укр eng

Проміжний звіт за результатами моніторингу тернопільської преси за 30.07-19.08


З 30.07.2012 по 19.08.2012
Медiа: Преса
Регiон: Тернопільська область

  1. Загальні тенденції

Протягом звітного періоду тернопільська преса присвятила усім політичним силам, що підлягають моніторингу.  Політичні матеріали розміщуються на перших п’яти шпальтах, починаючи із другої.

Тернопільська преса особливо відзначається «джинсою» - матеріали немарковані, однакові у виданнях, що моніторяться. Відтак сприйматися можуть як редакційні статті. Найактивніше «вливання» джинсових грошей на ринок преси забезпечують мажоритарними.

Публікації про висуванців політичних сил розцінювали як матеріали про партію.

Лише одна газета – РІА – не подає замовних матеріалів. Інформація про діяльність партій йде під рубрикою «повідомляють прес-служби»,  яка займає одну шпальту.

  1. Коментар найбільших та найменших показників

Найчастіше у тернопільській пресі за звітний період було матеріалів про Партію регіонів та самовисуванців. Найменше – КПУ – лише 1 публікація.

Серед мажоритарників рекорди б`є В.Клименко. Про його діяльність та благодійність у кожній з газет, окрім РІА, є по два-три матеріали. На другому місці – І.Чайківський Обоє асоціюються із Партією регіонів.

Серед партій найчастіше згадувалася Партія регіонів, якщо врахувати повідомлення про діяльність влади, а також Об’єднана опозиція, УДАР, Свобода,  «Україна вперед!».

ПОЛІТИЧНА СКЛАДОВА матеріалів

Свобода – до 40%

Нова Тернопільська газета – 45%

РІА+ - 8%

Вільне життя – 45%

3. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимальні показники позитивної тональності належать самовисуванцям. Про них практично немає негативної інформації (максимум до 3% від загальної кількості матеріалів).

Найчастіше згадувалася Партія регіонів, якщо врахувати повідомлення про діяльність влади. Баланс позитивних та нейтральних повідомлень приблизно однаковий, разом з тим є і негативні матеріали, здебільшого від опозиційних сил. Становлять вони  приблизно 10% матеріалів про провладну партію.

Об’єднана опозиція, УДАР, Свобода, «Україна вперед!» подаються здебільшого у нейтральній чи позитивній тональності.

  1. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).

На газетних шпальтах пріоритетність однозначно надається самовисуванцям, у державній газеті – представникам влади.

5. Теми (без цифр).

З`їди партій

Представлення кандидатів від політичних сил

Представлення програм

Порушення законодавства

Благодійність

Благоустрій населених пунктів

Мовне питання

6. Спікери (без цифр)

Найчастіше - позапартійні Клименко та Чайківський, голова та представники облдержадміністрації, голова обласної ради (Свобода), поки народні депутати Муц (ПР) та Стойко (За Україну!), кандидати від УДАРу.

7. Маніпулятивні технології

У газетах з`являються матеріали, підписані київськими журналістами. Це нібито надає ваги матеріалу, однак вводить в оману читача – «не своїм» більше вірять. Матеріали стосуються позитивної тональності для Партії влади.