Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Об’єктом моніторингу з 29 вересня стали як «ПроЧерк», так і сайт Про все, адже регулярне виставлення новин на ресурсі відновилося.
Інтернет-ЗМІ висвітлювали вибори дуже активно, і відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 25% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у негативній.
Певна незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом, дає змогу зробити попередній висновок про те, що інтернет-видання не забезпечило рівний доступ до медіа.
В цей період виборці не отримали достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення. Це відбулося в силу більш реактивного, ніж аналітичного висвітлення кампанії, коли переважно висвітлювалися дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, зокрема, з приводу реєстрації кандидатів-мажоритарників.
Посадові особи Арсеній Яценюк, Олександр Туричнов та Петро Порошенко були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків.
Найактивніше в просторі інтернет-новин була представлені мажоритарники – вони отримали на свою користь більше 60% виборчого контенту, за рідкими виключеннями – в нейтральної тональності.
Активно були представлені «Блок Петра Порошенка», «Свобода» та «Народний фронт». Вони згадувалися як в контексті висування та реєстрації мажоритарників на черкаських округах, так і в інших:
- «Блок Петра Порошенка» - підписання угоди про чесні вибори; порушення порядку висування кандидата Чудновського; закликів кандидата О.Петренка протидіяти підкупу виборців; діяльності депутатів міської ради; повідомлення про порушення виборчого законодавства щодо поширення реклами без вихідних даних тощо;
- «Свобода» - відправлення «свободівців» в зону АТО; порушення виборчого законодавства свободівцем С.Рудиком;
- «Народний фронт» - підписання угоди про чесні вибори; привітання освітян; відправлення в зону АТО; приїзд Порубія на Черкащину.
Менше представленими були «Радикальна партія», «Опозиційний блок», нарешті зьявилася в просторі новин «Самопоміч» (в зв’язку з інформаційним приводом – приїздом до Черкас Семена Семенченка.
Натомість виборці зовсім не отримали інформації про «Громадянську позицію», КПУ та «Сильну Україну».
Найбільше позитиву на свою адресу отримали мажоритарники.
Негатив у було небагато, і він стосувався Петра Порошенка, Арсенія Яценюка та Олександра Турчинова як посадових осіб, утримувався в прямій мові незареєстрованого кандидатом по 194 округу Миколи Булатецького: «Політична бидлоеліта повертає країну до свого черева. Впевнений, з Яценюком-Турчиновим, Порошенком-Ложкіним, Тимошенко-Бондаренком і тими, хто танцює під їхню дудку, ми не змінимо країну. »
Джинса:
Без належного маркування та без адекватного інформаційного приводу був розміщений заклик до чесних виборів мажоритарником-«порошенківцем» Віталієм Чудновським (ПроЧерк, 03.10.).