Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
У тернопільських газетах «Свобода» (комунальна) та «Вільне життя» (приватна) виборчому контенту приділяється загальним обсягом до двох-трьох сторінок формату А2. У загальному це складає близько 18% площі. Інформування щодо суб’єктів виборчих перегонів є активним. Представлення суб’єктів виборчого процесу не є повним. Так, на шпальтах газет подавалася інформація про такі політичні сили – Батьківщина, Свобода, Блок Петра Порошенка, Радикальна партія, Громадянська позиція, Народний фронт, Опозиційний блок. Здебільшого матеріали були у позитивній та нейтральній тональностях і практично не було публікацій у негативній тональності. Не було жодного повідомлення про Сильну Україну, КПУ та Самопоміч. З преси Тернопільщини виборці отримують інформацію про головних претендентів до парламенту України. Щоправда, здебільшого це є замовні статті про програми та взяті зобов’язання (однаковий текст в обох газетах, що дозволяє робити такі висновки), а не аналіз програм різних політичних сил.
Здебільшого друковані видання подають нейтральну та позитивну інформацію про ту чи іншу політичну силу. Водночас, найбільше критики на опонентів подає ВО «Батьківщина» (щодо голосування у Верховній раді 16 вересня, критика діяльності уряду з певних питань).
У трійці найактивніших у ЗМІ – ВО Батьківщина, Блок Порошенка та його мажоритарними, ВО Свобода та його мажоритарними, «Громадянська позиція».
Із матеріалів, опублікованих на виборчу тематику за звітний період , – більшість не марковані, що свідчить про використання «джинси» у друкованих ЗМІ області. Зафіксовано лише один випадок маркування матеріалу – у газеті «Свобода». Практично той самий матеріал йшов у газеті «Вільне життя» без будь-яких ознак на політичну рекламу чи агітацію. Однак, у цих газетах є публіцистичні авторські матеріали, де автори намагаються аналізувати ситуацію в Україні та області.
Можна зробити попередній висновок, що виборці здебільшого могли отримати інформацію про програми та основні завдання суб’єктів виборчого процесу, виборчі списки тощо.