Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Моніторинг інтернет-видань (Львівський портал, Zaxid.net, Гал-інфо)
Львівський портал на цьому тижні висвітлював новини, що стосуються виборів дуже пасивно та незбалансовано. Частка інформаційних повідомлень по виборчому процесі від загального обсягу новин становить 4%.
Найчастіше темами новин були: АТО, новини Львівщини. Серед політичних партій та кандидатів, що згадувалися на цьому тижні: Олег Ляшко, Тетяна Чорновол, «Народний фронт», Ірина Сех, Іван Васюник, Пазиняк (ОВО №122), ВО «Свобода», Олег Тягнибок.
Петро Порошенко ( 7 новин) згадувався як виконувач обов’язків, також О. Турчинов ( 2 новини), А. Яценюк (1 новина).
Найбільше прихильності від Львівського порталу отримали «Народний фронт» (зокрема Тетяна Чорновол) та ВО «Свобода».
Спікерами зазвичай були особи про яких було інформаційне повідомлення. Наприклад, інтерв’ю Тетяни Чорновол. У даній статті автор використовує такі конструкції «майбутня народна депутатка», «чарівна та активна жінка».
Тональність інформації нейтральна.
Також на цьому тижні було розміщено три статті, з переліком мажоритарників. Прихильність отримують кандидати від «Народного фронту».
На відміну від попередніх кількох тижнів, у публікаціях видання Zaxid.net у період за 06-12 жовтня не помічено жодного заангажованого матеріалу, який би стосувався Юлії Тимошенко, та партії «Батьківщина». Натомість помітна гіперболізована увага новинного сайту до Арсенія Яценюка, Олександра Турчинова, Тетяни Чорновол й партії «Народний фронт».
Протягом тижня, видання систематично публікувало матеріали, з кількома центральними месиджами:
- Виняткові здобутки Яценюка у боротьбі з корупцію, у боротьбі за прийняття Закону про люстрацію і т.п. (напр..: стаття 1, стаття 2)
- Зняття і узгодження «Народним Фронтом» кандидатів-мажоритарників з метою недопущення проходження в раду екс-регоналів. А також заклики щодо цього до інших партій. (напр..: стаття 1, стаття 2)
- Яценюк після виборів має залишитися прем’єром. (напр..: стаття 1, стаття 2,)
Загалом протягом тижня помічено більше 10-ти матеріалів, в яких партія «Народний Фронт», та головні обличчя її передвиборчої агітації, подаються виключно в позитивному світлі.
Також було помічено 2 критичні статті, що тою чи іншою мірою стосувалися «Народного Фронту» та йог лідерів. Але й ці матеріали виваженими назвати неможна. Перша стаття: критика екс-регіонала і члена партії «Опозційний Блок» Юрія Бойка, щодо діяльності Уряду (у виданні чомусь не за потрібне звертати увагу на промови Юрія Бойка які він виголошує в час передвиборчих зустрічей). Друга стаття: зізнання діючого депутата Ігора Скосара у тому, що він заплатив 6 млн. доларів за місце у партійному списку, про що знав сам Яценюк.
Вже традиційно Захід.нет, не оминає своєю увагою партії «Самопоміч», публікуючи «новини» про передвиборчі зустрічі на Львівщині, та прогнози про небувалий успіх партії на виборах до ВРУ. Статей з подібним змістом, з підозрою на замовність, цього тижня видання опублікувало щонайменше чотири.
Не оминало видання і питання підкупу виборців. Наприклад досить широко висвітлювалася інформація про підкуп виборців Сергієм Ківаловим.
Інтернет-сайт Гал-інфо вибори висвітлював пасивно (це відносно минулих тижнів та відносно усього обсягу інформації на цьому порталі) та незбалансовано.
Зважаючи на пасивність висвітлення виборів та незбалансованість, думаю, можна вважати що поки що цей портал не надав рівного доступу до медіа головним акторам.
Серед виборчого контенту переважають короткі інформаційні повідомлення, наводяться дані соцопитувань. Із соцопитуваннями такий момент: в один день можу бути кілька окремих повідомлень із соціологією з різних джерел. Мало аналітики. Думаю, що інформація отримана з гал-інфо не сприяє свідомому вибору. Але є й позитивні моменти: з’явилася інформація соціального спрямування: як змінити місце голосування без зміни виборчої адреси, надано номери СБУ для того, щоб забезпечити охорону виборчого законодавства.
Найбільше інформації про Порошенка, Яценюка, Тимошенко. Про перших двох здебільшого в контексті виконання їх службових обов’язків.
Серед партій найбільше уваги приділяли Блоку Петра Порошенка, Народному Фронту, Батьківщині. Кілька згадок про Правий сектор. Далі зберігається тенденція, коли партії, окрім Батьківщини, не мають свого одного конкретного спікера, з яким би чітко асоціювалася та чи інша сила. Цього тижня вперше була інформація про Кличка як про перший номер у списку Блоку ПП. Надалі є повідомлення на зразок «Львівський обласний штаб Блоку Петра Порошенка вирішив….»