Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Моніторинг преси (Високий Замок, Експрес, Ратуша)
«Високий замок» висвітлював цього тижня виборчу тематику пасивніше - не 20% як це було минулих тижнів, а близько 7-10%. Серед усіх суб’єктів виборчого процесу найбільше уваги приділено Петру Порошенко, щоправда не як партійцю, а як виконавцю власне президентських обов’язків та ВО «Батьківщина», з її першими у списку Надією Савчено та Юлією Тимошенко. Висвітлення виборчої кампанії нарешті набирає професійніших ознак: аналітика, соціологічні дослідження, заяви експертів та повідомлення ЦВК. Решта політичних сил (окрім ВО «Батьківщина») згадувалися ще скромніше. Можна відзначити, що «Сильна Україна» та «Опозиційний блок» зустрічається у статтях негативної тональності з акцентами на їх популістських гаслах. Блок Петра Порошенка, Радикальна партія Олега Ляшка, Громадянська позиція, Самопоміч, Комуністична партія України та Інтернет партія цього тижня мали одне інформаційне повідомлення, що стосувалось власне їх та загальні згадки у соціологічних чи експертних опитуваннях.
Тональність загалом нейтральна, хоча важко не помітити прихильне ставлення до ВО «Батьківщина», хоча публікують і негативні оцінки її дій чи заяв. Зауважили критику дій колишніх регіоналів, комуністів та чинної влади (суди, губернатори, регіональні керівники). Негативну тональність було помічено щодо Блоку Петра Порошенка та Ігоря Луценка.
На перших шпальтах можемо зауважити Надію Савченко, Петра Порошенка та Арсенія Яценюка (уряд) з їх різноманітними візитами та заявами.
Найгучнішою темою, звісно, є війна та мир. За нею висвітлення нових призначень Президента. А також зовнішні стосунки України.
Спікерами зачасту є ті, про кого йдеться в статті. Найбільш часто помічаємо таке у матеріалах про Народний фронт.
«Експрес» висвітлював вибори відносно пасивно, а також відносно не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 10%. Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше в негативній.
Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом дає змогу зробити попередній висновок про нерівномірний доступ кандидатів до медіа.
Також можна зробити попередній висновок, що виборці не мали змоги отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення за рахунок відсутності опису дій кандидатів, відсутності висвітлення їх передвиборчої діяльності.
Найбільше представлення було в Петра Порошенка (як президента) та Арсенія Яценюка (як посадовця).
Мінімум інформації про Сильну Україну, Опозиційний блок.
Найбільше симпатії, тобто позитивної тональності, отримав Петро Порошенко – багато його дій було описано великим захопленням. Кожна новина про кандидата підкріплюється прямою мовою, аби надати їй значимості та важливості.
«Експрес» почав менше приділяти уваги опису виборчих перегонів, а також з’явились статті не позбавлення явної симпатії автора, вочевидь замовні.
Видання «Ратуша» досить пасивно висвітлює вибори – приблизно 7% загального контенту.
Цитата Петра Порошенка щодо вдячності Президента Львівщині за бійців АТО на першій шпальті.
Замітка про те, що ЦВК скасувала реєстрацію кандидата в 122 одномандатному окрузі - В.Пазиняка (замітка інформаційного нейтрального характеру)
В рубриці "все для ато" стаття про те, що кандидат в 1115 одномандатному окрузі Іван Васюник передав на потреби АТО броньовану вантажівку та позашляховик. цікаво, що Іван Васюник представлений НЕ як кандидат в депутати, а як голова Товариства Львів'ян у Києві. Стаття містить пряму мову та написана в позитивній тональності, ознаки замовної.
Рубрика ВИБОРИ:
інтерв'ю під заголовком "Революція гідності триває і досі" з Іриною Супрун - кандидатом-самовисуванцем у 117 виборчому окрузі.
стаття "Забороні комуністичної ідеології бути", яка по суті є рекламою ВО Свобода.
Загалом, Ратуша не позначає рекламні матеріали як "політичну рекламу".