Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Упродовж визначеного періоду видання «Високий замок» серед усіх суб’єктів виборчого процесу найбільше уваги приділило Петру Порошенко, щоправда не як партійцю, а як виконавцю власне президентських обов’язків та Арсенію Яценюку спільно з іншими членами Кабміну. На висвітлення виборчої кампанії суттєвий вплив справляла необхідність приділити велику увагу візиту Петра Порошенка до Львова. Якщо ж відзначати безпосередню передвиборчу риторику, то найбільше часу присвячено ВО «Батьківщина» та їх першим номерам у списку: Надії Савченко та Юлії Тимошенко. Решта політичних сил згадувалися ще скромніше. Можна відзначити, що Сильна Україна зустрічається у статтях присвячених темам тибу «куди поділись регіонали». Самопоміч та її перші номери зі списку згадуються теж не дуже активно. Блок Петра Порошенка, Радикальна партія Олега Ляшка, Громадянська позиція та інші зустрічаються ще рідше та зазвичай у соціологічних опитуваннях та аналітичних статтях та експертних оцінках чи статистиці «Опори».
Тональність загалом нейтральна, хоча важко не помітити прихильне ставлення до Юлії Тимошенко та відверту критику дій колишніх регіоналів або чинної влади (суди, губернатори, регіональні керівники). Негативну тональність було помічено щодо Блоку Петра Порошенка та Ігоря Луценка.
На перших шпальтах можемо зауважити Петра Порошенка та Арсенія Яценюка з їх різноманітними візитами та заявами. А також інтерв’ю Юлії Тимошенко для каналу «24».
Найгучнішою темою, звісно, є війна та мир. За нею висвітлення траєкторії руху Петра Порошенка.
Спікерами зачасту є ті про кого йдеться в статті. Найбільш часто помічаємо таке у матеріалах про Юлію Тимошенко.
Серед усіх інформаційних повідомлень, тих, які можна трактувати як виборчо забарвлені – до 15-20%.
Газета «Експрес» висвітлювала вибори відносно активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 25%. Найбільше інформації було в нейтральній тональності.
Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що «Експрес» забезпечив їм рівний доступ до медіа.
Також можна зробити попередній висновок, що виборці отримали достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення за того, що у таких програмах детально аналізувалися виборчі програми, відмінності між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили.
З посадових осіб,які були представлені найбільше варто назвати Петра Порошенка і Арсенія Яценюка, але вони про них стосувались їх посадової роботи, меншою мірою діяльності як учасника виборів.
Найактивніше в «Експресі» були представлені Петро Порошенко(президент), Арсені Яценюк (прем’єр-міністр), «Батьківщина».
Натомість виборці отримали мінімум інформації про Радикальну партію і Комуністичну партію.
Президент Петро Порошенко отримав найбільше синхрону від усіх інших.
Медіаефектів та маніпуляцій не виявлено. Тональність нейтральна.
Ратуша.На першій шпальті цитата кандидата в 116 мажоритарному окрузі Олега Радика, про те, що він не ввійде у ВР до фракції САМОПОМОЧІ і РПЛ.
Рубрика ВИБОРИ займає 1/2 газетної шпальти і містить одну статтю з назвою:
Ідеологічна перемога "Свободи", що фактично є рекламою партії, без маркування "політична реклама".
Рубрика ПОЛІТИКА містить дві статті з іменами кандидатів виборів. "Команда реформаторів" - так називається стаття-знайомство виборця з членами партії Народний Фронт. Стаття про презентацію партії у Львові, містить фото та пряму мову партійців. матеріал позитивного забарвлення.
Ще одна стаття про те, що Зарплати українців можна індексувати вже сьогодні, про Опозиційний Блок і критику уряду з боку одного з лідерів Опозиційного Блоку, Наталії Королевської.