Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Протягом 30 липня-19 серпня два тернопільські недержавні телеканали висвітлювали мінімум інформації про діяльності політичних сил, що підлягають моніторингу. П`ять інформацій було про Партію регіонів (влада). На початку виборчого старту були подані думки про майбутні вибори представників партій, що підлягають моніторингу, окрім КПУ. Виняток становить обласне державне телебачення, на якому практично усі інформації стосувалися діяльності уряду та губернатора, отже – Партії регіонів. На телеканалах не було жодного сюжету щодо КПУ та самовисуванців, навіть якщо вони ідентифікуються з певною політичною силою. Лише дві інформації опосередковано стосувалася ВО «Свобода», де була пряма мова представника цієї партії, кандидата у депутати, голови обласної ради.
Приватні телеканали усі політичні події висвітлюють в окремих програмах, які значаться як політична реклама. Державний телеканал також висвітлює політичні новини в окремій програмі, маркованій як «політична реклама». У цих програмах на усіх трьох телеканалах є повідомлення практично про усі політичні сили, що підлягають моніторингу (окрім КПУ), а також і про кандидатів від політичних сил та так званих самовисуванців.
Є два матеріали про вибори просвітницького характеру на приватних телеканал.
Найчастіше згадувалася Партія регіонів, якщо врахувати повідомлення про діяльність влади (99,9%). Баланс – на користь позитивних матеріалів, особливо на державному телебаченні.
Не згадувалися у новинах жодного разу – КПУ, Об’єднана опозиція, «Україна вперед!», УДАР. Шість згадувань «Свобода», яка ідентифікується із головою обласної ради. Про діяльність самої партії – жодного сюжету.
ПОЛІТИЧНА СКЛАДОВА сюжетів
Тернопільське державне телебачення – 70% (влада)
ТВ-4 – до 1% (про діяльність влади)
ІНТБ – до 1% (про діяльність влади, один сюжет з синхронами представників різних політичних сил, пріоритет надано Об»єднаній опозиції – більший синхрон)
3. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Максимальні показники позитивної тональності належать Партії регіонів (влада). Інші повідомлення про владу – нейтральні. Негативу немає.
На державному телебачення пріоритетність лише партії влади – Азаров, президент, міністри, у другій частині – діяльність місцевої виконавчої влади. Найбільше сюжетів про голову ОДА Хоптяна, інколи 3-4 на випуск новин.
5. Теми (без цифр).
Господарські питання
Соціальні ініціативи президента
Благоустрій населених пунктів
Мовне питання
6. Спікери (без цифр)
Найчастіше – представники уряду, облдержадміністрації.
7. Маніпулятивні технології
- на державному телебаченні усі новини – позитивні, які розповідають про подолання кризи. Згодом йдуть позитивні матеріали про діяльність місцевої влади, що у глядача створює враження, ніби «кризу подолано».