Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу херсонської преси за період 29.09-05.10.2014
Херсонська преса була активна за період з 29.09 по 05.10.2014. На сторінках газети «Гривна» (найбільшої міської газети) була надана нейтральна інформація про учасників виборчого процесу на Херсонщині. На її сторінках була представлена інформація про всі основні партії та блоки, такі як, "Блок Петра Порошенко", Радикальна партія, «ВО «Батьківщина», "Народний фронт", "Опозиційний блок", партія «Сильна Україна», «Свобода», КПУ, «Об’єднання «Самопоміч», «Громадянська позиція».
Також необхідно відмітити, що 2 жовтня, в Херсоні відбулась зустріч-мітинг з лідером ВО "Батьківщина" Юлією Тимошенко. Але інформація в газетах з цього приводу з’явиться наступного тижня.
Взагалі інформація носила нейтральне та позитивне забарвлення. Але були статті і негативної тональності про "Опозиційний блок" в газеті «Гривна», про "Блок Петра Порошенко" та "Народний фронт", в газеті «Новий день» (найбільшої обласної газети). Як виконавці своїх посадових обов'язків Президент України Петро Порошенко, Олександр Турчинов та Арсеній Яценюк не згадувались на сторінках газет.
Найбільшу кількість знаків отримала партія "Народний фронт", що перевищувало партію, що була на другому місті, майже втричі. Найменша кількість знаків була у партії «Свобода».
В основному, інформація про суб'єкти моніторингу не стосувалась Херсона або Херсонської області, що дає можливість припустити замовленність централізованого розповсюдження матеріалу.
Найбільш активно виборчий процес висвітлювали газети «Гривна» та «Новий день». В той же час газета, що належить міськвиконкому, «Херсонський вісник», не друкувала жодних матеріалів щодо виборчого процесу.
Опис маніпуляцій та медіаефектів.
На цьому тижні використовувались медіа ефекти «Останнє слово» та «констатація факту», коли в останньому абзаці статті повторюється найбільш вигідне для автора ствердження.
Наприклад, в статті ««НАРОДНЫЙ ФРОНТ» СОЗДАН ДЛЯ ПОБЕДЫ»: «В завершение можно сказать, что явно не ошибутся те избиратели, которые окажут доверие «Народному фронту» и его представителям. Нам нужна сильная команда в сложные времена» в останньому абзаці бажане становище подається як дійсне. Прийом, розрахований на створення відповідних настроїв і віри у суспільстві у відношенні до даної партії.
Також була помічена маніпуляція «макетуванням». В статті «Парламентські перегони за посаду прем'єра», були описані декілька кандидатів на посаду прем’єра, але були надруковані лише два фото (Арсенія Яценюка та Віталія Кличко), що сприймається читачем так, ніби вибір треба робити тільки з цих двох кандидатів.