Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу чернівецького телебачення за період 29.09-5.10.2014
Чернівецькі телеканали висвітлювали тему парламентських виборів відносно активно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 10-15%. Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у негативній.
Головні політичні гравці були представлені відносно не збалансовано, телеканали не забезпечили їм рівний доступ, глядачі змогли отримати частково інформацію про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. Телеканали не аналізували хід виборчої кампанії, а переважно висвітлювали дії та заяви політиків та прес-конференції політичних сил. Не завжди в сюжетах зазначалась партійна приналежність спікера або не надавалась інформація про його участь у виборах по мажоритарному округу.
Президент Петро Порошенко, Уряд та спікер О.Турчинов згадувалися у нейтральній та негативній тональності як виконавці своїх посадових обов’язків. Виступ прем’ер-міністра А.Яценюка на раді церков був віднесений до представлення успіхів політичної сили Народний фронт.
Найактивніше на телеканалах були представлені: Батьківщина та Народний фронт. Натомість виборці отримали мінімум інформації про Свободу, Сильну Україну, Самопоміч.
Про такі політичні сили, як Радикальна партія, Громадянська позиція, КПУ, Опозиційний блок телеканали взагалі не інформували глядачів.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримала Батьківщина. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Батьківщина та Народний фронт.
Сюжети про вибори та діяльність партій не потрапляли у перші сюжети випусків новин та з’являлись в середині випусків.
Партії Народний фронт, Свобода, Блок Петра Порошенко, Самопоміч, Батьківщина були представлені у контексті висвітлення партійних прес-конференцій (ТРК «Чернівці висвітлювало тільки прес-конференції «Батьківщини»).
Партії Батьківщина та Народний фронт отримали найбільше прямої мови.
Спікерами були:
Народний фронт – А.Яценюк, О.Каспрук, М.Бурбак, М.Федорук, О.Фищук, Я.Курко
Блок Петра Порошенко – Н.Якимчук, В.Куліш, І.Рибак.
Свобода – Р.Поклітар, М.Собко, Н.Моклович
Самопоміч – П.Кішкар, О.Сироїд, І.Суслова
Батьківщина – Ю.Бурега, Г.Філіпчук, І.Паламар, В.Добровольський, І.Веригіна
Сильна Україна – С.Фабрикант
Зберігається тенденція не зазначати до яких політичних сил належить виступаючий у сюжеті спікер (Блок Петра Порошенко – В.Куліш), також виникає ситуація «прихованої реклами» політичної сили коли посадовець і партієць – одна особа (А.Яценюк, І.Рибак, В.Куліш, Я.Курко,О.Каспрук).
З’явились сюжети з ознаками замовних («джинса») від Сильної України «Голос на виборах – право кожного» та Батьківщини – сюжет про успішний бізнес мажоритарника В.Добровольського.
Чернівецька державна ТРК висвітлювала тему парламентських виборів відносно активно та відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин склала 15% . Інформація подавалась в нейтральній тональності.
Головні політичні гравці були представлені частково збалансовано, але ЧДТРК не забезпечило їм рівний доступ, але глядачі змогли отримати певний обсяг інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. У випусках новин не аналізували хід виборчої кампанії, переважно висвітлювали дії та заяви політиків, партійні прес-конференції.
Президент Петро Порошенко, Уряд та спікер О.Турчинов згадувалися у нейтральній та негативній тональності як виконавці своїх посадових обов’язків. Виступ прем’ер-міністра А.Яценюка на раді церков був віднесений до представлення успіхів політичної сили Народний фронт.
Найактивніше на телеканалі були представлені: Батьківщина, Народний фронт, Свобода, Блок Петра Порошенко та Самопоміч.
Про такі політичні сили, як Опозиційний блок, КПУ, Громадянська позиція, Сильна Україна, Радикальна партія телеканал взагалі не інформував глядачів протягом тижня.
Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Батьківщина, Народний фронт, свобода.
У перших сюжетах випусків новин повідомлялось про роботу Уряду та президента Петра Порошенко як виконавців своїх обов’язків, повідомлення про діяльність партій з’являлись ближче до середині випусків.
Партії Народний фронт, Свобода, Блок Петра Порошенко, Самопоміч, Батьківщина були представлені у контексті висвітлення партійних прес-конференцій.
Найбільше прямої мови отримав Народний фронт.
Спікерами були:
Народний фронт – А.Яценюк, О.Каспрук, М.Бурбак, М.Федорук, О.Фищук
Блок Петра Порошенко – Н.Якимчук, В.Куліш.
Свобода – Р.Поклітар, М.Собко, Н.Моклович
Самопоміч – П.Кішкар, О.Сироїд, І.Суслова
Батьківщина – Ю.Бурега, Г.Філіпчук, І.Паламар
Зберігається тенденція не зазначати до яких політичних сил належить виступаючий у сюжеті спікер (Блок Петра Порошенко – В.Куліш), також виникає ситуація «прихованої реклами» політичної сили коли посадовець і партієць – одна особа (А.Яценюк).
ТРК «Чернівці» висвітлювала тему парламентських виборів відносно пасивно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 10% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у негативній.
Головні політичні гравці були представлені не збалансовано, ТРК «Чернівці» не забезпечило їм рівний доступ, глядачі не змогли отримати достатньої інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. У випусках новин не аналізували хід виборчої кампанії, переважно висвітлювали дії та заяви політиків, партійні прес-конференції.
Роботу Уряду та президента Петра Порошенко переважно критикували.
Найактивніше на телеканалі була представлена Батьківщина. Мінімум інформації виборці отримали про Блок Петра Порошенко, Народний фронт та Сильну Україну.
Про такі політичні сили, як Опозиційний блок, Свобода, КПУ, Самопоміч, Громадянська позиція, Радикальна партія телеканал взагалі не інформував глядачів.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримала Батьківщина.
Найактивніше у нейтральній тональності були представлена Батьківщина.
Сюжети про вибори не потрапляли у перші сюжети випусків новин та з’являлись в середині випусків.
Батьківщина згадувалась у контексті висвітлення прес-конференції політичної сили. Представники Народного фронту та Блоку Петра Порошенко коментували різні питання як місцеві посадовці (партійна приналежність виступаючих не зазначалась).
Партія Батьківщина отримала найбільше прямої мови.
Спікерами були:
Народний фронт – О.Каспрук, Я.Курко.
Батьківщина – І.Веригіна, Ю.Бурега, Г.Філіпчук, І.Паламар, В.Добровольський
Блок Петра Порошенко – І.Рибак, Н.Якимчук
Сильна Україна – С.Фабрикант
З’явились сюжети з ознаками замовних («джинса»)від Сильної України «Голос на виборах – право кожного» та Батьківщини – сюжет про успішний бізнес мажоритарника В.Добровольського.