Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
На відміну від друкованих засобів масової інформації телебачення та радіо Івано-Франківська впродовж періоду з 1 по 14 вересня 2014 року не надавали особливої уваги тематиці парламентських виборів. У випусках новин телебачення виборчий контент займав не більше 1/5 від поданої інформації.
Як і у випадку друкованих ЗМІ для пропонованої нами вибірки моніторингу ми обирали найбільш рейтинговіші телеканали Івано-Франківської області:
Саме ці телеканали володіють найбільшою площею телевізійного простору нашої області, та користуються серед глядачів найбільшою популярністю.
Серед можливих суб’єктів моніторингу, впродовж періоду оглядового моніторингу, телеканалами згаданими були наступні політичні сили:
На наш погляд, саме ці суб’єкти політичного процесу могли б претендувати на потрапляння до списку суб’єктів моніторингу.
Спікерами, пряму мову яких в продовж цього періоду транслювали телеканали, були:
Основними темами висвітлення кореспондентів були:
Найчастіше у позитивній тональності представлення згадувались ВО «Свобода» та «Правий сектор», у негативній тональності телеканали області не представляли жодну із політичних сил.
Щодо представлення потенційних учасників виборчих перегонів прямо мовою, то тут перевагою найбільше користувалися віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич, народний депутат України Руслан Марцінків (фракція ВО «Свобода»), лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко, керівник обласної організації «Правий сектор» Василь Абрамів.
Варто зауважити, що в продовж цього періоду нами зафіксовано факти застосування телеканалами медіаефектів.
Телеканал «24 канал Івано-Франківськ» як і під час попередніх виборчих кампаній продовжує застосовувати технології «окремої рубрики» під час випуску новин. Так звана технологія «окремої рубрики» застосовується телеканалом після випусків теленовин, коли в ефірі продовжується подача інформації політичного характеру під рубрикою «Події». В продовж спостережного періоду телеканал 2 рази застосував цю технологію, вперше по відношенню до місцевого політика, а вдруге явно на користь політичної сили «ВОЛЯ».
Так, 8 вересня 2014 року, під час випуску новин на «24 канал Івано-Франківськ» трансльовано сюжет «Очищення влади». Сюжет побудований на пікеті перед будівлею Верховної Ради України, під символікою політичної партії «ВОЛЯ» так званих «активістів з цілої України» з вимогою законного розгляду законопроекту «Про люстрацію». У сюжеті транслюють пряму мову людей з надписами на футболках «ВОЛЯ» тим самим підписуючи їх як «громадський активіст». Раніше, 5 вересня 2014 року, аналогічний сюжет був трансльований у випуску новин ОТБ «Галичина», проте на цьому каналі представників згаданої вище політичної чітко підписували членами партій.
Звичайно, що у майбутньому така практика буде зараховуватись нами як приналежність до політичної сили та фіксуватись як технологія маніпулювання громадською думкою.