Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Головною темою у закарпатських газетах цього тижня став початок виборчої кампанії та представлення списків основних гравців виборчих кампанії. Близько 80% інформації подавалось у нейтральній тональності. Виключенням стала газета «РІО», яка аналізувала політичні партії та їх потужності на виборах у негативному тоні. А також газета «Старий замок», що представила ПР у негативному тоні.
Газета «Старий замок Паланок» найбільше площі у негативі присвятила кабміну (пов’язаного з ПР), решту інформації у нейтральній тональності про старт виборчої кампанії було поділено між партіями, які оголосили про свою участь: Об’єднану опозицію, Україна – вперед, на найменше –Удар.
Газета «РІО» подавала матеріали, що стосуються виборчої кампанії з двох позицій. По-перше, аналітичним матеріалом про старт виборчої кампанії, по друге - цілою шпальтою про діяльність уряду та його реформи, вказуючи між рядками, що уряд – це ПР. Найбільше друкованих знаків стосувалось саме ПР майже у рівній кількості у позитивній та негативній тональностях.
Газета застосовує певну маніпулятивну технологію - верхній матеріал шпальти висвітлює проблему на селі, як важко виживати, а вже у нижньому подає розгорнуту статтю, які позитивні кроки здійснює уряд, щоб врятувати село, і відповідно ПР. Додається пряма мова М.Азарова.
Тут же ПР у газеті подається і у негативній тональності у дещо більшій кількості друкованих знаків.
У значній кількості подається інформація у негативі і про Об’єднану опозицію. Найменше друкованих знаків у негативі займає Удар. У позитиві найменше друкованих знаків в опозиції.
Газета «Новини Закарпаття». Коротко подає інформацію виключно про представлені на старті виборчої кампанії партії та їх списки. Вся інформація подається у нейтральній тональності. Найбільше друкованих знаків у ПР, найменше – в УДАРу.
Газета «Закарпатська правда» висвітлювала тільки ПР, 70% текстів про яку у позитивній тональності. Решта –у нейтральній.