укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ за період 6-12 жовтня 2014


З 06.10.2014 по 12.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Волинська область

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ за період 6-12 жовтня 2014

 

В Інтернет виданнях з наближенням виборів дана тематика висвітлюється активніше, ніж минулими тижнями, щоправда, цього разу це пов’язано зі збільшенням кількості політичної реклами. Вкотре інформувалося про списки кандидатів-мажоритарників у Волинській області, згадували у ЗМІ про кандидатів в нардепи, які у ВР VII скликання голосували за «диктаторські закони» 16 січня. Особлива увага була зосереджена на благодійній діяльності кандидатів в нардепи, щоправда, такі матеріали позначені як політична реклама.

 

Проаналізувавши інформацію, можна сказати, що виборці отримали чимало інформації про перебіг виборчої кампанії та про кандидатів в народні депутати, проте, зважаючи на те, що більшість матеріалів були замовними, можна стверджувати, що їх недостатньо для прийняття усвідомленого рішення.

Посадові особи впродовж всього звітного періоду представлені лише як виконавці своїх прямих обов’язків.

 

Лідерами за кількістю згадок у ЗМІ є кандидати по мажоритарних округах, Президент України Петро Порошенко та прем’єр Арсеній Яценюк. Найменше інформації в Інтернет присвятили партії «Батьківщина», «Опозиційному блоку» та спікеру ВР Олександру Турчинову.

Цього тижня інформація позитивного змісту дісталася мажоритарникам,  Президенту України Петру Порошенку, главі Уряду Арсенію Яценюку. Критикували найбільше Радикальну партію, «Батьківщину» та кандидатів по мажоритарних округах. В нейтральній інформації найчастіше згадували Президента України, прем’єр міністра та «Народний фронт».

 

Інтернет видання «Волинь пост» найбільше увагу зосередило на висвітленні діяльності Президента, прем’єр міністра та кандидатів мажоритарників. Частково згадували у виданні спікера ВР Олександра Турчинова та партію «Батьківщину». Мінімальні кількість згадок була про Блок Петра Порошенка та Сильну Україну. Натомість про інші політична партії у ЗМІ не йшлося.

Головними темами у виданні була підготовка області та держави до роботи в осінньо-зимовий період, зокрема, йшлося про те, чи зможе область забезпечити себе паливом та коли розпочнеться опалювальний сезон. В контексті цього найчастіше згадувалися як представники обласної влади, так і прем’єр міністр Арсеній Яценюк. В світлі  подій на Сході та ситуації навколо 51-ї бригади найчастіше згадувався Президент України Петро Порошенко. У ЗМІ був опублікований прогноз, хто зможе зайняти крісло прем’єра після парламентських виборів. Щоправда, стаття передрукована з іншого видання. Зважаючи на необ’єктивність матеріалу, створюється враження, що матеріал замовний та покликаний сформувати у читачів конкретну думку: «Якщо порівняти потенційних претендентів на прем'єрську посаду, можна сказати, що Кличко не в змозі впоратися з одним Києвом, і «до землі» за його прем'єрства готуватиметься вся Україна; вила, якими оперує Ляшко, навряд чи стануть гарним аргументом на переговорах з Євросоюзом; ниття Гриценка навряд чи допоможе врятувати економіку; а Тігіпко буде нормальним Главою уряду лише за умови, що це буде уряд ДНР»…«І тільки Арсеній Яценюк випадає з цієї когорти: він разом з Турчиновим зумів втримати та захистити країну від зовнішнього агресора, у нього є досвід, саме він, зрештою, отримав кредит МВФ».

Інші матеріали агітаційного змісту, в яких йшлося про політичні сили, що беруть участь у парламентських виборах, були марковані як політична реклама. Найактивніше йшлося про партію «Батьківщина», Блок Петра Порошенка, «Громадянську позицію», «Народний фронт» та кандидатів мажоритарників.

 

         Інтернет видання «Волинські новини» найбільше інформації подали про кандидатів по мажоритарних округах, Президента України Петра Порошенка та Радикальну партію.

         Найбільше симпатій дісталося кандидатам по мажоритарних округах та Президенту Петру Порошенку, натомість саме мажоритарників, а також Радикальну партію та Опозиційний блок найбільше критикували цього тижня. В нейтральній тональності найбільше інформації подано про Народний фронт та Президента Петра Порошенка.

         Президент та прем’єр міністр згадувалися в контексті подій на Сході України, голосуванні за антикорупційні закони та підписанні закону «Про очищення влади». Чимало інформації стосувалося порушень правил агітації, «полювання» на агітаторів.

Варто зауважити, що уже другий тиждень поспіль у виданні друкуються матеріали під назвою: «Хто є хто на виборчому окрузі № 22». В матеріалах негативно висвітлювалася діяльність кандидата Бориса Загреви. Цього ж тижня з’явилося ще три аналогічні статті, в одній йшло продовження «негативної історії» про Богдана Загреву,  а також кандидатів від Радикальної партії Костянтина Петрочука та самовисуванця Романа Бондарука. Факти у статтях висвітлено односторонньо та необ’єктивно, адже акцент робиться на «очорненні» кандидатів. Зокрема, у статті «Хто є хто на виборчому окрузі № 22: Костянтин Петрочук – Партія Ляшка» аналізують, чому саме він опинився у партії  «головного «вилоносця» в Україні і чому саме його пропонують луцькому електорату». Уже на початку статті лучан переконують у тому, що вибір вказаного кандидата не принесе нічого доброго: «Купити "кота у мішку" під соусом скандальної репутації лідера "радикалів" Олега Ляшка - таку безальтернативну перспективу пропонує луцьким виборцям політична сила».  Розшукали журналісти у його біографії кримінальні справи, борги та інші, не надто привабливі моменти. Вкінці статті автор ніби підводить читача до потрібної думки: «Ще досьогодні невідомо, що обіцятиме нововспечений політик Костянтин Петрочук виборцям, коли агітуватиме за свою кандидатуру до Верховної Ради України. Судячи з наведених фактів про бізнес-діяльність цього кандидата, залишається лише здогадуватися у чиїх інтересах він працюватиме».

Це ж стосується і іншої статті: «Хто є хто на виборчому окрузі № 22: Роман Бондарук». Матеріал відразу розпочинається з критики кандидата: «Так-так, це саме той Роман Бондарук, який продавав гуртожиток разом з людьми, і той, який досі не повертає мільйонні борги Західінкомбанку, і той, який по рейдерськи приватизував разом з братом низку волинських підприємств… Тож давайте про все по черзі і як каже сам Роман Бондарук: Не чекатимемо поки він прийде до Верховної Ради, Не боятимемось говорити про нього правду та Діятимемо – підемо на вибори і зробимо власний вибір». Далі- перелік «досягнень» кандидата, які висвітлюють його винятково у негативному світлі. Це  ж стосується і продовження статті про Бориса Загреву. Зважаючи на те, що ці статті стосуються лише кандидатів по ВО № 22, де балотується Ірина Констанкевич (права рука Ігоря Палиці, якому підконтрольне видання), складається враження, що це «чорний піар» проти її конкурентів.

Зросла у виданні кількість політичної реклами, переважна більшість інформації має відповідне маркування.