Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Протягом звітного періоду тернопільські Інтернет-видання присвятили увагу усім політичним силам, які підлягають моніторингу. Найбільше згадувань про Партію регіонів (включаючи місцеву та центральну владу): у різних тональностях – нейтральний, негативний та позитивний. Нейтральні та позитивні, здебільшого, згадування про УДАР, Об’єднану опозицію, Свободу. Найменше - про «Україна вперед!» та КПУ. Разом з тим активно з»являються в Інтернет-ресурсах само висуванців – представників Партії регіонів.
Теми стосувалися прийняття мовного Закону, благодій них акцій, ремонту доріг, партійних з»їздів, питань висунення та реєстрації кандидатів, ситуації в округах.
Частина публікацій в Інтернет мали просвітницький характер – інформації від КВУ та ОПОРИ.
Найчастіше згадувалася Партія регіонів, якщо врахувати повідомлення про діяльність влади. Баланс позитивних та нейтральних повідомлень приблизно одинаків, разом з тим є і негативні матеріали, здебільшого від опозиційних сил. Становлять вони приблизно 10% матеріалів про провладну партію.
Об`єднана опозиція, УДАР, Свобода мають приблизно однакову кількість повідомлень. Усі здебільшого у нейтральній чи позитивній тональності.
«Україна вперед!» та КПУ представлені найменше - всього по 3-4 матеріали на сайтах, які підлягали моніторингу (За Збручем, Погляд).
Практично усі (90%) матеріалів про самовисуванців – позитивні. Найбільше місцеві Інтернет-видання приділяють увагу В.Клименку – до 80%. До 20% - Іван Чайківський. Це два головні обличчя у новинних повідомленях. Найбільше негативних матеріалів – також про І. Чайківського – серед усіх – 30%.
В останні дні зактивізувався народний депутат ВРУ Орест Муц (колишній голова обласної організації ПР – тепер самовисуванець). Найбільше явно замовних матеріалів саме відсамовисуванців (зважаючи на Тернопільський регіон вони не позиціонують себе із партією влади).
ПОЛІТИЧНА СКЛАДОВА публікацій
На сайті «За Збручем» - складає до 40%
На сайті «Погляд» - складає до 40%
3. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Максимальні показники позитивної і негативної тональності належать Партії регіонів. Позитив Партії регіонів забезпечували повідомлення про різноманітні «покращення» на місцевому та всеукраїнському рівнях. Негатив – у критиці від різних політичних опозиційних сил.
Нейтральні та позитивні – СВОБОДА, УДАР, ОБ`ЄДНАНА ОПОЗИЦІЯ приблизно в однакових відсотках.
Найбільше позитивних показників мають самовисуванці (усі матеріали явно замовні – «джинса»)
Порівнюючи кількість публікацій та тональність, то найбільш негативно була відображено КПУ – із 4 публікацій – 3 негативні.
4. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).
Оскільки пріоритетності в Інтернету немає, то найбільше повідомлень про таких осіб - від Партії регіонів (влади) – губернатор Валентин Хоптян, від так званих самовисуванців – мажоритарників луганський банкір Володимир Клименко, далі – Іван Чайківський. Від Об’єднаної опозиції – Олексій Кайда, Михайло Головко(обоє СВобода), Василь Деревляний (Батьківщина), представники партії УДАР та повідомлення про партію,
5. Теми (без цифр).
З`їди партій
Представлення кандидатів від політичних сил
Представлення програм
Порушення законодавства
Благодійність
Благоустрій населених пунктів
Мовне питання
6. Спікери (без цифр)
Найчастіше – представники облдержадміністрації, позапартійні Клименко та Чайківський, представники партій, голова обласної ради (Свобода), поки народні депутати Муц (ПР) та Стойко (За Україну!).
7. Маніпулятивні технології
- неадекватні до тексту заголовки, особливо на сайті «За Збручем», коли назва матеріалу абсолютно не відповідає тексту – 4 випадки. "Погляд" застосовує негативні заголовки, де сама публікація нейтральна, а також інтонацію з сарказмом.