укр eng

Звіт за результатами моніторингу львівських інтернет-ресурсів за період 1-30.09.2914


З 01.09.2014 по 30.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Львівська область

Тема виборів на інтернет-сайтах висвітлюється активніше, ніж у газетах чи на телебаченні. Частка виборчої інформації становить 25% від загального обсягу інформації. Виборці, котрі читають інтернет-змі можуть отримати більше різноманітної інформація, яка стосується проведення виборів. Проте, спостерігається незбалансованість інформації між суб’єктами виборчого процесу. Незбалансованість представлення суб’єктів виборчого процес демонструє, що інтернет-ресурси не змогли забезпечити їм рівний доступ до медіа.

Виборча тема підіймається здебільшого у коротких  повідомленнях, що інформують про певну подію , або у формі коментарів окремих представників політичних партій.

Серед посадовців найбільше згадуються Петро Порошенко та Арсеній Яценюк, як виконавці обов’язків.

За представлений період  (1.09.-30.09) на інтернет-сайтах найчастіше згадувалися Блок Петра Порошенка, «Народний фронт»  та кандидати-мажоритарники, які ідуть від даних політичних сил. Припускаємо, що збільшення активності висвітлення даних політичних сил пов’язане з візитом Петра Порошенка до Львова, та з представленням «Народного фронту» у Львові.

Багато матеріалів про Петра Порошенка в другій половині спостережуваного періоду мали критичну тональність, особливо після голосування за Закон про спеціальний статус Донбасу.

 На ресурсі zahid.net  матеріали про Андрія Садового мають позитивне забарвлення, що помітно вже у заголовках, на зразок – «32% українців довіряють Андрієві Садовому». Також на цьому ресурсі Андрій Садовий є спікером з багатьох питань всеукраїнського масштабу.

Щодо партій, то найчастіше згадуються «Народний фронт», Блок Петра Порошенка, «Громадянська позиція», «Батьківщина». Спікерами зазвичай є голови партій, чи їх найбільш впізнавані представники ( Юлія Тимошенко, Сергій Соболєв, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко, Андрій Парубій).

Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у негативній.