укр eng

Звіт за результатами моніторингу вінницького Інтернету за період 06.10 – 12.10.2014


З 06.10.2014 по 12.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Вінницька область

Звіт за результатами моніторингу вінницького Інтернету за період 06.10 – 12.10.2014

 

Загальні тенденції

 

Вінницькі Інтернет-сайти «Моя Вінниця» та «20 хвилин» висвітлювали вибори відносно активно, але не збалансовано. За тиждень вони подали 21 інформацію загалом на 51292 друкованих знаки. Найбільше інформації було в позитивній тональності тональності, а найменше у нейтральній.

 

Незбалансованість  представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що Інтернет-сайти «Моя Вінниця» та «20 хвилин»  не забезпечили відносно рівний доступ до медіа.

 

Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення, оскільки Інтернет-сайти  не  рівномірно презентували діяльності передвиборчих штабів усіх політичних сил, про окремих учасників процесу згадувалося побіжно, а деякі взагалі залишалися поза увагою;  не аналізувалися програмні засади мажоритарників.

 

Президент України Петро Порошенко,  Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова Верховної Ради Олександр Турчинов – були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків.

 

Найактивніше на Інтернет-сайтах були представлені: «Блок Петра Порошенка» (20637 знаків), «Батьківщина» (11319 знаків), Петро Порошенко – Президент  (7984 знаки).

Натомість виборці отримали мінімум інформації про: мажоритарників (7070 знаків), Арсенія Яценюка – урядовця (3197 знаків), Олександра Турчинова – спікера (675 знаків), КПУ (428 знаків). Не згадувалися взагалі: «Громадянська позиція», «Народний фронт», «Опозиційний блок», Радикальна партія, «Самопоміч», «Свобода», «Сильна Україна», Арсеній Яценюк – партієць, Олександр Турчинов – партієць, Петро Порошенко - партієць.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали: «Блок Петра Порошенка», Петро Порошенко – Президент, Арсеній Яценюк – урядовець. Критикували «Батьківщину», КПУ, мажоритарника Петра Юрчишина. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені: Олександр Турчинов – спікер.

Загальне представлення виглядає таким чином:

Батьківщина – 22,0%

Блок Петра Порошенка – 40,2%

Громадянська позиція – 0%

КПУ – 0,8%

Народний фронт – 0%

Опозиційний блок – 0%

Радикальна партія – 0%

Самопоміч – 0%

Свобода – 0%

Мажоритарники – 13,7%

Сильна Україна – 0%

Яценюк — партієць – 0%

Яценюк — урядовець – 6,2%

Турчинов — партієць – 0%

Турчинов — спікер ВР  – 1,3%

Порошенко — партієць – 0%

Порошенко — Президент – 15,5%

 

Спікери:

Блок Петра Порошенка – Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Володимир Гройсман, Микола Томенко, Ірина Луценко

Петро Порошенко – Президент

Арсеній Яценюк – урядовець

Мажоритарники – Петро Юрчишин, Микола Кучер, Олександр Мельник

 

Сайт «20 хвилин»

Вінницький Інтернет-сайт «20 хвилин» висвітлював вибори відносно активно, але не цілком збалансовано. За тиждень він подав 8 інформацій загалом на 15735 друкованих знаків (30,6% від загальної кількості знаків за тиждень). Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше у негативній.

 

Незбалансованість  представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що Інтернет-сайт «20 хвилин»  не забезпечив відносно рівний доступ до медіа.

 

Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації про всіх учасників виборчого процесу для прийняття усвідомленого рішення, оскільки на сайті мали місце замовні матеріали про окремих політичних лідерів, мажоритарників, а також нейтральна інформація про діяльність центральних органів влади, відчувалася відсутність аналітики.

 

Президент України Петро Порошенко,  Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова Верховної Ради Олександр Турчинов – були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків.

 

Найактивніше на Інтернет-сайті «20 хвилин» були представлені: «Блок Петра Порошенка» (5400 знаків), мажоритарники (4372 знаки), «Батьківщина» (3676 знаків).

Натомість виборці отримали мінімум інформації про: Арсеній Яценюк – урядовець, Олександр Турчинов – спікер, КПУ. Не згадувалися взагалі: «Громадянська позиція», «Народний фронт», «Опозиційний блок», Радикальна партія, «Самопоміч», «Свобода», «Сильна Україна», Арсеній Яценюк – партієць, Олександр Туричнов – партієць, Петро Порошенко – партієць.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали: «Блок Петра Порошенка», Арсеній Яценюк – урядовець. Критикували: «Батьківщину», КПУ. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені: мажоритарники, Олександр Турчинов – спікер.

Загальне представлення виглядає таким чином:

Батьківщина – 23,3%

Блок Петра Порошенка – 34,3%

Громадянська позиція – 0%

КПУ – 2,7%

Народний фронт – 0%

Опозиційний блок – 0%

Радикальна партія – 0%

Самопоміч – 0%

Свобода – 0%

Сильна Україна – 0%

Мажоритарники – 27,7%

Яценюк — партієць – 0%

Яценюк — урядовець – 7,5%

Турчинов — партієць – 0%

Турчинов — спікер ВР – 4,2%

Порошенко — партієць – 0%

Порошенко — Президент – 0%

 

Спікери:

Мажоритарники – Микола Кучер, Олександр Мельник

Блок Петра Порошенка – Мустафа Найєм, Сергій Лещенко

Арсеній Яценюк – урядовець

Теми:

Кандидат у депутати Верховної Ради  Петро Юрчишин (мажоритарник) ініціював на своєму виборчому окрузі Громадянський рух «Чесні вибори».  Мета цього проекту - завдяки активному осередку спостерігачів, які будуть діяти у кожному населеному пункті, не допустити фальсифікацій на жодній дільниці, в жодному селі чи місті. (джинса)

У Вінниці розфарбували громадський туалет в парку імені Горького у яскраво-червоний колір. На ньому написано "Штаб КПУ О. Калетник".

Відомі українські журналісти «Української правди» та «Громадського ТВ» - Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та засновник руху «Чесно» - Світлана Заліщук зустрілись з вінницькими колегами сьомого жовтня, щоб поговорити про майбутнє українських медіа, та майбутні законотворчі плани в парламенті.

У Шаргороді невідомі облили білборд кандидата в народні депутати від "Батьківщини" Вадима Кудіярова жовтою та блакитною фарбою.

 

Сайт «Моя Вінниця»

Вінницький Інтернет-сайт «Моя Вінниця» висвітлював вибори відносно активно, але цілковито не збалансовано. За тиждень він подав 13 інформацій загалом на 35557 друкованих знаки (69,3% від загальної кількості знаків за тиждень). Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше у негативній.

 

Незбалансованість  представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що Інтернет-сайт «Моя Вінниця»  не забезпечив відносно рівний доступ до медіа. Зважаючи на те, що сайт фінансується міською радою – більшість матеріалів стосувалися діяльності місцевих та центральних органів влади, зокрема, Президента України, Прем’єр-міністра України, а також кандидатів у депутати від «Блоку Петра Порошенка».

 

Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення за рахунок реактивного, а не аналітичного висвітлення кампанії.

 

Президент України Петро Порошенко та  Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк – були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків. Голова Верховної Ради Олександр Турчинов не фігурував у жодному матеріалі.

 

Найактивніше на Інтернет-сайті «Моя Вінниця» були представлені: «Блок Петра Порошенка» (15237 знаків), Петро Порошенко – Президент (7984 знаки), «Батьківщина» –(7643 знаки).

Натомість виборці отримали мінімум інформації про: Арсеній Яценюк – урядовець, мажоритарники. Не згадувалися взагалі: «Громадянська позиція», КПУ, «Народний фронт», «Опозиційний блок», Радикальна партія, «Самопоміч», «Свобода», «Сильна Україна», Арсеній Яценюк – партієць, Олександр Турчинов – спікер, Олександр Турчинов – партієць, Петро Порошенко – партієць.  

 

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали: Петро Порошенко – Президент, «Блок Петра Порошенка», Арсеній Яценюк – урядовець. Переважно критикували: «Батьківщина», мажоритарник Петро Юрчишин. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені: мажоритарник Микола Кучер.

Загальне представлення виглядає таким чином:

Батьківщина – 21,5%

Блок Петра Порошенка – 79,6%

Громадянська позиція – 42,9%

КПУ – 0%

Народний фронт – 0%

Опозиційний блок – 1,4%

Радикальна партія – 7,4%

Самопоміч – 0%

Свобода – 0%

Сильна Україна – 0%

Мажоритарники – 7,5%

Яценюк — партієць – 0%

Яценюк — урядовець – 5,6%

Турчинов — партієць – 0%

Турчинов — спікер ВР – 0%

Порошенко — партієць – 0%

Порошенко — Президент – 22,4%

 

Спікери:

Петро Порошенко – Президент

Блок Петра Порошенка – Володимир Гройсман, Микола Томенко, Мустафа Найєм, Ірина Луценко

Мажаритарники – Микола Кучер

Теми:

Президент Петро Порошенко заявив, що підпише Закон про люстрацію

Президент України – Верховний головнокомандувач Збройних Сил Петро Порошенко наголошує на необхідності термінового вирішення всіх питань забезпечення армії перед зимою.

На Вінниччині в агітаційних матеріалах (газетах) кандидата у народні депутати по виборчому округу №13 (центр місто Калинівка) Петра Юрчишина (мажоритарник) для заголовка використовується слоган партії «Блок Петра Порошенка» («Жити по-новому», також на сторінках цих газет поруч із зображеннями кандидата розміщуються зображення Президента України Петра Порошенка.

Володимир Гройсман - четвертий номер у списку від «Блоку Петра Порошенка» представив команду від Вінниччини, яка балотується у депутати Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенка».

Грандіозний розкол в оточенні Юлії Тимошенко, після якого її соратники Олександр Турчинов з Арсенієм Яценюком пішли на вибори окремим "Народним фронтом", мало позначився по середовищі вінницького осередку партії "Батьківщина". Тут, тихе "болото", яке утворилось ще на початку 2000-х продовжує засмоктувати пил активістів, та не допускати до партійної влади людей із активною життєвою позицією. Панують лише "бабки". Таке становище вінницьких "юлєведов" вже за три тижні призведе до сумного для "Батьківщини" результату виборів до Верховної Ради.

Український політик та громадський діяч, радник Президента України – Микола Томенко (Блок Петра Порошенка) під час спілкування зі студентами Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова сказав, що Україну потрібно об’єднувати не автоматом, а цінностями, ідеями європейськими, соціальними, освітніми й духовними стандартами.

Із 32 депутатів, які були у "Батьківщини" в обласній раді залишилось лиш 20.

Народний депутат України Ірина Луценко (Блок Петра Порошенка) об’їздивши східний регіон України зазначила, що в людей на сході лише одне бажання – там люди хочуть миру.

 

Основні медіаефекти, маніпуляції, фейки, приклади джинси.

Новини про політичні партії подавалися як інформаційні, а не агітаційні. Серед маніпуляційних прийомів варто відзначити формування довіри аудиторії. Деякі матеріали носять ознаки джинси, як от про кандидата-мажоритарника Миколу Кучера на сайті «Моя Вінниця», Олександра Мельника (Батьківщина), мажоритарника Петра Юрчишина на сайті «20 хвилин».

На Вінниччині в агітаційних матеріалах (газетах) кандидата у народні депутати по виборчому округу №13 (центр місто Калинівка) Петра Юрчишина (мажоритарник) для заголовка використовується слоган партії «Блок Петра Порошенка» («Жити по-новому», також на сторінках цих газет поруч із зображеннями кандидата розміщуються зображення Президента України Петра Порошенка. Слід зауважити, що кандидат Петро Юрчишин зареєстрований у ЦВК як самовисуванець, а висуванцем партії «Блок Петра Порошенка» в цьому окрузі зареєстрований Микола Катеринчук. Також у одному з випусків газети із заголовком «Жити по-новому» разом із позитивними публікаціями про Петра Юрчишина надрукована сатирична «Казочка», у тексті якої Верховна Рада зображується як «Верховний Кущ». Петро Юрчишин і в 2012 році балотувався до парламенту по цьому ж округу як самовисуванець (тоді у ВО №13 перемогу здобув Микола Катеринчук, який був висуванцем ВО «Батьківщина»). З боку кандидата в депутати Петра Юрчишина – це своєрідний прийом чорного піару  – використання ефекту прив’язки до чужих досягнень та перемог, створення і розповсюдження інформації, направленої на заплутування потенційних виборців під час процесу.