укр eng

Звіт за результатами моніторингу вінницьких друкованих ЗМІ за період з 6 –по 12.10.2014


З 06.10.2014 по 12.10.2014
Медiа: Преса
Регiон: Вінницька область

                                                      Звіт за результатами моніторингу вінницьких друкованих ЗМІ за період з 6 –по 12.10.2014

 

                                                                                                              Загальні тенденції.

 

  Оглядового  тижня  друковані ЗМІ Вінниччини (незалежні – «33 канал», «Вінницькі реалії», “Ria”,формально  незалежна газета,однак її  асоціюють з нинішнім віце-прем’єром Володимиром Гройсманом – «Місто», обласне комунальне видання – «Вінниччина»)  висвітлювали вибори активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 50%  Найбільше інформації було в нейтральній  тональності, дещо менше в позитивній. У негативній не було зовсім. 

 Незбалансованість  представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити впевнений  висновок про те, що газети  «33 канал», «Вінницькі реалії», “Ria”, «Місто»  забезпечили їм  відносно рівний доступ до медіа.

 

   Також можна зробити  впевнений висновок, що виборці отримали  більш, ніж  достатньо  рекламної інформації («33 канал», «Вінницькі реалії», “Ria”, «Місто»)  про кандидата у народні депутати від БПП Олександра Домбровського та не достатньо об’єктивної і збалансованої інформації  для прийняття усвідомленого рішення щодо інших кандидатів. Висвітлення кампанії проходило реактивно, а не аналітично, тобто лише слідом заявам та діям політиків.

 Посадові особи президент Порошенко, віце-прем’єр Гройсман  були представлені частково,  як  виконавці посадових обов’язків, бо, наприклад, Гройсман сказав, що взяв відпустку, але рекламував свою програму децентралізації.

  Найактивніше в газетах  були представлені БПП, Опозиційний блок,Сильна Україна,  «Батьківщина».

Натомість виборці отримали мінімум інформації про Радикальну партію, Народний фронт, Громадянську позицію, «Самопоміч», КПУ, Свободу

 Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали БПП,Народний фронт,  Сильна Україна. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Опозиційний  блок, «Свобода», Громадянська позиція.

 

На перших шпальтах були лише представники блоку Петра Порошенка

 

  У контексті аналізу мажоритартників були представники Опозиційної партії, Радикальної партії, КПУ. Також  абсолютно всі видання висвітлювали візит до Вінниці Володимира Гройсмана  з його представленням програми децентралізації  влади.

Спікерами партій були:

Блок Петра Порошенка – віце-прем’єр Володимир Гройсман, Олександр Домбровський, Олексій Порошенко, генерал СБУ, екс-міністр оборони  Євген Марчук, легендарний полковник Юлій Мамчур.

Громадянської позиції – Анатолій Гриценко

ВО «Батьківщини» - Юлія Тимошенко, лідер обласного осередку, кандидат до ВР Людмила Щербаківська, 

Радикальної партії –   кандидат до ВР Анатолій Банах

ВО»Свобода» - кандидат до ВР Володимир Базелюк

Сильної України – Сергій Тігіпко

Опозиційної партії – Юрій Бойко

 

 На висвітлення виборчої кампанії суттєвий вплив справляла необхідність приділити велику увагу подіям у зоні військових дій, зокрема, забезпеченням усім необхідним зимовим обмундируванням солдат.

 Також слід зазначити, що на висвітлення виборчої кампанії суттєво впливали такі фактори як редакційна політика ЗМІ, підпорядкована членам провладного блоку.

 

                                                                                                                        Окремо по ЗМІ

 

Газета «33 канал»  у звітному тижні висвітлювала вибори найактивніше за увесь період, а також відносно збалансовано.  Частка виборчого контенту складає 60%. Приблизно рівною долею було подано інформації, як у позитивній, так і нейтральній тональностях. Зовсім не було в негативній.   

Не достатня збалансованість   представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити  висновок про те, що газета забезпечили їм відносно рівний  доступ до медіа.

 

 Також можна зробити висновок, що виборці  отримали достатньо інформації про декілька партій із вибірки, але це не   достатньо для прийняття усвідомленого рішення. Загалом висвітлення кампанії оглядового тижня  проходило реактивно, а не аналітично, тобто лише слідом заявам та діям політиків, а також відповідно до роботи та фінансового стимулювання виборчими штабами. 

 

 Посадові особи, зокрема віце-прем’єр  Гройсман  був  представлений  частково,  як  виконавець посадових обов’язків, бо,  з одного боку, він  сказав, що взяв відпустку, значить наразі займається політичною агітацією,  а, з іншого -  рекламував свою програму децентралізації.

 Найактивніше видання  представило БПП, Сильна Україна, Радикальна партія.

Натомість виборці отримали мінімум інформації про ВО»Батьківщину», Опозиційний блок, ВО»Свободу».

Про таких, як Громадянська позиція, Самопоміч, КПУ газета взагалі не інформувала.  Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Блок Петра Порошенка, ВО «Свобода», Сильна Україна

 Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Радикальна партія, ВО»Батьківщина».

Негативної тональності зовсім не було.  

 

На першу шпальту винесено інформацію, що віце-прем’єр Гройсман нарешті склав повноваження мера Вінниці. Та анонс інтерв’ю з кандидатом у нардепи зі списку БПП полковника Юлія Мамчура.

У контексті теми про махінації  нинішнього виборчого сезону, зокрема битву клонів,  згадувалась мажоритарниця, колишня депутат фракції КПУ Оксана Калетник. На її окрузі зареєстрована її тезка Ірина Калетник.

Спікерами партій були:

Блок Петра Порошенка – Володимир Гройсман,  Олександр Домбровський, Олексій Порошенко, Юрій Луценко, генерал СБУ, екс-міністр оборони  Євген Марчук, легендарний полковник Юлій Мамчур.

ВО «Батьківщини» - лідер обласного осередку, кандидат до ВР Людмила Щербаківська, 

Радикальної партії –   кандидат до ВР Анатолій Банах

ВО»Свобода» - кандидат до ВР Володимир Базелюк

Сильної України – Сергій Тігіпко

Опозиційної партії – Юрій Бойко

 

Газета “Ria”у звітному тижні висвітлювала вибори відносно активно, однак не достатньо збалансовано.  Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 30%.  Найбільше інформації було в позитивній тональності, дещо менше в нейтральній. Негативної  не було.

 

Незбалансованість   представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити  висновок про те, що видання не забезпечили їм достатнього  доступу до медіа.

 

 Також можна зробити впевнений  висновок, що виборці не змогли отримати  достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення  через відсутність послідовного аналітичного висвітлення кампанії, газета переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили».

 

 Посадові особи взагалі не були представлені минулого тижня.

 

 Найактивніше газета представила БПП, ВО «Свобода».

 Натомість виборці отримали мінімум інформації про ВО»Батьківщину», Опозиційний  блок, Народний фронт.

Про таких, як  Громадянська позиція, Самопоміч, КПУ, Радикальна партія видання взагалі не інформувало.

 Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали БПП та ВО «Свобода». Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Опозиційний  блок, Народний фронт.

 

 На першу шпальту виборча тематика не виносилась, натомість була ціла рекламна  вкладка без характерної плашки типу «політична реклама»  на чотири шпальти за Олексія Порошенка.

У контексті огляду тих кандидатів, котрі зареєструвались в останню чергу були представлені ВО»Батьківщина», БПП, Опозиційний блок. 

Спікерами партій були:

Блок Петра Порошенка – Володимир Гройсман,  Олександр Домбровський, Олексій Порошенко.

ВО»Свобода» -  блогер Ольга Кібаш

Інші партії звучали в інтерпретації їхніх штабістів.

 

 

Газета “Вінницькі реалії”у звітному тижні висвітлювала вибори відносно активно та не достатньо збалансовано.  Частка виборчого контенту складає 20%.  Інформація подавалась здебільшого в нейтральній тональності. Меншою мірою – в позитивній. 

 Не достатня збалансованість  представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що газета не забезпечила їм рівний доступ.

 

 Також можна зробити попередній висновок,  що виборці не змогли отримати  достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення  через реактивне, а не аналітичне висвітлення кампанії - переважно висвітлювались дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм.

 Посадові особи – президент Петро Пршенко, віце-премєр Володимир Гройсман, голова облради Сергій Свитко, глова ОДА Анатолій Олійник  були представлені   тільки,  як  виконавці своїх посадових обов’язків.

 

 Найактивніше в газеті  представлені БПП, Народний фронт, Сильна Україна.

Інші партії не згадувались минулого тижня.

  Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали БПП та Сильна Україна – матеріали з ознакми джинси.

 У нейтральній тональності – Сильна Україна.

На першу шпальту винесено анонс інтервю з помічником міністра МВС Арсена Авакова (Народний фронт) Антоном Геращенком.

 

Власне, НФ і був представлений у  розмові з Геращенком  про роботу міністра МВС.

Спікерами партій були:

Блок Петра Порошенка –  Олександр Домбровський

Народний фронт – радник міністра МВС Антон Геращенко

 

 

Газета «Місто»  висвітлювала вибори відносно активно та не достатньо збалансовано. Частка виборчого контенту від загального обсягу інформації сягає  20%.

Найбільше інформації було в нейтральній тональності, менше в позитивній.

 

 Відносна збалансованість   представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній  висновок про те, що видання не забезпечило їм рівний  доступ до  власних шпальт.  

 

 Також можна зробити впевнений  висновок, що виборці  не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення  через  відсутність аналізу виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили, не аналізували рівень рівня популізму чи реалістичності програм. Усе це через приналежність видання до члена Блоку Петра Порошенка – Володимира Гройсмана.

Посадові особи – президент Порошенко, віце-премєр Володимир Гройсман подавались як посадовці, однак завуальовано – це була агітація за провладну політсилу.   

 

Найактивніше в газеті  були представлені БПП, Сильна Україна.

Натомість виборці отримали мінімум інформації про Опозиційний блок, ВО «Свободу», «Волю».

Про таких, як КПУ, Радикальну партію, ВО»Батьківщина», Народний фронт.

 Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Блок Петра Порошенка, Сильна Україна. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Опозиційний блок, ВО «Свобода».

  На першу  шпальту винесено анонс реформи Гройсмана у виконанні президента Порошенка. Окремою вкладкою іде реклама за порошенківського мажоритарника Домбровського, однак без відповідних «Впізнавальних знаків».

Спікерами партій були:  

Блок Петра Порошенка – Володимир Гройсман,  Олександр Домбровський, губернатор Анатолій Олійник.

Сильна Україна  - Сергій Тігіпко

 

Обласне комунальне видання «Вінниччина»  оглядового тижня висвітлювало вибори   пасивно, а тому  не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні ), 5%.  Найбільше інформації було в  нейтральній  тональності, дещо менше в негативній.  

 

 Мала кількість, а відповідно й  не збалансованість   представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити впевнений  висновок про те, що видання не забезпечило їм рівний  доступ до медіа. «Вінниччина»  в цьому номері взагалі не серйозно поставилась до виборчого процесу через неврегульованість редакційної політики.

 Тому  можна зробити  попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення, бо виборча кампанія висвітлювалась реактивно, а не послідовно -  аналітично, переважно висвітлювались дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, здебільшого це була політична реклама, а не  аналіз виборчих програм.

 Посадові особи віце- прем’єр Володимир Гройсман, голова облради Сергій Свитко  були представлені тільки  як посадові особи.

 Найактивніше  було представлено БПП. Він же був представлений у нейтральній тональності.  Про інші політичні сили не згадувалось.

 На першу шпальту винесено тематику війни та підсумки благодійного марафону на підтримку поранених військових, що його провела обласна рада.

 Згадана політ сила була представлена у контексті аналізу мажоритарників, котрі йдуть  до ВР.