Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Місячний звіт за результатами моніторингу херсонських друкованих ЗМІ за вересень
Херсонська преса висвітлювала вибори відносно пасивно. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше у негативній.
Збалансовано були представлені політичні гравці «Батьківщина», Опозиційний блок, Сильна Україна.
Також можна зробити попередній висновок, що у вересні, на етапі реєстрації кандидатів у народні депутати виборці не змогли отримати достатньо інформації
Посадові особи не були представлені.
Херсонська преса писала про всіх суб’єктів виборчого процесу, які є в центрі уваги нашого моніторингу. Найактивніше в херсонській пресі були представлені Народний фронт, «Батьківщина», та Опозиційний блок.
Про «Свободу», «Самопоміч» та «Сильну Україну» виборці отримали найменше інформації.
Найактивніше в позитивній тональності були представлені Народний фронт, «Батьківщина» та Радикальна партія. В нейтральній тональності – «Громадянська позиція», Народний фронт та Самопоміч. Найбільше інформації в негативній тональності була представлена інформація про «Блок Петра Порошенка» та «Опозиційний блок»
«Батьківщина» була представлена у контексті що вона «веде на вибори нову команду»; «Сильна Україна» - що вона має найкращих «Бійців економічного фронту»; а «Оппозиционный Блок идет на выборы, чтобы защитить жителей юго-востока».
Опис маніпуляцій та медіаефектів.
Використовувались медіа ефекти «Останнє слово» та «констатація факту», коли в останньому абзаці статті повторюється найбільш вигідне для автора ствердження.
Наприклад, в статті ««НАРОДНЫЙ ФРОНТ» СОЗДАН ДЛЯ ПОБЕДЫ»: «В завершение можно сказать, что явно не ошибутся те избиратели, которые окажут доверие «Народному фронту» и его представителям. Нам нужна сильная команда в сложные времена» в останньому абзаці бажане становище подається як дійсне. Прийом, розрахований на створення відповідних настроїв і віри у суспільстві у відношенні до даної партії.
Також була помічена маніпуляція «макетуванням». В статті «Парламентські перегони за посаду прем'єра», були описані декілька кандидатів на посаду прем’єра, але були надруковані лише два фото (А. Яценюка та В. Кличко), що сприймається читачем так, ніби вибір треба робити тільки з цих двох кандидатів.