Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
За звітний тиждень загальнонаціональні інтернет-сайти висвітлювали передвиборчий процес дуже пасивно та цілком незбалансовано. Серед інших новин частка виборчого контенту була значно менше половини. Тональність подання інформації сайтами носила здебільшого нейтральне забарвлення. А найменше матеріалів було оприлюднено позитивної тональності.
З огляду на незбалансованість представлення кандидатів, зокрема за обсягами новин та за тональністю, можна зробити висновок, що сайти не забезпечили їм рівний доступ до медіа.
Можна зробити впевнений висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення завдяки тому, що видання дуже мало згадували Парламентські вибори та не аналізувалися виборчі програми політиків.
Цього тижня усі посадовці в більшій чи меншій мірі виступали агітаторами своїх партій.
Більшість новин оприлюднено на адресу партій «Блок Петра Порошенка» та ВО «Батьківщина». Натомість найменше матеріалів електорат зміг отримати про «Самопоміч» та «Громадську Позицію».
Позитивно забарвлених новин на свою адресу не отримали жодна з політичних партій, що потрапили до вибірки, а от у негативно частіше всіх згадувались ВО «Батьківщина», Комуністична партія України та «Свобода».
2. По кожному окремому ЗМІ
«Українська правда»
Виданням новини подавалися не збалансовано та пасивно. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин не перевищувала половини.
Здебільшого новинна стрічка носить нейтральне забарвлення. Найменше зустрічається негативна тональність новин.
З незбалансованості представлення кандидатів, зокрема за тональністю, дає змогу зробити впевнений висновок, що сайтом не надано їм достатній доступ до медіа, а також виборці не мали змоги прийняти усвідомлене рішення.
Всі посадовці, окрім Петра Порошенка, були представлені як агітатори своїх політичних сил.
Більшість уваги видання надавало повідомленням про партії ВО «Батьківщина» та «Блок Петра Порошенка», але якщо брати до уваги лише нейтральну тональність, то лідером з висвітлення являється партія Президента.
Комуністична партія України цього тижня взагалі не згадувались видання.
Негативні матеріали про «Свободу» та «Сильну Україну» переважали нейтральні. Позитивно забарвлені новини виданням не оприлюднювались.
«Лівий Берег»
Висвітлення політичних перегонів сайтом було дуже пасивним, та зовсім не збалансованим.
В загальному обсязі новин частка виборчого контенту не перевищувала третини.
Більшість новин оприлюднених сайтом носить нейтральне забарвлення, а от найменше подано позитивних матеріалів.
Можна зробити впевнений висновок, що сайтом не надано політичним партіям достатній доступ до медіа.
Також з поданих матеріалів випливає, що виборці не мали змоги отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення, оскільки багато партій згадувались лише декілька разів в статтях про соціологічні опитування.
Серед посадових осіб лише Петро Порошенко виступав агітатором, решта урядовців згадувались в контексті новин про виконання своїх обов’язків.
Лідером з висвітлення матеріалів стала партія «Блок Петра Порошенка», друге місце, з невеликим відставанням за кількістю поданих новин, займає ВО «Батьківщина». Натомість найменше сайтом згадуються дії партій «Громадська позиція» та «Самопоміч». А от Радикальна партія взагалі не згадується виданням.
Матеріали негативної тональності на адресу ВО «Свободи» переважають нейтральні.
«Кореспондент.нет»
Вже котрий тиждень поспіль сайтом подається найменше матеріалів з тематики виборів. Новини подані пасивно та відносно не збалансовано. Це наводить на думку про те, що виборці не отримали достатньо інформації для прийняття відповідних рішень. Також можна зробити висновок, що видання не надало партіям рівний доступ до медіа.
Урядовці цього тижня з’являлися в новинах лише як виконавці своїх обов’язків, а не як агітатори.
Беручи до уваги всі тональності новин, що були подані про партії, лідерами з висвітленнями стали ВО «Батьківщина» та «Блок Петра Порошенка». Але якщо розглядати лише повідомлення нейтрального забарвлення то лідером з подання являється партія Президента, а друге місце розподіляють між собою «Сильна Україна», «Опозиційний блок» та ВО «Батьківщина».
Найменше матеріалів подано на адресу «Народного фронту» та «Громадянської позиції». А от «Самопоміч» цього тижня взагалі залишилася без уваги.
«Цензор.нет»
Цього тижня видання подало найбільше матеріалів з тематики виборів. Проте не зважаючи на кількість поданої інформації вона була подана пасивно та не збалансовано. Як і на решті сайтів нейтральне забарвлення новинної стрічки сайту переважає інші тональності.
Можна зробити висновок, що сайтом не забезпечено рівний доступ всіх політичних партій до медіа. Навряд чи виборці мали змогу отримати достатній рівень інформації для прийняття усвідомлених рішень.
Новини про всіх урядовців пов’язані з виконанням їх посадових обов’язків, окрім Арсенія Яценюка, який виступав як агітатор.
Більшість матеріалів подана на адресу «Блока Петра Порошенка», а найменше згадуються такі партії як «Громадська позиція», Радикальна партія, «Самопоміч» та «Сильна Україна».
Комуністична партія України згадується лише негативно.