Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
На початку звітного періоду інтернет-сайти Полтавської області активно висвітлюються хід підготовки та проведення процедури парламентських виборів.
Але з 22 вересня інтернет-сайти суттєво і значно знизили попередню активність висвітлення хіду проведення процедури парламентських виборів.
Наприкінці вересня і початку жовтня інтернет-сайти не проявляли велику активність висвітлення ходу проведення позачергових парламентських виборів. Більшість матеріалів про того чи іншого кандидата чи то партії були розміщені лише на правах реклами. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні приблизно 15-20%. Найбільше інформації було в нейтральній тональності.
Крім того, «Новини Полтавщини» протягом вересня висвітлювали загальнодержавні події та діяльність високопосадовців, проте на початку жовтня вони значно знизили обсяги подібної інформації.
Протягом звітного періоду сайт «Новини Полтавщини» та сайт “Полтавщина” маркують рекламні матеріали позначкою «Р». Разом з цим агітматеріали повинні чітко позначатися висловом “Політична реклама чи Політична агітація”.
Загалом, незбалансованість представлення головних політичних гравців та за тональністю дає змогу зробити попередній висновок, що Інтернет видання не змогли забезпечити рівний доступ до медіа всім політичним силам та не надали виборцям можливості отримати достатньо об’єктивної інформації для прийняття рішення.
Статті Інтернет видань переважно висвітлювали дії та заяви політиків, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінності між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили.