Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Львівський портал. Новин, що стосуються проведення виборів дуже мало. Цього не достатньо для належного інформування виборців.
Переважна більшість новин по виборчому процесу є загальними. Наприклад : соціологи говорять про перемогу шести партій, до ради балотується снайпер, народними обранцями хочуть стати ще 492 кандидати, до виборів надрукували вже кілька мільйонів бюлетнів. В середньому, щодня публікується 5 новин, які стосуються проведення виборів. Тематика інших новин є різною: від новин на Львівщині до новин у країні.
Цього тижня Львівський портал згадує про «Народний Фронт», Блок Петра Порошенка, Анатолія Гриценка, Андрія Парубія, Тетяну Чорновол, Юлію Тимошенко, Олега Тягнибока та львівських мажоритарників: Ірина Фаріон, Іван Васюник, Дмитро Добродомов, Лілія Гриневич, Ярослав Дубневич, Ярослав Герасим, Оксана Юринець, Роман Брезіцький, Андрій Тягнибок. Примітно, що кандидатів багато, проте часто всі прізвища у одному інформаційному повідомленні.
Найбільше ресурс писав про «Народний фронт» , Тетяну Чорновол та Андрія Парубія ( 11 новин), що пов’язано з представленням кандидатів від партії на Львівщині; та про Петра Порошенка з візитом у Львові ( 12 новин).
Спікери: новини подаються з прямою мовою від першої особи.
Тональність в переважній більшості нейтральна. Подаються інформаційні повідомлення без оцінок.
Але важливо: стаття на користь Романа Брезіцького(«Народний Фронт»): «Юринець не змогла здолати Брезіцького і дебатах».
Також є статті з аналізом кандидатів по мажоритарних округах, проте інформація подається загальна та без маніпуляцій.
Захід.нет. Як і попередні кілька тижнів, зберігається тенденція нерівномірного висвітлення виданням Захід.нет учасників передвиборчих перегонів. Невиправдано завищеною залишається увага до «Батьківщини», та її лідера Юлії Тимошенко. Видання, попри те, що Тимошенко не є представником влади, й не є представником партії яка займає лідируючі позиції у соціологічних опитуваннях, ледь не щодня публікує статті, в яких йдеться головно про те, що думає Тимошенко з того чи іншого приводу. Фактично, можна сказати, що жодна з публікацій про пані Тимошенко не містить у собі новини як такої, в цей же момент все очевиднішою виглядає прихильність видання, власником якого є Андрій Садовий, до екс-премєра.
У меншій мірі, та все ж зберігається тенденція висвітлення діяльності партії «Самопоміч». Видання дозволяє собі публікувати й коментувати вустами осіб зі списку партії, у позитивному світлі, частини з передвиборчої діяльності й намірів партії «Самопоміч».
Також цього тижня захід.нет, слідкував за судовим процесом між Лещенком, Найємом і ЦВК, з приводу усунення Хорошковського із реєстру кандидатів у народні депутати. Таких статтей було протягом тижня три.
Інтернет-сайт Галінфо висвітлював вибори відносно активно, а також відносно незбалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 10-15%. Найбільше інформації було у нейтральній тональності, а найменше –у негативній.
Незабалансованість у висвітленні головних політичних акторів як за об’ємом, так і за тональністю; інформування лише про найрейтинговіші партії дає змогу зробити попередній висновок, що портал Галіфно не забезпечив суб’єктам виборчого процесу рівного доступу до медіа.
Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення, оскільки не було представлено аналітичних матеріалів про виборчий процес, а «шпальти» Галінфо заполонили реактивні новини про дії та заяви головних суб’єктів виборчого процесу та головних посадових осіб.
Серед високопосадовів найбільш представленими в контенті порталу були Петро Порошенко, Арсеній Яценюк та Арсен Аваков. Відсотків 95% інформації про них стосувалося виконання їх обов’язків.
Найактивніше були представлені Петро Порошенко, Арсеній Яценюк, Арсен Аваков.
Натомість виборці отримали мінімум інформації про таких, як ВО «Свобода», Опозиційний блок, Сильна Україна взагалі не інформували.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Петро Порошенко, Народний фронт. Про Радикальну партію, на відміну від минулих тижнів, тільки одна новина, ще й у негативній тональності.
Народний фронт найбльіше, серед партій, був представлений. Був великий фоторепортаж із презентації партії.
Спікерами Народного фронту були Андрій Парубій, Тетяна Чорновол, Роман Брезіцький.
Батьківщини – Юлія Тимошенко.
Цікава тенденція, що є новини про Блок Петра Порошенка, але вони не містять прямої мови, по суті партія немає спікера.
* У п’ятницю 98% відсотків новин були про Порошенка, це можна пояснити тим, що Президент приїжджав до Львова.
** Великий відсоток новин про Народний фронт, тому що була презентація партії.
*** Джинса на користь Дмитра Добродомова (ОВО № 115).