтральна тональність).

У позитивній та негативній тональності матеріали були відсутні.

Решта матеріалів, які розміщувались на сайті з позитивною тональністю були позначені, як реклама. Найбільше рекламних матеріалів було розміщено по «Блоку Петра Порошенка», як по окремому виборчому суб’єкту, таку і по кандидатам - мажоритарникам  Владислав Атрошенко, Анатолій Євлахов, Валерій Куліч та про мажоритарника – савовисуванця – Анатолія Долеско.

Одиничні випадки розміщення реклами за тиждень були від самовисуванців  Валерія Давиденка та Генадія Багмута. 

0462.ua

На сторінках цього інтернет - ресурсу максимально представлена  «Сильна Україна» (у нейтральній, позитивній та негативній тональностях), мінімально – Петро Порошенко (як Президент)(новини є нейтральної тональності).

У позитивній та нейтральній тональності максимально представлена «Сильна Україна», у негативній тональності -  «Блок Петра Порошенка» та КПУ.

Матеріалів із позначкою реклами не було. При цьому прикладом джинси були дві статті про «Сильну Україну» (позитивної тональності): «Новый проект партии Тигипко «Сильная Украина» поможет переселенцам принять участие в выборах в ВР» та «Тигипко: Вы не найдете страну, где есть хорошая заработная плата учителя, врача, ученого, если там нет индустрии».

Високий Вал

«Високий вал» досить активно висвітлював виборчу тематику, проте не зовсім збалансовано. Найбільше матеріалів, всі вони позитивної тональності присвячені
ВО «Батькіщина», нейтрально було представлено «Народний фронт» та негативно «Блок Петра Порошенка».

Майже 80 % розміщеної інформації стосовно виборів це рекламні матеріали. Найбільше матеріалів про  «Сильну Україну» та «Опозиційний блок». Зустрічались поодинокі матеріали від мажоритарників – само висуванцівАнатолія Долеско, Валерія Давиденка. Мали місце матеріали про «Блок Петра Порошенка», «Громадянську позицію» та Арсенія Яценюка (як прем’єр - міністра) негативної тональності.

Також маємо приклади джинси стосовно ВО «Батьківщина», це статті: «Школа мудрості», «Поважним людям - повагу» та «Чернігівський ліцей №32 відзначив 25 років» про діяльність нардепа Валерія Дубіля та кандидата – мажоритарника Валерія Дериземлі.