Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
1. Загальні тенденції.
Миколаївська преса висвітлювала вибори активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 70%.Всі матеріали щодо виборчого процесу були в позитивній тональності. На цьому тижні використовувалось маркування політичної реклами. Зокрема досить активно у газеті «Вечерний Николаев». Газета «Рідне Прибужжя» мала багато замовних матеріалів причому деякі кандидати від «Блоку Петра Порошенка»(Андрій Вадатурській) та «Батьківщини» (Василь Капацина) отримали цілі розвороти газети та були на перших шпальтах.
Не збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, у тому числі відсутність опозиційних сил та деяких ключових провладних сил, дає змогу зробити попередній висновок про те, що газети «Рідне Прибужжя» та «Вечерний Николаев» не забезпечили рівний доступ до медіа.
Також можна зробити впевнений висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення.
Посадові особи Петро Порошенко та Арсеній Яценюк на цьому тижні представлені як партійці. Олександр Турчинов представлений не був.
Найактивніше у пресі був представлений «Блок Петра Порошенка» (понад 60%). Натомість виборці отримали мінімум інформації про «Батьківщину», «Опозиційний блок», «Народний фронт», Радикальну партію та мажоритарників. Про такі партії та об’єднання як-то «Свобода», КПУ, «Сильна Україна», «Самопоміч», «Громадянська позиція» преса взагалі не інформувала.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали «Блок Петра Порошенка».
Кандидати у депутати від «Блоку Петра Порошенка» та «Батьківщини» були найчастіше представлені на перших шпальтах.
«Блок Петра Порошенка» та «Батьківщина» були найчастіше представлені у контексті відвідування кандидатами своїх виборчих округів, спілкування з місцевими мешканцями, надання їм своїх передвиборчих обіцянок, вручення подарунків тощо.
Спікерами Блоку Петра Порошенка були Борис Козирь (самий активній), Анлрій Вадатурський, Володимир Опришко та Олександр Жолобецький. Батьківщина – Василь Капацина, Ерік Григорян.
Опозиційний блок – Олександр Вілкул, Ігор Бриченко.
Радикальна партія – Олег Найда, Юрій Чижмарь.
Мажоритарники – Анатолій Кінах.
Джинса:
· Блок Петра Порошенка: «Борис Козырь: Нужно реанимировать городскую программу по ремонту крыш»; «Жолобецкий: настоящее сражение будет в парламенте», «Козырь: порядок начисления пенсии нужно пересматривать», ін.
· Батьківщина: кандидат Василь Капацина «благо народу – вищий закон», «Ерік Григорян – моя передвиборча программа», тощо
· Радикальна партія: кандидат Юрій Чижмарь – «надо прислушиваться к радикалам».
2. «Вечерний Николаев»
· Блок Петра Порошенка 36832 (нейтрально 0, позитивно 36832, негативно 0)
· Опозиційний блок 1239 (нейтрально 0, позитивно 1239, негативно 0)
· Радикальна партія 3864 (нейтрально 0, позитивно 3864, негативно 0)
· Арсеній Яценюк (як партієць) 3947 (нейтрально 0, позитивно 3947, негативно 0)
· Петро Порошенко (як партієць) 6563 (нейтрально 0, позитивно 6563, негативно 0)
«Рідне прибужжя»
· Батьківщина 17464 (нейтрально 0, позитивно 17464, негативно 0)
· Блок Петра Порошенка 38876 (нейтрально 0, позитивно 38876, негативно 0)
· Народний фронт 1610 (нейтрально 0, позитивно 1610, негативно 0)
· Радикальна партія 1944 (нейтрально 0, позитивно 1944, негативно 0)
· Мажоритарники 5070 (нейтрально 0, позитивно 5070, негативно 0)