Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
1. Загальні тенденції.
І. Харківське телебачення фактично не висвітлювало вибори – за виключенням інформації про прес-конференцію представників Комітету виборців України. Щоправда, у міських «Харьковских известиях» багато уваги приділялося активній діяльності депутатів, які одночасно є кандидатами у нардепи за мажоритарними округами. ОТБ-новини в своїх випусках показували здебільшого очільників області та держави, тональність – теж здебільшого позитивна.
Провідною новиною стало повалення пам’ятника Леніну у центрі Харкова та реакція на це з боку обласної і міської влади.
ІІ. Також можна зробити висновок, що виборці не змогли з теленовин отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення.
ІІІ. Посадові особи були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків, але в разі з народними депутатами, чиї «подвиги» регулярно демонстрували «Харьковские известия», цей фактор був штучним, оскільки обранці відкрито піарилися, використовуючи свій статус нардепів лише як привід.
ІV. Найактивніше на телеканалах були представлені декілька нардепів, урядовці, голова Харківської ОДА Ігор Балута.
Про певні політичні сили телеканали не інформували.
ІІ. Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали народні депутати з Харківщини, урядовці, президент та голова ХОДА Ігор Балута.
2. По кожному окремому ЗМІ
Харьковские известия:
У новинах з’являлися голова облради Сергій Чернов, Михайло Добкін як депутат облради.
Нардепи Анатолій Денисенко, Володимир Мисик, Віталій Хомутиннік, Валерій Писаренко та Дмитро Святаш, депутат Харківської міської ради Володимир Скоробагач. Показово, що 1 раз з’явився і Віталій Немилостивий, який є кандидатом-мажоритарником від «Блоку Петра Порошенка».
Не забували «Харьковские известия» і завдавати критичних випадів кандидату у нардепи Анатолію Родзинському. Так, 2 жовтня вийшов сюжет про те, що пікет інвалідів пройшов під стінами Адміністрації Президента: «Близько сотні людей вимагали під глави держави відкликати з кандидатів до Верховної Ради Анатолія Родзинського».
Трохи позитивної тональності дісталося Петру Порошенку як виконавцю обов’язків – 73 сек., нейтральної тональності – діяльності уряду – 51 сек. Політичні сили не були представлені, проте Михайло Добкін, що уособлює відтепер «Опозиційний блок» удостоївся 33 сек. позитиву та 27 сек. – нейтральної тональності.
ОТБ-новини
Основними спікерами були губернатор Ігор Балута, Арсеній Яценюк та Петро Порошенко – виключно як виконавці своїх службових обов’язків. Усі – у контексті вирішення проблем переселенців, підготовки до зими, прийняття нового законодавства.
Порошенку дісталося 22 сек. позитиву та 119 сек. нейтральної тональності. Яценюку та уряду – 266 сек. позитиву та 200 сек. нейтральної тональності.